Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A papaverint meddig adtátok a...

A papaverint meddig adtátok a hasfájós babátoknak?

Figyelt kérdés
Én már kettő üveggel megitattam vele.Mostanra úgy néz ki, hogy használ valamit.Rengeteget pukizik és nem szenved csak egy kicsit nyüglődik.Még írassak szerintetek a dokival?Vagy ezt nem lehet világba adni?

2012. máj. 3. 14:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ilyet lehet neki adni? Én még nem hallottam. Nekem infacolt és az espumisant ajánlották.
2012. máj. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Igen!Nekünk nem használt az infacol és mivel még csak 3hetes volt espumisant még nem adhattunk neki.

A gyerekorvos írta fel!

2012. máj. 3. 15:00
 3/12 anonim ***** válasza:
nekem sem használt, de nekem a doktornő nem írt ki semmit, azt mondta majd elmúlik. Na, akkor jó gyerekorvost fogtam ki!
2012. máj. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Majd elmúlik??? Hát egyszer biztos, de borzasztó nézni ahogy szenved a gyermeked!Szerintem ha még mindig hasfájós a babód, akkor említsd meg a gyerekorvosnak, hogy ilyet szeretnél.Igaz,hogy ez már felszívódik a kicsi szervezetébe és egy kis nyugtató is van benne, de jobb mintha szenvedne szegény.Minden jót, hasfájás mentes napokat!:)
2012. máj. 3. 15:22
 5/12 anonim válasza:
Én is adom neki,kérdezd meg a dokitól!
2012. máj. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekünk is nagyon hasfájós volt, időnként én is sírtam vele.. de a doki nem írta ki, mert bizony barbiturát van benne, ez pedig kábító hatású nyugtató, a központi idegrendszerre hat. Függőséget is okozhat. A patikus is lebeszélt róla, így kidekkoltuk ezt a pár hónapot. Most már mosolygós, nyugodt baba, nyom nélkül eltűnt a szenvedés.


Én nem adnám neki hosszú távon biztos!

2012. máj. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

AZ én babám most 8 hónapos, bizony mi is megszenvedtünk a hasfájással (gyakran együtt sírtam vele), ami eltartott 4 hónapig. Hát, nem tudom, eddig kibírni valamilyen "gyógyszeres" segítség nélkül... - szerintem, aki ezt állítja, annak nem volt igazi hasfájós babája. Amikor sehogy sem jó neki és ordít, hiába nyugtatod, dajkálod, ringatod, énekelsz, simogatod, tornáztatod a lábát, aztán körkörösen a pocakját iránynak megfelelően, alkarra fekteted stb... akkor persze, hogy megoldást keresel.

És ma már vannak különböző "gyógyszerek" erre. Babától függ, melyik jön be, utána kell járni, ki kell próbálni.

Gyerekorvos, védőnő nekem nem tudott tanácsot adni a bólogatáson, "megértésen", "hát bizony ki kell bírni"-n kívül.

Így aztán magunktól az első 4 hétben Infacol-lal próbálkoztunk, de nekünk nem hatott (bár másnál bevált). Alig vártam, hogy betöltse az 1 hót, akkor elkzedtem neki a Gripewater nevű gyógyvizet adni. Hamar érezhető volt a javulás! Én azóta ajánlom másnak is. Nem minősül gyógyszernek, nem kellett aggódnom emiatt. Most gyönyörű, mosolygós a babó.

2012. máj. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló!Mennyi idős a babád?

Egy kicsit megijeszt amit írtok, hogy függőséget okozhat:S Nekem semmi ilyet nem mondott a gyerekorvos.Ma voltam nála, mert már elfogyott az utolsó adag.Megkérdeztem, hogy meddig adhatom neki és azt mondta, hogy addig amíg a hasfájósság tart és fel is írta.Most nem azért, de honnan tudjam, hogy fájna-e még a hasa ha nem hagyom abba egy kicsit az adását.Nem?

Na mindegy..köszönöm a válaszokat!

2012. máj. 4. 13:38
 9/12 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok. 8 hós most a babám.

A gripewater-t lassan "építettem le", s amikor abbahagytuk, nem okozott nála semmit. Kiegyensúlyozott, egészséges, jól fejlődő azóta is.

2012. máj. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Bocsi, a gripe water nem okoz függést, az természetes növényi (kapor) kivonat.

Ami gáz, az a papverines oldat, a barbiturát miatt.

2012. máj. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!