Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adjak inni 8 hónapos...

Mit adjak inni 8 hónapos babámnak, hogy végre igyon is valamit?

Figyelt kérdés
Semmit nem akar inni. Próbáltam itatós pohárból, sima pohárból, 2 féle cumisüvegből. Próbáltam vizet adni, teát, hippes üdítőt. Semmi. Egyébként jól eszik, mindent és jó mennyiséget is. Változatosan adok neki gyümölcsöt frisset is és üvegeset is, joghurtot, főzeléket. Tápszert kap reggel és este, de abból is csak 2x200 ml iszik meg. Próbálom naponta többször is kínálni, evés előtt, evés után, az evések között. A múltkor volt egy kis sikerélményem, mert ivott 5 kortyot. :) De ezt még mindig kevésnek találom. Ja és a cumis üveggel csak játszik és rágcsálja, nem iszik belőle. De azt nem engedem neki, mert az nem rágóka. De ha elveszem keserves sírásba kezd. Amikor visszaadom próbálom megdönteni, hogy hátha megy egy pár korty be, de akkor eltolja és nem is kell neki utána. És nincs több ötletet hogy mit adhatnék még neki, mikor és hogyan?
2012. máj. 15. 15:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Lányom 1 éves koráig nem igazán ivott, semmiből sem.

Utána meg olyan lett mint egy kiskacsa. :)

Szerintem erre is, mint minden másra meg kell érnie a babáknak. Kínálgasd persze, de ne aggódj, ha még nem hajlandó inni. Ha jó étvágyú és még tápszert kap (lányom sem ivott sokat, napi szinten kb. 300-400 ml-t), akkor sokszor ez is elegendő folyadékot ad nekik, illetve a gyümölcsökből-zöldségekből is kinyerik a folyadékot, és érzik a babák mennyi elég nekik!

2012. máj. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az lemaradt, hogy leginkább vizet adj neki inkább. Ha szomjas lesz megissza.

Lányom legtöbbször vizet iszik, néha gyümölcslevet. 19 hónapos.

2012. máj. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem azért nem iszik mert nem kell neki.

Leveseket nem adsz neki?

Mi a mam-os tanulópoharat használjuk.

2012. máj. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ja és elfelejtettem írni, kizárólag csak vizet kap (Szentkirályit vettük, mert azt nem kell forralgatni). Nagy ritkán veszek kubit, teát nem.
2012. máj. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mi is kipróbáltunk egy csomó féle teát, és egyedül a milupa teáját issza. Se vizet, se gyümölcslevet nem ivott. Ha még nem próbáltátok, lehet érdemes. Max megisszátok ti. :) Próbáld meg kanállal itatni, hátha úgy jobban szeretné.
2012. máj. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 alaszka ***** válasza:
Enyém 11 hónapos, ő sem iszik. Semmit, semmiből. Viszont szopik és szerintem ezért nem szomjas.
2012. máj. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem 8 hónapos a babám és én sem tudtam beleerőltetni a folyadékot.Ha meleg van megissza a vizet,és étkezések után is vízzel kínálom,de csak pár kortyot iszik.Viszont a HIPP-es tea bármelyikét megissza LANGYOSAN.Így 160ml-t is megiszik egy húzásra.Hidegen mem issza meg.
2012. máj. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Próbálj meg Neki olyan ízű teát vagy bébi gyümölcslevet adni amilyen gyümölcs ízlik neki.

A mi kislányunk 11 hónapos koráig alig ivott valamit naponta. Akkor bekerült a kórházba más miatt, és azt mondták, hogy kicsit ki van száradva. Odáig csak vizet akartam neki adni,(mert a háziorvosunk szerint csak azt igyon!) na utána mindegy volt, csak igyon. A bébi gyümölcsleveket nagyon szereti, meg a milupás barackos teát. Először Ő is cumisüvegből ivott, de aztán vettünk neki Nuk-os szilikon csőrös itató poharat. Nagyon könnyen átszokott.

2012. máj. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kicsit megnyugodtam,hogy nem csak az én 9hónapos,tápis lányom ilyen.Pedig amikor megszületett akkor ivott két étkezés között is,aztán ahogy hidegebb lett az idő onnantól már semmi nem kellett semmilyen cumisüvegből,sem varázsitatóból,pohárból néha pár korty megy,de általában csak a fogát kocogtatja rajta ill. kanállal bemegy valamennyi.
2012. máj. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudok tanácsot adni, mi is ebben a csónakban evezünk - sajnos. Én legtöbbször vízzel próbálkozom, ritkábban gyümölcslével, teával, de nem sok sikerrel. Gondolom, nyáron a 30 fokban csak megszomjaznak és isznak valamit.
2012. máj. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!