Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit kellene tegyek? Nagyon...

Mit kellene tegyek? Nagyon elvagyok keseredve?!

Figyelt kérdés
arrol van szo hogy a fiam,2 es fel eves es rettenetesen akaratos hisztis uvolt ha valamit akar, de olyan szinten hogy elviselhetetlen:( mar a boltokba ha megyek vele ott is elkezdi barhol,ha kell neki valami vagy ha akar valamit ektelen megveszett uvoltesbe kezd mar, a boltba neztek az emberek hogy miert uvolt igy, nagyon elvhagyok keseredve mert nem volt ilyen a fiam :( azota van miota a kicsi megszuletett vagyis utanna kezdodott!(a kicsi 8 hetes) lehet most megdobaltok de mar probaltam egy kis hideg vizes leontessel is,probaltam hogy racsaptam a combjara is egyiksem hasznal,vagyis nekem van rettenetes lelki ismeret furdolasom es nagyon nagyon megsajnalom olyankor, probaltam magamhoz venni olyankor mikor hisztizik az sem megy dobalja magat a foldhoz,mi ez? ez lenne a dackorszak? vagy vigyem orvoshoz? mert ez szerintettek orvosi eset lenne?
2012. máj. 12. 20:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Féltékeny, és így jön ki rajta. Most már nem csak az ő Anyukája vagy, mással is foglalkozol (tesóval)

Lehet látja a teso ezt vagy azt kap, ő pedig nem, pl. a picinek új bútorok, dolgok, tárgyak, játékok, ő pedig nem kapott, lehet ezért szeretne ő is ezt azt a boltban. Fel akarja hívni magára a figyelmet!

Vond be a babázásba a nagyobbat is! Dobja ki a penekát pelusozásnál , dícsérd meg érte, a picit míg szoptatod

2012. máj. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Nem tudom, igazából arra tippelek, hogy azért produkálja így magát, hogy megint Ő legyen a középpontban. Biztosan sokat foglalkozol vele, de lehet, hogy most még többet kellene szeretgetni. Nehéz lehet megszokni, hogy már nem csak Ő van.
2012. máj. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
azt szoktam csinalni,mikor szoptatom a picit elotte kicserelem a pelust es o szepen kiviszi a kukaba meg ha akkor kezdi el a hisztit is akkor is kiviszi:) utanna viszajon es ordit tovabb!:) az orvosnak mondtam es o is azt mondta hogy testver feltekenyseg van most nala, de nem csak akkor ordit mikor a kicsivel vagyok hanem maskor is gondoltam arra hogy igy akarja magara vonni a figyelmet megjobban? de akaratos is am nagyon!
2012. máj. 12. 20:26
 4/18 anonim ***** válasza:

Ültessek oda a nagyot is, olvass neki közben. Vond be

Mindenbe. Ülj le a naggyal játszani, a picit tedd magatok mellé hordozóban, vagy pihenőszékben, hogy most már nem csak ketten, hárman játszotok!

Beszéld meg vele otthon hogy a boltban ha nagy szeretne valami, 1 valamit kaphat, de csak akkor ha jólviselkedik!

Féltékeny!

2012. máj. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
az hogy rácsapsz a combjára az nem megoldás! arra még nem gondoltál hogy féltékeny? mert ugyebár eddig egyke volt ő volt a középpontba de mostmár ott a kistesó és mivel még elég pici nagyon sok törődést igényel lehet hogy a kisfiadnak ez esik rosszul hogy vele kevesebbet törödsz azzal meg hogy még bántod is azzal csak roszabb lesz
2012. máj. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
2 éves fiamnak nincs tesója mégis így viselkedik. Ebben a korszakban vannak. Néha meg lehet őrülni tőle. Szinte mindenre az a válasza, hogy neeeeeem és visongat meg ordít ha nem az van amit akar :(
2012. máj. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Fiad teljesen norális 2,5 éves gyerek, akinél most indult be a dackorszak és még egy kistesó is oda rondított neki.


Talán azért nem volt eddig vele baj, mert volt idöd, energiád és türelmed vele foglalkozni. Mert érezte hogy fontos vagy neki. most azt érzi, hogy ott a másik és te nem érted meg öt. neki fontos problémái vannak, pl a boltban miért nem szabad x dolgot csinálni, amire te legyezel és elvárod hogy jól viselkedjen.


Próbáld megérteni. Próbáld neki ezt ki is fejezni. Anya látja hogy mérges vagy. Még akkor is ha nem tudsz rajta segíteni, értsd meg öt. Neki lett egy betolakodója akit legszivesebben messze látna töled, de ezt nem tudod megtenni ezért legalább a baját értsd meg.


Amit ne tegyél se hideg víz, se ütés bármely formája mert ebböl ahogy írod nem segít semmit, csak maga az ütést tanulja meg, és majd 2 hét múlva tesót akarja leönteni., vagy megy és ütögetni fogja , vagy téged.


Gondold végig ki is a hibás egy ilyen eseménynél? Biztosan ö? Biztosan mindig ö az aki rosszat tesz?


Egy példa: lányom másfél (nálunk is jön a tesó, már 33 hetes vagyok), elég akaratos, de valahogy mindig megoldom a problémát, hisztin is túlleszünk, valahogy sikerül mindig kezelnem.

DE egyik nap elfogyott a türelmem, és ordítottam vele mint egy állat, és még löködtem is. Miért? Mert boltba indultunk, de semmi esetre sem akart jönni öltözni, csak játszott, és futkározott elöttem. Na jó ö is hibás volt, de erre én meg cska üvöltöztem és löködtem. Majd telejsen kiakadtam, és nagy sírás árán felöltözött. Nem csak a gyerek volt hibás. Ö másfél és játszani akart. Ha én nem akartam ezt akkor miért nem fogtam meg és vittem öltözni, és parnacsoltam rá? vagy ha volt idönk miért nem futkároztam vele egy percet, és már is mehettünk volna ölzötöni. Nem erre én mint egy örült ordíbáltam, rángattam. Ahogy látod nem biztos hogy a gyerek mindig a hibás. Söt sokszor egyszerüen nincs türelmünk hozzá, és ezt ök nem értik.


Egyszerüen, próbáld megérteni, és húzz éles határokat. ezeket fejezd ki határozottan. Pl ha azért hisztizik mert nem kap meg valamit egyszerüen hagyd a földön majd fel kell, a többi ne érdekeljen. Pl és a boltban megvártam míg felkelt és ennyi. 2x hisztizett így aztán nem kellett neki többet.

2012. máj. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
tudom, tudom igazatok van csak tudjatok mikor egy feloraja ektelenul uvolt es sehogy nem megy hogy elhallgasson es kicsit persze felebreszti meg direkt felebreszti meg a fulehez all es ott kezd el orditani, akkor nalam is elszakad a cerna amugy nem o volt az egyetlen van egy 5 eves kislanyom is de o vele elvan igaz oszekapnak de eljatszanak azert. amikor hisztizik melle meg veri a labat is, es a ket kiskezevet okolbe szoritsa ideges:(
2012. máj. 12. 20:35
 9/18 anonim ***** válasza:

Itt igazából szigor és szeretet kell vegyesen.

Biztos megint ő akar a középpontban lenni ezért csinálja.

Érdemes egyszer-kétszer elmenjetek kettesben valahova mondjuk játszóra,akár csak egy órácskára.Éreztesd,hogy szereted játssz többet vele,amikor szoptatsz akkor is játszatok valamit.Vond be mindenbe, ha főzöl segítsen...

Ez segíteni fog.De először tisztázd a szabályokat vele.

Aztán amikor hisztizik 2 dolgot tehetsz:

-vagy nem foglalkozol vele max annyit,hogy hisztizik beviszed a szobába és kijössz

-vagy kemény fegyelmezés:hisztizik,te erősen rászólsz,hogy fejezd be a hisztit!Majd beviszed a fürdőbe hideg vízzel megmosod az arcát,beviszed a szobába "gondolkodni".Ha erősen megmosod az arcát attól valószínű meg fog nyugodni.

Sok sikert és mindig látszon rajtad határozottság!Szerintem a kicsit komolyabb szigor jobb.

2012. máj. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
szerintem is féltékeny a kis tesóra.akarva akaratlanul is most a picivel többet foglalkozol.próbáld meg hogy a férjed vigyázzon a picire vagy 2 óra hosszára és a nagyot vidd el fagyizni,játszótérre stb.ha a picit pl pelenkázod akkor mond a nagynak hogy pl adja oda neked a pelenkát stb.hogy tudja hogy ő is fontos.
2012. máj. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!