Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kezeltétek babátoknál...

Hogyan kezeltétek babátoknál a szeparációs szorongást?

Figyelt kérdés
9 hós fiam eddig nagyon jól eljátszott a játékokkal, meg volt a napi rutinunk, délelőtt még inkább egyedül játszott, tudta hogy anyának "dolga van" (főzés...), de a délután az övé. Azonban ez egyik napról a másikra megváltozott, semmi nem köti le, ha egy métert eltávolodom egyből sír. Hogyan kezeltétek? Kivettétek a járókából? Ha igen, utána sikerült visszaszoktatni? Esti alvásproblémákkal is járt?
2012. máj. 4. 21:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Esti alvásprobléma nem volt. Altatás volt, előtte apa altatta, akkor csak én voltam jó. A kádból csak én vehettem ki, utált fürdeni (amúgy imád, csak akkor), akkor meg egyenesen üvöltött, ha apa bement mellé és én kimentem a fürdőből. Ha én mentem be vele, akkor erősen kapaszkodott. Ahogy elmúlt a szeparációs szorongás, ez is.

Járókánk sosem volt, ennyi idősen amúgy sem kell szerintem már beletenni, csak végszükség esetén (ki kell menni a postáshoz, stb.) Jött velem a konyhába, amíg elmosogattam, kipakolhatott egy szekrényt, ha már unta, rángatta a nadrágom (olykor le is húzta :D), akkor csak nyöszörgött, amíg beszéltem hozzá. Nagyon sokat kukucsoltunk, mutattam, ha nem lát, azért még ott vagyok. Egy idő után eljutottunk oda, hogy játszott a nappaliban, elmosogathattam úgy de., hogy minden kanálnál be kellett mennem, hogy itt vagyok, kukucs, aztán vissza, egy tányér után megint be, stb. Aztán egyik napról a másikra elmúlt.

Ha sírt, sosem hagytam magára, ez nem kényeztetés kérdése szerintem. Vigyed magaddal, kösd le valamivel. Tény, hogy az addigi "szabad" délelőttjeim megszűntek, mert ő is egyedül eljátszós volt előtte (utána is), és én pihiztem de., mikor kész volt a konyha meg az ebédje, de ez normális fejlődési folyamat.

2012. máj. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
És meddig tart a szeparációs szorongás? A kislányom kb 1 hete kezdte, ha látja, hogy kimegyek a lakásból üvölt.
2012. máj. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!