Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi tejterméket (kivéve...

Mennyi tejterméket (kivéve tej) kaphat egy 7 hónapos baba? 6 hósan kezdtük a joghurtot és nagyon szereti, de max. Mennyit kaphat 1 nap? És húst kaphat minden nap?

Figyelt kérdés
Orvos és védőnő javaslatára kezdtük a tejtermékeket, és rengeteg helyen olvastam, hogy 6 hósan kezdik, úgyhogy légyszi kíméljetek a leszólással, ijesztgetéssel meg ilyenekkel...
2012. máj. 10. 23:33
 1/8 anonim ***** válasza:
43%
Akkor az orvost kérdezd
2012. máj. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nekem a doki húst minden nap ajánlott, szóval azt lehet, a tejtermék bevezetése valóban korai nem is azért mondom de nekem annyira furcsa hogy az ország más pontjain más a helyes hozzátáplálás

valaki egyszer már pontot tehetne ennek a végére

amúgy én is adnám már hét hós babámnak de erre felé nem így szokás, hanem majd csak 10 hónapos kortól

2012. máj. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Először én is furcsálltam, de kiderült, ők mindig is így szokták javasolni. 5-szörös Anya és 3-szoros nagymama a dokinéni, csak tudja és a városba ő a legjobb!


Máshol már pörköltet esznek nokedlivel ekkor babák,meg kenőmájast, nem hiszem, hogy a tejtermékeken kéne fennakadni.

2012. máj. 11. 09:43
 4/8 anonim ***** válasza:

Mi 7 hónaposan vezettük be a tejterméket, azóta egy héten 4-5 alkalommal eszik. Húst szintén.

Olyan nincs, hogy sem tejterméket, sem húst nem eszik egész nap.


OFF: én is utálom már ezt a hozzátáplálás körüli mizériát. Főleg most, hogy elkezdtem játszótérre járni, kapom a "felelőtlen anya vagy" megjegyzéseket.

2012. máj. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Off lesz de ezt én se vágom teljesen, kisfiam 8 hós lesz egy hét múlva, eszik husit de nem minden nap, tejtermékből én csak babajoghurtot meg tejpépet adtam még neki, nem tudom rendes joghurtot is ehetne? Ő tízóraira kap minden nap gyümölcsöt ebédre főzit, ebbe már rakok pici rántást zöldfűszereket is. Kb minden másnap husit is rakok bele de nagyon kevéskét. ( mi sem eszünk minden nap) uzsira meg a joghurt vagy a tejpép, a többi kaja az anyatej. Amúgy is zavaros nekem sok minden pl az eper nem ajánlott egy év alatt de bolti babakajába meg van 4 hós kortól.
2012. máj. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
én adtam neki 7-8 hónapostól, imádja a natúr joghurtot, kefírt a mai napig (14hós), sokszor még a főzeléket is csak úgy hajlandó megenni, hogy ha natúr joghurtot is kap mellé. minden nap adtam neki húst is kezdettől.
2012. máj. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Enyém is a héten lesz 9 hónapos.

7 hónaposan bevezettem nála a sajtot, túrót, majd kb. 1 hónapja a natúr joghurtot, kefírt is. Ma tízóraira is natúr joghurtot vágott be egy dobozzal.

Szerintem adhatsz minden nap, továbbá húst is! Én legalábbis adok minden nap, vacsorára is! Mondjuk mi "húsos" család vagyunk. De ahogy látom, a kislányom is igényli.

2012. máj. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 xStefix ***** válasza:

Attól, mert valaki x-szeres anyuka meg nagymama, még nem biztos, hogy szakmailag is kellően képzett, ebben a témában legalábbis. De nem kötözködöm.


Húst kaphat minden nap, de szerintem egyelőre csak a soványabbakat.

Én tejterméket még bőven nem adtam volna neki, de ha már eszi, akkor is max. 1x egy nap.

2012. máj. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!