Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a szöszt adjak neki enni?...

Mi a szöszt adjak neki enni? Elvagyok keseredve teljesen! A fiam rettenet válogatós semmi nem ízlik neki 4-5 kanál után megunja az étkezést és nem kell neki! 9 hónapos!

Figyelt kérdés
5 hónaposan a hozzátáplálás kezdetén nagyon büszke voltam rá,mindent megevett ha én főztem neki ,ha üveges kaja volt mindent belapátolt!Nos ez 2 hónapja teljesen megváltozott!!semmi nem ízlik elfordul kiköpi,sír stb... nem tudom már mit adjak neki komolyan!A tápszeren s a tejpépet kívül ami nem cumisüvegből adható semmi nem kell neki!!!!!nem tudom már hány féle üvegest vettem/dobtam ki ami nem olcsó mulatság...amit én főzök neki szintén erre a sorsra jut!!!segítsetek kérlek....
2012. jan. 30. 14:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

főzz egy jó kis húslevest magatoknak, csirkéből, tegyél bele májat is és kóstoltasd meg vele.

miután kiszeded neki, ízesíts magatoknak...

2012. jan. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
kapott már azt is természetesen pl tegnap anyukám főzött neki ugyanúgy 3 kanál kelet belőle!!!
2012. jan. 30. 14:15
 3/14 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, ha éhes lenne, megenné. Akkor most elég neki a tápszer, vannak ilyen időszakaik. Talán jön a foga.

Én 2 gyerekemet is szoptattam 2 éves korig. És bizony 1 éves kor felett is volt olyan, hogy alig-alig ettek. Hát, még amikor betegek voltak! De még a doki is azt mondta, hogy ilyenkor elég az anyatej is. Szándékosan egyik baba sem éhezteti agyon magát. Az afrikai éhező gyermekek bármit megennének, azt elhiheted.

2012. jan. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Könnyen előfordulhat, hogy valami betegség lappang a háttérben. Javasolnám, hogy vidd el orvoshoz. Már így is eltelt 2 hónap! Az is lehet, hogy csak valami vitamin kell neki.
2012. jan. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
természetesen járunk orvoshoz egészséges tanácsadáson most voltunk!Nincs semmi baja a súlya is rendben van 9 kg!Tápszer és tejpép akármikor csúszik,meg persze a rágcsa buláta pl!a foga 3 van most jön a fölső..
2012. jan. 30. 14:18
 6/14 anonim ***** válasza:
kisfiam is ezt csinálta,aztán mióta jobb ízű,meg ízesítem valamivel,vagy pl én is a húslevest próbáltam először újra eszik
2012. jan. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
adj neki tejpépet. tök komoly, napi 3x nagy adag tejpépet adj neki, ha azt kívánja, egye. pár nap alatt megúnja és fog enni :)
2012. jan. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Teljesen pépesre készíted neki az ételt, vagy már darabosra? Kb ennyi idős volt a fiam amikor egyszercsak öklendezni kezdett a pépes kajától.

Nem biztos, hogy ez a megoldás, de egy próbát megér. A másik, de az én kisfiam nem ette meg az íztelen bébikajákat sem ennyi idősen hiába volt darabos. Így legtöbbször olyat főztem magunknak aminek az összetevőit már ő is ehette, abból kapott. Mondjuk nem főzök fűszeresen, mert azt én sem szeretem.

Egyébként sajnos vannak ilyen időszakaik a babáknak, hogy nem esznek. Ők jól elvannak a kevés kajával, mert a tápszert/cicit úgyis megkapják, nekünk meg a hajunk kihullik az aggodalomtól.

2012. jan. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
darabosan kapja mióta van foga,de próbáltam már újra pépesebbre is hátha úgy kéri de nem....lehet akkor megpróbálom már neki azt amit mi eszünk (nyilván nem pörköltet,meg bablevest)hátha az ízesebb jobb lesz...
2012. jan. 30. 14:30
 10/14 anonim ***** válasza:
Az én kislányom ugyanezt csinálta 9 hónaposan. Majd anyukáméknál elkezdte enni a húslevesből a répadarabokat,na gondoltam akkor már nem pépesítek neki való kajákat kezdten el csinálni, küzdöttünk kb. 2 hétig, mert az sem igazán kellett. Feladtam és azt adtam neki, amit mi ettünk. Persze nem fűszeresen, de imádta pl. a krumpis tésztát, rakott krumplit, mindenféle levest.
2012. jan. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!