Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik a kedvenc főzeléke...

Melyik a kedvenc főzeléke babádnak? Bébiétel vagy recept is érdekelne (5-6 hónapos, tápszeres a babám)?

Figyelt kérdés

Kislányom nem igazán akar semmilyen főzeléket megenni (talán az alma+burgonya, és a sütőtök+burgonya ami még nagyjából csúszik neki de semmi más és ez is csak harc árán).

A másik kérdésem az lenne, hogy bébiételek esetén is be kell tartani a hozzátáplálási táblázatot? Mert kaptunk nagyszülőktől pl. egy málnás gyümis bébiételt de tudtommal málnát egy éves korig nem kaphat a baba (viszont a bébiételre 4 hónaptól van írva)!?


2012. máj. 11. 09:20
 1/4 A kérdező kommentje:
Picit elírtam a kérdésem, tehát 5 és fél hós a babám, ezért 5-6 hónapos babának való főzelék érdekelne.
2012. máj. 11. 09:23
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a málna pl. azért nem ajánlott, mert ugye vannak benne pici magok, de a feldolgozott esetén valószínű ezeket annyira eldolgozzák, hogy nincs benne, ezért nem okoz gondot neki.

A én lányom ilyen idősen a sütőtökös dolgokat szerette minden mennyiségben, most egy éves, és ő meg a paradicsomos dolgokért van oda. Pont tegnap voltunk orvosnál és mondtam is ezt a védőnőnek, aki mondta, hogy akkor adjak neki paradicsomos dolgokat. Kisebb korban még annyira nem feltétlenül gond, ha egy gyerkőc nem eszik nagyon változatosan, ha már kell neki más, akkor biztosan elfogadja majd. Én egyébként a kismamablogon lévő receptkönyvet szoktam nézegetni, ott jó ötletek vannak. :)

2012. máj. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én fiamnak ilyen idős korában a meggy-krumpli, és a paradicsomos krumpli volt a nagy kedvenc. Csak a meggynek le kell húzni a héját, de fagyosan lejön, kicsit felrottyantottam vízzel a meggyet főztem krumplit és összeturmixoltam. Pici (tényleg pici) gyümölcscukrot tettem a meggyhez, mert nagyon savanyú volt. Ehhez lehet tenni főtt darált csirkemellet. Paradicsomos krumplit házi paradicsomléből csináltam. Először csak a főtt krumplihoz turmixoltam, már pici rántással megcsinálom a paradicsomszószt és úgy turmixolom krumplival. Ehhez is lehet husit tenni. Bár az én fiam már 6 hós elmúlt, mikor ezt adtam neki.
2012. máj. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kisfiam a céklapürét és a kapros tökfőzeléket imádta ennyi idősen a legjobban, és ez így van a mai napig is. A céklát almával főztem Neki, a tököt pedig ennyi idősen még nem habarhattam sem tejföllel, sem joghurttal, ezért egy pici paradicsommal és kaporral főztem össze, majd krumplival vagy rizzsel sűrítettem. Egyébként nálunk a burgonya nem volt nagy favorit, mert fojtós az állaga, így csak módjával tudtam Neki belecsempészni az ételeibe. (a tök levet ereszt, így könnyebben csúszik)

A málnás és egyéb "tiltólistás" bébiételekkel kapcsolatban én annak idején megkérdeztem a gyerekorvosomat. Ő azt mondta, hogy ezekből a gyümölcsökből ki vannak vonva az allergiát okozó összetevők (pl. apró magvak), ráadásul kis mennyiségben tartalmazzák ezeket a gyümölcsöket, így nyugodtan lehet adni ezeket is. Málnát mint gyümölcsöt még nem adhatsz Neki ebben a korban, de ilyen jellegű bébiételeket nyugodtan, természetesen a fokozatosság elvét követve.

2012. máj. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!