Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kezdő anyuka vagyok! Mennyi...

Kezdő anyuka vagyok! Mennyi idöközönként tolódik az evés a babáknál? 2-3-4hósan milyen gyakran esznek?

Figyelt kérdés

2012. máj. 15. 10:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez teljesen változó, gyerek függő. Az én 8 hónaposom mostanában bírja ki a 4 órát, eddig meg még gyakran most is 3 óránként evett. barátnőm kisfia 10 hónapos, már 2-3 hónapos korától csak 4 óránként eszik(sokat) az én lányom meg kis adagokat gyakrabban.
2012. máj. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 xStefix ***** válasza:

Tudom, jól jönne némi iránymutatás és bíztatás :), de a legjobb tanács, amit adni tudunk, hogy a saját babádat figyeld! Hidd el, hogy jelezni fogja neked, mikor van itt az ideje az evésnek (akár szopik, akár tápszert kap).

Minden gyerkőc más, van, aki végig gyakran eszik keveset, más rögtön habzsol és sokáig elvan. Aztán vannak az ún. növekedési ugrások (3 hét, 6 hét, 3 hónap, 6 hónap körül), amikor hirtelen gyakrabban és többet szeretnének enni, de ez is normális. És ezen kívül is számos olyan szakasz, változás lesz az első évben (fogzás megindulása, éjjel átalvása, oltások, betegség, frontok, egyre fokozottabb érdeklődés a környezet iránt, szeparációs szorongás), amikor átmenetileg vagy épp tartósan is megváltozhatnak a babád evési szokásai. Szóval nem lehet előre megmondani, hogyan is lesz, még saccra sem. Ezért is az a jó módszer, ha mindig őrá figyelsz és hozzá alkalmazkodsz, mert biztosan jelezni fogja neked, hogyan szeretné. ;)

2012. máj. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én lányom ilyen idősen még 2 óránként evett, sőt még hat hónaposan is.

Akkor kezdett el nőni az idő két étkezés között mikor már megevett egy adag szilárd ételt, ez olyan 7-8 hónaposan volt. Már lassan 10 hónapos, már elválasztotta magát, sajnos, így csak a reggeli és az esti étkezése tápszer és olyan 4 óránként kér enni.

2012. máj. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm a válaszaitokat:)

utolsó: nem szopizik már csak tápszert kap és hozzátáplálást? mert nekem nincs elég tejem és én is kiegészitem tápszerrel és valószinű a későbbiekben a tápszer fog maradni.

2012. máj. 15. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!