Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor tért át a babátok a...

Mikor tért át a babátok a nappal egyszeri alvásra? Hogyan történt?

Figyelt kérdés
Azért kérdem, mert a 9 hónapos lányaim délelőtti alvása egyre későbbre tolódik, konkrétan már csak délre fáradnak el, pedig fél 7-kor kelnek. Délután sétálunk, de akkor már inkább nézelődnek, csak a vége felé alszanak egy negyed órát. Arra gondoltam, talán át fognak térni a napi egyszer alvásra, de nem korai még? Vagy csak félreértek valamit?
2012. márc. 6. 12:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Minden babának más az igénye, nem korai. Az én fiam 14 hós volt, amikor áttért. Pici kora óta megszokta, hogy 11kor van ebéd, utána alvás. Akkor aludt 1-2 órát, majd utána uzsi után még egyet. Eleinte még délelőtt is. Úgy tért át, hogy többet aludt ebéd után és du hiába tettem le, mert fáradt volt, csak játszott az ágyban. Így azóta csak ebéd után alszik 2-3 órát. 18hós.
2012. márc. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szerintem jól elvannak azért "tolódik el az alvásidő"

az én lányom 17-hós és 3.hónapja alszik ebéd után 1x 2-3 órát,de van mikor annyit rohangál,hogy megy lefekszik és alszik 5-körül 1-órát.Neki is nagyon változó volt 1-éves kora elött az alvás ideje,hiába próbáltam ugyanabban az időpontokban altatni :D

2012. márc. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Tényleg nagyon jól elvannak, mióta ővék a lakás, és kúsznak-másznak mindenhova. Azt vettem észre, hogy nincs semmi "nyüglődés" előtte, hanem dél körül egyszer csak kifekszenek, és csak be kell hordanom őket az ágyukba (ez jó).

Viszont amit írtok, annak alapján nekem mégis korainak tűnik a napi egyzser alvás...

2012. márc. 6. 12:47
 4/4 anonim ***** válasza:
A lányom 7 hónaposan ugyanígy csinálta. A délelőtti alvás egyre jobban kitolódott, aztán este 6-fél 7kor meg már iszonyat fáradt volt. Csak aztán óraállítás volt, és az összezavarta így 8 hónapos korára állt át. Eleinte este kicsit korábban kellett fürdetni, de hamar megszokta.
2012. márc. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!