Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet idegbaj nélkül...

Hogy lehet idegbaj nélkül átvészelni, ha a gyerekem fényevő? Mit adjak neki, hogy egyen? Már a kanál látványára is fintorog.

Figyelt kérdés
egy éves,és banánon meg tejen él
2012. máj. 14. 14:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Jót nevettem a megfogalmazáson :) Én kisfiamnak is volt ilyen időszaka, banán-túrókrém-tejital. De elmúlt. Próbáltam nem adni neki banánt, mert az telít, hanem almát mert az vizesebb, amellett még simán lehet éhes, és akkor majd eszik, illetve amit sikerült belediktálni, az a virsli volt, helyes kis karikákra vágva, úgy, hogy ő mártogathatta bele a mustárba, majonézbe. Ez bevált.

A hamizásnál is kapott kanalat, eljátszott vele, de legalább evett........másfél éves kora körül volt, kicsit talán több.

2012. máj. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ja, kis kockákra vágott sajtot, felvágottat, zöldséget (főtt répa, krumpli) szúrkálj fogpiszkálóra, a másik végüket meg bele pl burgonyába, így lesz egy süni, amiről szépen lecsipegeti a kaját :) Oké, tudom, étellel nem játszunk, de ez a játékos evészet olyan, hogy a gyerek észre sem veszi, és tápanyagot és vitamint fal fel :)


Ilyenre gondoltam, csak gyerek-változatban:


[link]

2012. máj. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
a szitu a következő: egy éves,de nagyon korán jött,még csak 10 hós lenne.foga még nincs,rágni nem tud,csak pépeset illetve apró darabosat eszik.ka belecsipkedek kenyérkéket a szájába azt rövid ideig hajlandó enni,de ha már belemártom a főzelékbe,akkor nem eszi meg.az almát sem eszi,csak ha banán mellé rejtem.800g al szültett és most már 2 hónapja ott tartunk,hogy már mindjárt kg,de sajna semmit nem hízik,mert le is mozogja,ha van ereje.
2012. máj. 14. 15:48
 4/13 A kérdező kommentje:
szóval már majdnem 7 kg
2012. máj. 14. 15:49
 5/13 anonim ***** válasza:
az én lányom is fényevő::)3 éves alig 12kg.Már egyáltalán nem idegesítem magam rajta.Egy ideig mindennel próbálkoztam,minden étvágynövelővel,trükkel semmi nem jött be.Most megkínálom ha akar leül eszik annyit amennyit akar,ha nem nem.Megvárom hogy kérjen vmit.A bölcsiben is katasztrófa az evés nem kell neki semmi.Hazafelé meg tömi az uzsonnát a képébe:)
2012. máj. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

Hű, mindenesetre erős kis picúr, hogy egészséges és ilyen kis örökmozgó :)

Nekünk kisebb korában is volt egy kis kaja-sztrájk, és lehet hogy ez sokak szerint gáz, de abban az időben meg a mese volt a "megmentőnk", azaz bekapcsoltuk neki a Bebe tv-t, az olyan csatorna, ami a legkisebbeknek szól. Nincs szöveg nagyon, csak állatkák meg figurák "úsznak", járnak a képernyőn, és anyuka mondhatja alá a mesét :) Hát én ezt tettem, magyaráztam kis kitalált történetet, ami lekötötte, és a képernyőn lévő figurákról szólt, ő leste, én meg közben mintegy észrevétlen megetettem. Nem szokott rá, szóval nem lett belőle hátrányunk később.

2012. máj. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
tévénk nincs és nem is szeretnénk! Nem evés közben,hanem máskor sem fog tévét nézni a pici.DE! természetesen már én is odapakolok neki mindent,mindenféle konyhai kacatot,játékot..kanál a kezében stb. nem működik
2012. máj. 14. 16:01
 8/13 anonim ***** válasza:
Hát akkor pedig kitartás, lehet hogy ez csak most nála ilyen időszak. Ha nagyobb lesz, talán megjön az étvágya. Amíg az orvos nem mondja hogy baj van az étkezéssel, addig nincs baj.
2012. máj. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
63%
(off, csak eszembe jutott, hogy a tv-dolgot nem fogjátok tudni elkerülni és kizárni az életéből. Van a családunkban testvérpár, ahol szintén tiltólistás a tv, ezért a gyerkőcök egész kicsi koruktól fogva, minden helyen, ahol tv volt, vendégség, váró, stb., eléragadtak és nézték, nézték, nézték, még a családi Karácsonyokon is. POnt azért, mert tudták jól, ilyet otthon nem láthatnak.)
2012. máj. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
és...ott felőlem nézheti,de itthon nem fogja.Nem hiszem,hogy annyira fog neki hiányozni,mert minket sem lát tvzni. De azt hiszem,hogy ez inkább egy másik kérdés lehetne,engem az érdekel,hogy miként tudnám rávenni az evésre,a tv nem opció.ennyi
2012. máj. 14. 16:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!