Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bárányhimlő elleni oltásnál...

Bárányhimlő elleni oltásnál döntöttél úgy, vagy tervezted, hogy csak egyet adatsz be a kettőből?

Figyelt kérdés
2012. máj. 7. 12:13
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Kettő fiam van.4 éves és 6 hónapos.

A 4 éves csak egy bárányhimlő elleni oltást kapott,orvos ajánlotta így!

Orvos mondta: "Nem véd jobban ha mind a kettőt megkapja. Elég az egy! Egy és kettőnél is elképzelhető,hogy elkapja, csak lényegesen enyhébb lefolyással, mint a megszokott!

Tényleges tapasztalat(1 hónapja történt)!

4 éves csoportjába bárányhimlő volt, többen megbetegedtek 8 fő!

Féltem, hogy hazahozza az akkor 5 hónapos öccsének!

Se a 4 évesem nem kapta el,se a picinek nem lett semmi baja!

AKKOR MÉGIS ÉRT VALAMIT AZ 1 DB OLTÁS!ÉS CSAK EGY OLTÁST KAPOTT ANNAK IDEJÉN!

2012. máj. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
4es vagyok. Nem vitázni akarok, aki nem akarja beadatni, nem lehet úgyse meggyőzni az ellenkezőjéről, és fordítva. Mindenkinek szíve joga. Még annyit, Kérdező, hogy éppen az édesapám is így 60 évesen kapta el az övsömört. Sajnos "visszatérő vendég". 2x jött, és alig múlt el. Mellékesen egy kúrányi gyógyszer rá volt kb 10e Ft.... És igen, ott vannak sajnos a mellékhatások, mint pl a vakság. Ilyenekbe bele se merek gondolni.
2012. máj. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 feketepeter ***** válasza:
0%
Én csak azt nem értem, miért itt teszi fel a kérdést a kedves kérdező. Nem bántani szeretném, meg a többieket sem, de nekem ez eléggé orvosi szakkérdésnek tűnik. Nem jobb lenne egy (vagy akár több) orvosi szakvélemény? Ide főleg laikusok írnak.
2012. máj. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Az én gyerekeim egyet kaptak, régebben még egyet adtak csak (azóta sem kaptak bárányhimlőt), a kislányom meg allergiás lett erre az oltásra és majdnem meghalt. Pedig egyik doki sem látott még erre az oltásra ilyen reakciót (40 feletti láz, arcon duzzanatok, kiütések). Neki mégis volt. Korábban pedig egyik oltás sem okozott gondot.

Én korábban oltáspárti voltam, azóta csak a kötelezőket adatom be. És az ellenkezőjéről senki soha nem fog meggyőzni.

2012. máj. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Csutak_Balazs válasza:
Eszembe sem jutott ilyesmi, nemhogy tervezzem...
2012. máj. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

- 1 oltást az 1 év felettiek kaphatnak, nekik elég lehet 1, mert az immunrendszer fejlettebb, 1 év alatt viszont 2 oltás szükséges


- nekem ami eldöntötte a kérdést, hogy a most 8 hónapos fiam fog kapni 1 éves kora után 1-et:

jóbarátom - aki nem oltáspárti, csak a kötelezőket adatta be - 2 kislánya most esett át a bárányhimlőn egyszerre, (5 és 3 évesek), és azt mondta nekem, miután végignézte a betegséget és a lányait, arra jutottak a feleségével, hogy kár hogy nem adatták be...


- még valami, ami miatt jó lehet az oltás: ha véletlenül nem kapja el a gyerek gyermekkorában a bárányhimlőt, ha felnőttként kapja el, elég súlyos szövődmények alakulhatnak ki könnyen... 2 ismerősöm is kórházba került felnőtt bárányhimlővel

2012. máj. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Mi 17 hónaposon kaptuk meg az első oltást. De valószínű, hogy a másodikat is be fogjuk adatni.
2012. máj. 14. 08:57
 18/19 anonim válasza:
Neked is be kellett adni az oltást?
2013. jan. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Bár elég régi a kérdés, de a 11-es válaszolónak üzenem, hogy nem tudhatja, hogy oltás nélkül nem ugyanígy alakult volna-e.


A fiam eddig 3 bárányhimlő járványt asszisztált végig, kettőt a bölcsiben, és egyet az oviban, egyszer sem kapta el, és nem is hozta haza - pedig egyetlen oltást sem kapott.


Nekünk a doki nem is javasolta, de most abban maradtunk, ha jövőre se kapja el, akkor oltatunk.

2013. jan. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!