Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagy baj ha 9 hónaposan az én...

Nagy baj ha 9 hónaposan az én fiam imádja a tésztát? Megkóstolta és azóta eszi. Nem mindennap, de heti 2 alkalommal kap tésztát, most azt hallottam, hogy mekkora ökörséget csináltam, mert a észtában van tojás, és még nem ehetne tojást.

Figyelt kérdés
Most meg itt ülök teljesen megijedve, hogy rosszat tettem. Pl, ma ebédre is túrós tésztát szeretnék neki adni.
2012. márc. 17. 11:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Jajj.. 9 hósan nyugodtan adhatsz neki, nem olyan formában tartalmazza a tojást, mellesleg 9-10 hótól adható a tészta. Ha semmi baja nem volt eddig sem tőle, akkor teljes nyugodtsággal add neki tovább, ebédre is !
2012. márc. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem lesz tőle semmi baja, ne aggódj. Örülj, hogy ilyen jó étvággyal eszik :)
2012. márc. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
41%

szörnyű,hogy őrjítik egymást az anyák ezekkel a fals szabályokkal.

nyugodtan ehet tésztát.Sőt tojást is ehet. Fehérjét is, sárgáját is. Ne add neki nyersen.

(orvos)

2012. márc. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
én tojás nélküli tésztát adtam neki 1 éves koráig, az is finom :)
2012. márc. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%
Hááát tényleg mekkora őrület van.... Én nem azt mondom hogy lesz..om de engem hagyjon mindenki békén.. 2-3 napig tesztelek valamit kis adagban, ha semmi baja nincs tőle akkor az már fel van véve a menübe! Múltkor a mi bolognainkat ette... Szerinted lett baja??? Semmi :D 8 hónapos!
2012. márc. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az én 10 hónaposom is imádja,ő fél éves korától eszi.Ma ő is túrós tésztát evett.Semmi rosszat nem csináltál.
2012. márc. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha nem lett semmi allergiája nyugodtan, az én fiam is imádja.
2012. márc. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nyugodtan add neki,egyébként tésztás bébiételek is vannak.Ha azokba is tesznek,akkor igazán kár lenne megfosztani a gyereket attól,amit ennyire szeret.
2012. márc. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ezer köszönet! Nem tudjátok mekkora kő esett le a szívemről. Egésznap ezen agyaltam, hogy vajon ki találja ki ezeket a szabályokat? Adhatom, nem ahatom...én meg teljesen el vagyok vszve, az egyik ezt mondja a másik azt. Pl. a tésztás anyuka szinte leüvöltötte a fejemet, hogy mekkora ökörbaromállat vagyok, hogy megetetem tésztával. Sőt amikor mondtam, hogy a kenyeret kb. reggeltől estig eleszegetné ha hagynám, akkor majdnem felnégyelt:/ Mert ő valahol azt olvasta, hogy TILOS adni ilyeneket ilyen korán. DE hát könyörgöm az én gyerekem már tényleg mindent enne amit mi. Főként azokat. 1 hónapja le se sz*rja a bébiételt, persze a tésztás anyukának még mindig 6 hónapos bébikaját eszik a gyereke, mert ő nem ad neki mást, mert veszélyes. eh..na mindegy..a lényeg, hogy etethetem a gyerekemet boldogan:-) És tejfölt is ehet?? :-)
2012. márc. 17. 16:56
 10/11 anonim ***** válasza:

a tejfölt próbáld ki,ha nem hajtja akkor ehet.

Sajnos sokan halálos komolyan veszik, amit nem is tudnak.

Igen, volt egy időszak amikor pl.a glutént csak 1éves kor után ajánlottuk,de ez sokszorosára növelte a glutén allergiások számát. Ma az az irányelv, hogy korán,még szoptatás alatt el kell kezdeni.Szerintem ugyanez lesz a tejjel is, hiszen most,hogy később ajánlják, nagyon megnőtt a tejallergiások száma. A szakirodalomban már irogatnak,hogy talán mégis előbb kéne...Tehát szerintem óvatosan,odafigyelve de mindent lehet adni amit a gyerek kíván.

(az én fiam 9 hónaposan savanyú uborkát falt, és lilahagymát az apjával)

2012. márc. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!