Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves lányom ma kiszedte a...

1 éves lányom ma kiszedte a szemetesből a tojás héját. Meg is nyalta. Azonnal elvettem tőle, fertőtlenítettem a kezét. Mennyi az esélye, hogy szalmonellás lesz? Milyen tünetekre figyeljek? Okoskodó válaszokat nem kérek!

Figyelt kérdés
2012. máj. 10. 11:43
 1/7 anonim ***** válasza:

szerintem ha közérti a tojás, akkor nagyon kicsi az esély a szalmonellára, mert ezeket már fertőtlenítik, nekem is volt már ilyen a kislányommal...

Hát sztem lazább tünetek nincsenek a szalmonellánál, hanem a hirtelen hasmenés, akkor futás a kórházba, de mondodm, sztem nem lesz semmi gáz..:-)

2012. máj. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bocsánat, hogy személyes emlékkel jövök, de a családi legendák szerint kisdedkoromban az udvarok állítólag majszoltam a tyúkürüléket, sok egyéb mellett, de még csak azt a szót sem ismerte a környéken senki, hogy szalmonella. Nem is voltam beteg soha. Ma már mindenki fertőtlenít mindent, ami csak a gyerek közelében van, és mit mondjak, hemzseg a világ az allergiásokól. Elmondanám, hogy gyerekkoromban ezt a szót sem ismertük.
2012. máj. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Tudom, én is falun nőttem fel, nyersen ettük a répát úgy, hogy akkor húztuk ki a földből, cukorral ettük a nyers tojás sárgáját stb. De ezek a mai gyerekek sokkal fogékonyabbak a betegségekre (sajnos). Nagyon remélem, hogy nem lesz semmi baj, mert délután indulunk nyaralni. Mennyi idő után jönnek ki a tünetek?
2012. máj. 10. 12:06
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne izgulj, biztos nem lesz baj! Készülődjetek nyaralni! Jó pihit! :)
2012. máj. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A szalmonella nagyon gyorsan jelentkezett volna. Ahol ilyen fertőzés volt, ott szinte aznap kiderült, hogy rosszul lettek a gyerekek. De remélem, nálatok semmi baj nincs és nem is lesz!
2012. máj. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Olyan parás lettem, amióta megszületett a kiscsajszim! Pedig azt hittem, hogy soha nem fogok ilyenen aggódni!:-) Egy kis tojáshéj!!! Mit parázok???
2012. máj. 10. 12:26
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ne parázz! A játszótéren még a macskapisis homokot is benyalják.. én gyerekként friss kutyaszarra kattantam rá..rendszeresen fogyasztottam :D

Negyedik babámat várom, már nem izgulok ilyeneken :)

Nyugi, semmi baja sem lesz!

2012. máj. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!