Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10-12 hónapos babátok nappal...

Alaszka kérdése:

10-12 hónapos babátok nappal mennyit alszik?

Figyelt kérdés
Az én lányom 11 hónapos, de a nappali alvása kikészít, nagyon nehezen lehet elaltatni, általában csak szopizásra alszik el, ehelyett bármivel kiegyeznék, cumi, ringatás, de ezeket nem szereti. És ha el is tudom altatni, sosem ugyanabban az időben sikerül, és ha leteszem, vagy egyből fölébred, vagy max. 20 percet alszik. A mai alvása eddig (7-kor kelt) 1x 15 perc a babakocsiban, egyszer 10 perc cicin (mikor letettem volna, fölébredt). Fogzik az biztos, na de már 5 hónapos kora óta mindent a fogzásra fogunk...Ja, az éjjelt nem alussza át, legalább 3x felébred, és 10 óra körül alszik el. Másnál is van így?
2012. máj. 15. 16:09
 1/10 Sókristály ***** válasza:
10,5 hónapos fiam van. Ő is cicin alszik el, mondjuk ez engem nem zavar. Együtt fektetem őket a 2,5 nővérével a nagyágyon, általában 2-2,5 órát alszanak. Amikor elaludtak, 1 órára kiosonok mellőlük, aztán ha mocorgás van, befekszem közéjük, és én is szunyálok egyet.
2012. máj. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
11 hónapos a fiam. Este 9kor alszik el, 5 körül felébred, akkor átjön a mi ágyunkba, és kb 9 ig alszunk is tovább. Nappal 2* alszik, általában fél órát, néha az egyik alvás 1-1,5 órába átcsúszik.
2012. máj. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom kb.9hós kora óta egyszer alszik nappal ebéd után kb.2-2,5órát. Nem próbáltad még csak úgy berakni a kiságyba szopi után.Nálunk ebéd után ment a kiságyba és alvás,kijönni nem tudott.Volt,hogy játszott fél órát még, nem vettem ki.Sírás is volt néha,de mindig bealudt.
2012. máj. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom épp egy éves, este f8-tól alszik egy huzamban, ébredés nélkül reggel 9-ig (kb 1 hós kora óta), aztán f11-től 2-f3-ig. Van, hogy kétszer alszik, akkor megébred délben, aztán f3-körül lefekszik még egy órára.
2012. máj. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor úgy látom, csak én vagyok ilyen szerencsétlen. A kiságyban nem marad meg, ha beteszem, akkor egyből feláll, és két perc múlva már ordít utánam. Nem merem otthagyni, mert még nem túl stabilan áll, így félek, hogy elesik, szóval ez kilőve, de magától utoljára 2 hónaposan aludt el, azóta csak cicin hajlandó. Nagyon felszínesen alszik azalatt a rövid idő alatt is sajnos. Sokszor épp csak belekezdek főzni, mosogatni, már sír is...Nagyon nehezen megy ez nekünk, nem tudom mit csináljak, a sírni hagyást nem bírom megcsinálni, meg hát állva sír utánam az ágyában, úgy soha sem fog elaludni. Van mikor csak a babakocsiba rakom, és a konyhában főzés közben lökdösöm a lábammal a kocsit, hogy legalább addig aludjon, így van hogy sikerül az alvását kitolnom 30-40 percre is...De az is nagyon kevés, meg hát így semmit se tudok csinálni. Próbáltam már hogy én is lefekszem (rámférne) mellé, hátha a közelségem segít és tovább alszik, ez se jött be...Lesz ez jobb valaha? A szemfogai jönnek fölül, szóval lehet hogy az viseli most meg, de mondjuk előtte se volt jellemző asok alvás, max. egy óra.
2012. máj. 15. 22:08
 6/10 anonim ***** válasza:
Én 1 évesem ebéd után alszik 2-3 órát általában, Berakom az ágyába leengedem a redőnyt és ott hagyom. 1-2 percig még dumálgat utána elalszik ez így van már elég régóta.
2012. máj. 16. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mitől ébred ilyen rengetegszer éjjel. Már javában átkéne aludnia az éjszakát.
2012. máj. 16. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A nappal alvás nálunk is szinte ugyan így zajlik ahogy "alaszka" írod. Eleinte még ment a délelőtti alvás is, többnyire babakocsiban, majd 5-6 hónapos kora körültől már nem nehézkesen. Amíg tél volt, kitettem a teraszra a babakocsiba, ringattam kicsit és elaludt, de akkor is max. 1 órára. Délután jó esetben a cicin aludt fél-1 órát. Mostanában kezdtem rászoktatni a napi 1x-i, ebéd utáni alvásra, amit látszólag már vár, de azt is csak cicin, a mi ágyunkon fekve... Én is próbálkoztam a kiságyba rakással, volt hogy 1 órát is ott hagytam, de szintén felállva hisztizik... Én sem bírom sírni hagyni. Szóval azóta nagyon változó, van, hogy ő is csak addig alszik, amíg kiszívja a tejet, max. fél óra és kipattan a szeme, de van hogy aludt már 1,5-2 órát is. Az éjszakáink szerencsére átlagban normálisak, kb. 9-től 8-f9-ig alszik a kiságyában. Időnként vannak napok, amikor megébred és van, hogy csak cicin alszik vissza. Úgy hallottam egyébként, hogy az anyatejes babák "problémásabbak" altatás terén, de én is hibásnak érzem magam abban, hogy nem voltam elég következetes és nem a kiságyába tettem mindig amikor elaludt. Bár eleinte így volt, nem tudom, hol szakadt meg ez a folyamat, de úgy rémlik egyszer csak már nem akart az ágyában aludni nappal... Én meg örültem, hogy alszik és a karomban hagytam, végül is olyan jó ölelgetni :-) De most már én is jobban örülnék, ha nappal is a saját szobájában és ágyában aludna.
2012. máj. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jaa, azt nem írtam, hogy jövő héten lesz 10 hónapos a kislányom.
2012. máj. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
miert mondja mindenki azt hogy 11 honaposan at kell aludnia mar az ejszakat.ez cseppet sem igy van.az en kisfiam.1130 tol alszik. neha egy, egy es fel orat.reggel 6 kor kel.egesz nap jatszik eszik.8 kor megy aludni.de ejfeltol hajnali 1.30 ig fenn van. nem eszik nem iszik.majd visszaaltatom mert egyedul a kisagyban csak sirna szivfajditoan.es ez igy megy mar minden nap.arra gondoltam hogy kicserelem a napirendet.de o mar 8 honapos kora ota nem eszik es iszik ejszaka.mindent meg lehet csinalni vele.mindenrol le lehet szoktatni avagy leszoktatni.de hogy semmi alvassal nappal meg ket reszletben alussza az ejszakat.hat nincs otletem.sokaig mukodott hogy meg du5 aludt 6 ig aludt.es utana furdetes etetes es az ejszakakat nagyreszt ataludta.9 kor ment aludni.de akkor is fenn volt 4 orakor volt hogy korabban.most meg van energiaja de kesobb ugy gondolom igazan faradt lesz aludni fog ejszaka.amugy aludna o tobbszor is de en nem hagyom.mert mar probaltam minden 4 ora utan aludna kb 30 percet volt hogy 2 orat.de megrosszabb volt.sirt nyugos volt.ekkor en ugy dontottem majd en iranyitasba veszem.hat ennyi telik tolem.
2013. febr. 1. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!