Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ülni vagy nem ülni?!?

Ülni vagy nem ülni?!?

Figyelt kérdés
Kisfiam 6 hónapos, kapaszkodva (kezünkbe, ruhánkba, stb.) felhúzza magát, percekig is képes így üldögélni. Hagyjam vagy ne??

2012. máj. 9. 11:19
1 2
 1/14 Sókristály ***** válasza:
67%
Egyértelműen ne engedd! Majd ha magától felül, üldögélhet eleget. Addig csak tönkreteszi a gerincét.
2012. máj. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
67%
Gerincferdülést kaphat tőle.
2012. máj. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem hagyhatod nyugodtan, hiszen magától csinálja. Ne ültesd, de így hagyjad. Nyilván lekötni nem tudod, és egy idő után mindenbe bele fog kapaszkodni, hogy felüljön.
2012. máj. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
45%
Ha magától csinálja, hagyd.
2012. máj. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Lányom is elkezdte ezt csinálni 6 hónaposan!Én hagytam természetesen, mert magától csinálta.Nem kellett 2 hét és elmászott a porszívóig, ott felhúzta magát ülésbe, és szépen támasztás nélkül megült.Hipp-hopp! :)

Az a lényeg, hogy te ne rakd ülésbe direkt, hagyd hogy ő fejlesztgesse magát!

2012. máj. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 kíváncsicska ***** válasza:
73%

Amit a baba egyedül önerőböl csinál azt hagyni kell.Ha kapaszkorva felhúzza magát igen.Még a dokim is ezt mondta.

Nem is értem hogy hogy gondolják anyukák hogy ne hagyd hogy üljön.Elfárad azt úgyis látod.

Pontozzatok le nyugodtan de az olyan kommentektől kiakadok akik szerint ezek a dolgok károsak.Ja nem engeded hogy próbálkozzon az üléssel állással akkor honnan fogja tudni mit kell tennie?És egyébként is lekötözitekanyukák a babáitokat?Vagy visszanyomjátok?

Bocsi az offért a végén.

2012. máj. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

6-osnak

Totál egyet értek.Egyébként nem mindig az anyukák ilyenek, hanem a védőnők meg orvosok mondanak ilyet.Barátnőm babája, is 7 hónapon fel állt, és a védőnő közölte, hogy ne hagyja!!!Nagyon kemény.Enyém is 7 hónaposan állt fel, és az orvos csak annyit mondott, hogy "nagyon helyes"! :)

2012. máj. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Sókristály ***** válasza:
84%

Persze, hogy hagyni kell felülni, felállni, ha magától csinálja. De a "felhúzza magát" még nem magától ülés.

Nyugodtan akadjatok ki az ilyen kommenteken, sőt hagyjátok, ha úgy tetszik. Csak nézzetek körül, mennyi gerincproblémás kisgyerek van, és gondolkodjatok el ezen.

Nyilván nem kötözöm le a gyereket, nem is tudom, hogy jut eszébe bárkinek ilyet írni. Egyszerűen visszafektetem, és mivel csak kapaszkodva tud felülni, ha nem vagyok ott, ez nem megy.

Persze mindenki csinálja, ahogy jó neki. Én csak azt nem értem, minek sürgetni az időt.

2012. máj. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem meg bízz az anyai ösztönökben. Mindenki mást mond, mert ők máshogy tudják, tapasztalták.
2012. máj. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha felhúzza magát, az még nem önálló ülés (pláne ha félig ülő helyzetből csinálja). Ha nagyon kicsit hagyjátok ülni (max. 5-10 percet), attól nem lesz baja, de én inkább azt mondom, hogy ne. Az "igazi" ülés majd az lesz, amikor mászásból ül ki vagy állásból ül le.
2012. máj. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!