Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg olyan nagy tragédia,...

Tényleg olyan nagy tragédia, hogy három hónapos kislányom három doboz tápszert megevett?

Figyelt kérdés
Testvérem szerint ne adjak tápszert mert az nem jó. Szerinte nem próbáltam meg mindent, hogy legyen elég tejem. Már a kórházban gondunk volt, nem akart szopizni a kincsem, így az elejétől pótolni kellett.
2009. jún. 24. 13:10
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Miért a testvéred szerint inkább éhezzen a pici?

Az én fiam is felnőtt tápszeren mégsem lett semmi baja. Ne foglalkozz az ilyen hülye megjegyzésekkel.

2009. jún. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
jaj, ettől a flara tudnék mászni idegemben, amikor valaki bántja a tápszeres babák mamáját. engem is piszkáltak, hogy miért csak 3 hónapos korig szoptattam... már elég idegesítő ez a kérdés számomra. te se foglalkozz velük.... jól csinálod te. ha nincs tejed hát nincs... na bummm. jó a tápszer, ne érezd magad rosszúl!!!
2009. jún. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
flara = falra
2009. jún. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz vele. Én sem tudtam sokáig szoptatni, pedig küzdöttem rendesen. A legfontosabb, hogy a babád jól fejlődjön. esetleg kérheted a védőnődet, hogy segítsen, ha tud. az enyém nem igazán foglalkozott vele.
2009. jún. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%

Az én babám is tápszeren nőt fel, Igaz mellette szopizott 5 hónapig, de jószerével az semmi nem volt és inkább kín volt. Pláne azért mert szopi után jöhetett a táp mert nem lakot jól ciciből. Aztán meguntam az egészet és azt a maradékot is elapasztottam magamba. Könnyebb tápszerrel táplálni, mint ciciből volt. Legalábis nekem. Én nem magyarázkodtam senkinek miért nem szoptatok. Csak odamontam kevés van.

Semmivel sem különb a tápszeres a szoptatósnál. Inkább azért mondogatják ezt mert, hogy a ciciztetés nagyon benső meleg testi kontaktust ad a gyereknek. Én ölbe tápoztam így úgyan úgy megvolt a testi kontaktus.

2009. jún. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
NE AGGÓDJ,A BABÓM MOST 4,5 HÓNAPOS,AZ ELEJÉTŐL PÓTLÁST KELL ADNOM,MERT NEM ELÉG A TEJEM. Az emberrel elhitetik,hogy ha nem szoptatsz nem vagy jó anya,én is elhittem depis is lettem. De mára,hála a barátaimnak nem csinálok belőle lelkiismereti problémát. Ne feledd,amit csinálsz és ahogy az a jó!!!!!!! te vagy az anyja,te tudod mi és mennyi kell neki.
2009. jún. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2009. jún. 24. 13:31
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam 4 hónapos, a kórházban még szopizott, de ott is segíteni kellett, mert egyedül nem tudott, de már akkor is csak az egyik mellemből szopott. Miután hazajöttünk, egyedül nem is tudtam mellre tenni, nem is volt hajlandó elfogadni a cicit. Fejtem, de az nem volt már elég, mivel jó étvágya volt, és több nem lett a tejem, nem maradt hát más, mint a tápszer. Engem viszont mindenki támogatott, az orvos, védőnő, családtagok (anyukám is, aki 5 gyermeket szült, és ő sem tudott sokáig szoptatni bennünket). Ne hagyd magad, te tudod, mi a jó a babádnak. Inkább egyen tápszert, legyen jóllakott, kiegyensúlyozott baba, minthogy állandóan éhes, és nyugtalan legyen e miatt.
2009. jún. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém kb 2,5 hós koráig szopott, illetve fejtem, mert nem volt hajlandó elfogadni a cicit, utána már kevés volt igy jött a tápi. Én is tiszta depi votam, napokig sirtam, de engem is támogatott a család, főleg anyum meg a férjem, aki szegényem látva hogy milyen elkeseresett vagyok, minden nap újabb tejszaporitó teával, vagy bogyóval tért haza a melóból, de semmi nem segitett. Viszont biztatott, hogy más gyerek is felnőtt tápszeren, őt sem tudta szoptatni az anyukája, igy ő tehéntejet kapott annó 30 éve. Igy lassan megnyugodtam és igyekeztem elengedni a fülem mellett a rosszmájú megjegyzéseket. Ma már nem érdekel kicsit sem. Bár most meg minden "jóakaró" azzal jön, hogy már rég el kellett volna felejteni a tápszert, és felesleges pénzkidobás, mert a kicsi már 13 hónapos, igy neki már adhatok tejet.


Ezeknek a beszólásoknak soha nem lesz vége, mindig lesz valami ami nem tetszik.

Ne aggódja a kicsid a lehető legjobbat kapja!

2009. jún. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!