Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tésztához írnátok szósz...

Tésztához írnátok szósz recepteket?

Figyelt kérdés
10 hós babámnak szeretnék tésztát adni, de ebben még nincs tapasztalatom, receptekre lenne szükségem. :-)
2012. máj. 4. 22:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Hagymát pirítasz kis olajon, paradicsom pürét teszel rá, hozzá kis víz, bele kis husi. Én ezt szoktam. Krumplival is szereti. :)
2012. máj. 4. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az enyém még ugyan csak 8 hónapos, és még pürésítek neki, de ezeket szoktam a tésztás főzihez tenni: durumtésztából penne, husi, kül. zöldségek, pl. répa, brokkoli, kis zöldborsó. Összepárolom, majd végül felöntöm paradicsomlével kicsit. A végén teszek hozzá olívaolajat. Imádja!
2012. máj. 5. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Paradicsomos-halas tészta: pici olajon aprított fokhagymát megfuttatsz, rádobsz egy konzerves rio mare tonhalat (olajosat vagy vizeset, mindegy, de lecsöpögtetve), egy konzerves aprított héj nélküli paradicsomot - lehet paradicsompüréből vagy házi paradicsomléből is csinálni -, bazsalikom, petrezselyem, pici só, és összerottyantod. Aztán natúr tömlős sajtot (én Lidl-ben veszek from'dor krémsajtot, ez tartósító és egyéb mű izé mentes), és összeforralod picit. Főtt durum penne vagy spagetti tésztával összekevered a szószt, esetleg még sajtot reszelhetsz a tetejére.


Cukkinis-húsos tészta: pici olajon aprított hagymát megfuttatsz, rádobsz felkockázott csirkemellet, fehéredésig pirítod. Hozzáadsz pár karika sárgarépát és pucolt, felkarikázott cukkinit, löttyintesz rá egy kis paradicsomlevet vagy paradicsompürét, de akkor egy pici vizet kell aláönteni -, majd fedő alatt puhára főzöd. Fűszerezés tetszőleges: bazsalikom, oregánó, kicsi fokhagyma, amit jónak látsz. Szintén főtt penne tésztával összekevered, lehet rá sajtot is reszelni.


Illetve a bolognait így készítem: pici olajon vöröshagymát pirítok, hozzárakom a darált husit, fehéredésig kevergetem. Aztán paradicsompürét rakok hozzá, oregánót, bazsalikomot, sót, és összefőzöm a szószt. Főtt durum spagetti tésztával elkeverem, és sajtot reszelek a tetejére, amíg még meleg.

2012. máj. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi!! Ment a zöld kezecske mindenkinek! :-)
2012. máj. 5. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!