Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Feszes izomtónusú babás...

Feszes izomtónusú babás anyuka van itt? Tünetekre, tapasztalatokra vagyok kíváncsi.

Figyelt kérdés

Szüléskor a köldökzsinór egyszer a nyakára volt tekeredve, de akkor nem mondták, hogy figyeljek bármire is, vagy hogy ez mit okozhat. Most 3 hónapos a kisfiam, és a következőket vettem észre: utál hason lenni, a nyaka néha nagyon merev (nem is tudom alváshoz úgy forgatni sokszor, ahogy kéne), a karját szinte lehetetlen kinyújtani a magasba, olyan görcsösen tartja csecsemőtartásban, sokszor megfeszíti az egész testét ha karban van, fészkelődik stb.

A mozgásfejlődésben talán még nincs elmaradva, mert az oldalára már szépen gurul.


Nem távdiagnózist kérek, nyilván el szeretném vinni majd gyógytornászhoz, hanem tapasztalatokat kérnék szépen: nálatok milyen tünetek voltak, hogyan és mennyi idő alatt oldódott meg a probléma? Köszönöm!


2012. máj. 10. 08:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Ne ijedj meg a feszességtől. Hasonló volt a fiamnál is, illetve ő preferálta az egyik oldalát, mert csak bal oldalon volt feszes, ill. a nyaka. 3 hónaposan vittem ezzel gyógytornászhoz, aki azt mondta, ritka az olyan baba, akinek semmije nem feszes, csak sokszor észre sem veszik. Legtöbben kimozogják. Mutatott 2-3 gyakorlatot, amiket otthon csináltunk, és valóban kimozogta. 4 hónaposan hátról hasra fordult, onnantól csak hason akart lenni (előtte utálta), rájött, hogy úgy lát több mindent. Aludni nem tudott hason, mert a feszes izmok miatt mindig tartotta a fejecskéjét, kényelmetlen volt neki letenni. Csak 1 hónap múlva, 5 hónaposan forgott visszafelé, de pár hétre rá kúszott is. Igazából a kúszás segített a legtöbbet. 8 hónaposan mászott, én azon még láttam kis asszimetriát, de eltűnt az is.

Ja, és miután az izmai rendbejöttek, azóta sokszor hason alszik.

2012. máj. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Sókristály ***** válasza:

Egymás után két gyerekemnél volt ilyen probléma.

Az elsőnél készületlenül ért, így elég sokára vettem észre, hogy gond van. Utált hason lenni, így nehezen tanulta meg emelni a fejét. A konkrét tünet az volt, hogy 4 hónaposan megtanult hasra fordulni, de a visszafordulással még 6 hónaposan is gond volt. Nem az aggasztott, hogy 6 hónaposan nem fordul hasról hátra, hanem az, hogy széttárta a karját, így amikor fordult, alászorult, és nem tudta befejezni a mozdulatot.

Elvittem Dévényeshez, kiderült a feszes izomzat. A fordulás néhány kezelés után ment, viszont sorban jött elő a többi kisebb-nagyobb probléma. 5 hónapos hetenkénti intenzív masszázs és otthoni gyakorlatsor segítségével 5 hónap alatt teljesen rendbejött.

A kisebbnél már számítottunk rá, és bár nem volt semmi tünet, 2 hónaposan megnézettük. Hát vele talán nagyobb is volt a probléma, mint a nővérével. Csak nem deréktól felfelé, amit picinek könnyebb észrevenni, hanem lefelé, ami ilyenkor még nem annyira látványos.

A combizmai nagyon feszesek, ha felültette a gyógytornász, gyakorlatilag a keresztcsontján ült. Vele is szépen haladunk, most 10,5 hónapos, és gyakorlatilag már csak szintentartás miatt járogatunk. Soha nem lesz valami laza, nála teljesen kimaradt a lábujjszopogatós időszak.

2012. máj. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor mindenképpen kérek segítséget én is, és remélem, hogy ügyesen kitornázzuk majd:)
2012. máj. 10. 09:25
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam is feszes volt. A tünetei : Csak oldalra fordult, de azt is homorítással. Homorításból viszont nem lehet átfordulni, ahhoz domborítani kéne. A lábai folyton keresztben voltak, mert a combizmai összerántották. Hason folyton "lebegett", a kezei és lábai mindig a levegőben röpködtek. Nem tudott szopizni, vagyis csak 1-2 percig, utána elfáradt. A szája folyton nyitva volt. Alvásnál csak az egyik oldalra fordította a fejét. Öltöztetésnél nagyon merevnek éreztük a karjait, lábait. Mintha ellent tartana.

5 hónapos korától kezelte Dévényes, 1 éves koráig. Szépen behozta a lemaradást, 1 évesen már stabilan járt. 2 alkalom után, már forgott, nem folyt ki a tápszer a szájából (addig a fele a ruháján kötött ki).

Én már bánom, hogy nem mutattam meg előbb, de mindenki azt hajtogatta, hogy csak lusta baba...na ja...sok okos...

Ha úgy érzed valami nincs rendben, vidd el a babádat! Veszíteni nem fogtok vele semmit.

2012. máj. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is, nálunk is vannak hasonló tünetek, úgyhogy most már biztos, hogy elviszem. Jó babázást nektek :)
2012. máj. 10. 21:12
 6/7 anonim válasza:
Kedves Kérdező! Megoldódott a problémátok? Dévényes segített? Mi most vagyunk hasonló heéyzetben a kisfiammal. A kislányom kimozogta a feszességet, de a jelenleg 1 hónapos fiamnál kicsit komolyabb a probléma. (Szintén dupla hurok a nyakán születéskor...nem tudom van-e összefüggés) Kérlek írj a tapasztalataidról. Köszi
2016. márc. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Jó napot kívánok. Már hapok óta keresekvalaszt a kérdéseimre. Nagyon meg vagyok remulve. A 6 hónapos babám nagyon feszes. Nem játszik a lábaival az ball lábát meg a jobbnál is többet feszíti. Asszimetrikus a mozgása, bal oldalra könnyebben fordul. Hatrol hasra megy a forgás de fordítva már nem, mivel nagyon homorit. A neten mindenféle komoly betegségeket találtam ezekkel a tünetekkel. Az elején a jobb kezét többet használta mint a bált de ezt most már nem veszem észre. Láttam h más anyukák is tapasztaltak hasonló tüneteket. Végül minden jól alakult és kinottek a babák? Az elején a fejét is mindig bal oldalra fordította tobbet. Kétszer volt a hurok a nyakán. Ez is lehet az oka?. Kérek mindenkit aki tud írjon választ. Köszönöm!
2020. dec. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!