Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél hónapos a picifiunk,...

Másfél hónapos a picifiunk, és sokan mondják most hogy adjunk neki almalét. Ilyenkorban lehet már neki adni mást is? Valami gyümölcslé vagy akármi? Vannak olyanok akik már adtak a kicsijüknek? Vagy van már olyan amit adhatok neki?

Figyelt kérdés
2012. máj. 5. 03:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Anyatejes babat altalaban 6, tapszerest 4 honapos kor elott nem nagyon szoktak hozzataplalni. Persze van olyan, aki hamarabb elkezdi, de enyi idosen meg semmikepp ne adj neki a tejen, tapszeren kivul mast. esetleg pici forralt vizet, ha meleg van, de anyatejeseknek az sem mindig szukseges.
2012. máj. 5. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne adj neki.

Bőven ráér még anyatejen/tápszeren kívül mást is enni.


Persze majd sokan mondják, hogy az ő babájuknak se lett semmi baja, de van olyan gyerek, aki nagyon megszenvedte a korai hozzátáplálást, ezt nem éri meg megkockáztatni.

Hová rohannál?

2012. máj. 5. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Jesszus, másfél hónapos a gyerek!!!!!


Szerintem el se gondolkodj, hogy savat önts a gyerek gyomrába. Még felnötteknek is lehet gondjuk az almától vagy alamlétöl mert olyan savas, de egy másfél ónapos, akinek a gyomrából még minden hiányzik....


kb 4-5 hós korára lesz megfelelö bifidusz a gyomrában és ez segít majd neki lebontani a több dologot.


Almát sehol a világon nem ajánják elsö dolognak, mert iszonyat savas és amit eddig a gyonmor felépített azt az alma lebontja, magyarországon viszont ez az amit mindig lehet kapni és azért ajánják.


Szóval semmi esetre se adjál neki, 4 hót be nem töltötte.

és akkor is jól gondold meg hogy almát adzs-e neki, mert pl répa, krumpli sokkal jobb a gyomornak.

2012. máj. 5. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
4 hónapnál korábban semmi másra nincs szüksége, mint anyatej, annak hiányában tápszer, vagy egy kis víz (uram bocsá' híg babatea). Almalét semmiképpen se!
2012. máj. 5. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ki az a sok, aki ezt a marhaságot mondja? Bocsánat, de erre mindig berágok. Ilyen pici babának még az emésztőemzimei, bélflórája sem fejlődött ki. Igazuk van minden előző hsz-nak.
2012. máj. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Anyatejesnek és tápszeresnek is szerintem max nagy melegben vizet. Gyümölcsleveket semmiképp! Nem is értem....
2012. máj. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Jujjjj, ne. Ha már mindenképp akarsz valamit adni inni neki, akkor vizet, vagy max egy pici cukrozatlan teát. De semmi mást ne. Még nem tudná megemészteni a gyomra, plusz lehet megfogná a hasát is.
2012. máj. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Jó köszönöm a segítségeteket,tudjátok én még kezdő vagyok,én is tudtam ezeket de annyian mondták nekem,és gondoltam rákérdek.De így tudom a választ!!!!!! :) Igen vizet kap, issza is:) Sokan hülyének néztek,amikor azt mondtam nem merek neki ilyet adni még míg kicsi! De az a lényeg hogy segítettetek! sziasztok
2012. máj. 5. 11:51
 9/9 anonim ***** válasza:

én 4 hónapos korában kezdtem almával a hozzátáplálást, mert ugye azt mondják legyen az az első

de ha újrakezdeném nem adnék még neki akkor sem almát, ugyanis székletfogó, és nálunk nagyon nagy szorulást csinált neki, csak bogyózni tudott szegénykém

szóval ekkora babának még semmiképp ne adj

2012. máj. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!