Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Írnátok jó szósz recepteket...

Írnátok jó szósz recepteket tésztára?

Figyelt kérdés
2010. szept. 16. 19:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Az én gomba szószom. Hagymát piritok zsiradékon, rászeletelek 50 deka gombát, nagy lángon piritom, mig a leve elsül.Sózom, borsozom. Kikeverek tejfölben l kanál lisztet, l kávés kanál mustárt, és ráöntöm a gombára.Nagyon óvatosan, kis lángon vas lapon kigyöngyöztetem.Lehet pirosra is, a piritott gombára egy kis piros paprika. Lehet édeskés is egy kanál cukorral.Ez a bakonyi húsok "leve" is.
2010. szept. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! Az én paradicsomszószom:

kell hozzá 2 konzerv hámozott paradicsom, bazsalikom, oregánó, fehér bors, só, petrezselyemzöld.

Kevés olajra ráöntjük a paradicsomkonzervet, zöldfűszerekkel ízesítjük és végül a megfőtt tésztával összeforgatjuk az egészet.

2010. szept. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

10 deka angolszalonnát kockázol, megpirítasz. Rá 2 gerezd fokagyma, ha megsült (ne égjen meg), 2 deci tejszín, 1 marék bazsalikomlevél (mindenképpen friss!) apírítva. Felforralod és kész. Sózni csak forrás után szabad, de előtte meg kell kóstolni, mert a szalonna elég sós szokott lenni, én soha nem is sózom külön. Kevés frissen őrölt bors is mehet bele.

Összekevered az egészet fél csomag spagettivel, és tükörtojással tálalod.


Tejszínes gomba:

hagymát pirítasz, nagyon apróra vágott gombát ráteszel (fél kg), ha puha, 3 dl tejszínből és 1 evőkanál lisztből habarást csinálsz, felforralod, besűrűsödik, sózod. Ezt is csak utólag szabad sózni, mert a tejszínt forrás előtt minig sótlannak érzi az ember, forrás után meg már nem. Érdekes.


Egyszerű sajtszósz:

2 dl tejszínben felolvasztasz kockákra vágott gorgonzola sajtot. Kevés bors, ha kell, só, én nem szoktam külön sózni. Ezt penészes sajt, elég büdös is, de a tészta nagyon finom vele.

2010. szept. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!