Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos picimnek szeretnék...

8 hónapos picimnek szeretnék kenyeret adni pástétommal, saját készítésű sajtkrémmel stb. Milyet vegyek neki? Úgy értem sima félbarna kenyér, vagy valami mást?

Figyelt kérdés
2012. máj. 4. 11:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem korai ez még? Annak tűnik. Fogacskák?

Ha ragaszkodsz hozzá, akkor sima fehér kenyér legyen, a többit nehezebb megemészteni, 8 hónaposnak ez is elég nagy kihívás lesz. (Ráadásul több helyen olvastam, hogy ugrásszerűen nőtt a gluténérzékeny gyerekek száma, és ez a teljes kiőrl. kenyerek divatossá válásával hozzák összefüggésbe. Persze nem bizonyított, hogy így van, de az sem, hogy nem így van.)

2012. máj. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem jó a sima félbarna kenyér. Én is adtam már ilyenkor (csak ezért írom, mert lesz, aki lehurrog majd, hogy minek adnál), én magam sütöm a kenyeret, a picim kedvence a krumplis kenyér (én kenyérsütőben dagasztom, kelesztem, aztán sütőben sütöm). A bele puha, azt eszi, a héja ropogós, az meg a vacsi után nasinak, meg fogacska-dörzsinek jó.
2012. máj. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az én babám is hasonló korú, én már adtam neki sima kifli csücsköt és perecet, amin nem volt só, fehér kenyér csipetkét.

Nehezen emészthető a teljes kiörlésú kenyér, szoptatás alatt sem ajánlott fogyasztani, nem véletlenül.

Te ismered legjobban a babád, de picit korainak érzem a pástétomot.

2012. máj. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Van már foga, és 2 napja fogzás miatt semmilyen kanalas ételt nem hajlandó megenni, a tápszer pedig nem hiszem, hogy elég. Adtam már neki rágcsinak kenyérhéjat, meg 1-2 alkalommal kenyérfalatkákat, pl ma reggel is, mert a tízóraiból is csak 2 kanállal evett. A védőnő szerint is járjak a kedvébe, plusz úgy tudom a lisztérzékenység több hónap alatt jön ki (ha érzékeny) így nem árt minden nap adni neki valamit. Ezért javasolják, hogy a főzelékbe is kerüljön egy mokkáskanálnyi.

Mindenesetre köszönöm a válaszokat, akkor egyelőre marad a bolti kenyér. :)

2012. máj. 4. 12:21
 5/7 A kérdező kommentje:
Pástétomot lehet helytelenül írtam, sajtkrémre, tonhalkrémre gondolok, de várom még egyéb tippeket!
2012. máj. 4. 12:23
 6/7 anonim ***** válasza:

A lisztérzékenység tényleg hónapok, sőt, évek múlva jön ki, viszont tudni kell, hogy utána soha többé semmi (élete végégig), amiben glutén van, se búza, se rozs, kenyér és tészta csak 100% kukoricalisztből meg hasonlókról, egy kisebb vagyon... Semmit nem ehet, amit nem te főztél otthon, hiszen mindenben van rántás, habarás, liszt, stb. stb.


Amúgy értem én, hogy ehet kiflivéget... de biztos, hogy elegendőt enne kenyérből? Desszertnek, rágni oké, de te tudod.

2012. máj. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsónak írom. Természetesen nem elég, de mivel jelenleg beteg gondoltam, hogy a kedvére teszek vele.
2012. máj. 5. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!