Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez már a dackorszak volt?...

Ez már a dackorszak volt? Ilyen korán?

Figyelt kérdés

Kb 10 hónapos korában kezdődött emlékeim szerint...

Nagyon korán megtanult önállóan járni, 9 hónapos korában, gondolom ez is lehet az oka annak, hogy korábban jött nálunk.

Ezek a hisztik a mai napig tartanak,most lesz másfél éves.

Eleinte a pelenkázás és öltöztetés volt a kiváltó ok: elmászik mindig, rugdos, ordít, kapálózik, stb. alig tudom ilyenkor kezelni, lekötni valamivel.

Kb. 1 éves korától megismerte az édességeket, és él hal értük... Ordít, remegést imitál, toporzékol, földön fetreng, veri a fejét falba, földbe, amit éppen tud csinálni.

Újabban eléri az alacsony ajtó kilincsét is, ami pont a szobájához van... Ki-be tud közlekedni, néha oda kell tolni a fotelt, ha bent van a szülő, akkor, hogy ne szökjön ki. Imád szökni, bármilyen szituációban képes szökni, kihasználva a figyelmetlenségünket, aztán rohanhatunk utána. Nagyon gyorsan fut már, igaz még olyan totyogósan.

2 hete kb. a boltba is kísérleteztünk vele apával, ésa vége: a kasszánál hatalmas balhé, földhöz verés, bömbölés, 2 eladó is odajött megnézni a műsort... Az általa a polcról elcsent keksz miatt volt mindez. Nem győzte kivárni, míg ki nem fizetjük az árut. Apa nem bírta tovább, engedett a hisztinek sajnos, én nem tettem volna. Mindegy.

Másnál is alakult hasonlóan a babával, ilyen korán jött volna nálunk a dackorszak?

Ráadásul most terhes is vagyok, nagy a hasam is, kikészít a kisfiam a hisztijeivel, folyton szaladhatok utána, alig bírom pelenkázni, öltöztetni... Mikor jön el a megváltás? :(



2012. máj. 15. 22:11
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Még amiket kihagytam, a provokálás, rongálás: feszegeti a határait, és figyeli a reakcióim, főleg velem csinálja ezt, apával kevésbé, tépi a könyveket, már egy tucatot széttépett. :( Már beletörődtem, hogy nem tudom menteni tőle a könyveket, a leporellósat is szétszedi, letépi a papírt róla, ha épp úgy van kedve.

Kiöntözi magára a vizét, vagy az ágyába, földre locsolja, és közben néz... Ááááá

2012. máj. 15. 22:13
 2/11 anonim ***** válasza:

nem akarlak elkeseríteni, de ez még nem a dackorszak.

csupán nem tudja még máshogy kifejezni az akaratát, na meg hisztizik :) "a hisztikort" olyan 10 hónapos korra teszik és egészen a dackorszakig tart ami 2 éves kor körül kezdődik és elég sokáig tart :S

azért az más jellegű hisztéria, na meg akkor már a gyerek kommunikálni is tud...

enyém 2,5 éves, hát tudnék mesélni :DDD

2012. máj. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Amúgy érdeklődő, tüneményes kisfiú, sok minden leköti,a könyvek is, nagy már a szókincse is, kb. 100 szót mond, de a provokációja az elviselhetetlen.
2012. máj. 15. 22:17
 4/11 A kérdező kommentje:

Mesélj! :)

Te jó ég, ez "csak" a hisztikor? Mi lesz ebből később?

2012. máj. 15. 22:18
 5/11 anonim válasza:
48%

Már most el van kapatva. Nagyon.

Határozott és konzekvens fellépéssel most még (talán) fizikai kényszer/erőszak nélkül is javítható. Később már csak elfenekeléssel.

2012. máj. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Én is úgy gondolom, hogy elszúrtuk apával, tényleg el lett kapatva. :( A nagyszülők is elkapatják sajnos,ez ellen meg tenni sem nagyon tudok mit.

Következetességet, próbáltam, próbálom, de nem akar működni a dolog, a figyelmen kívül hagyás sem működik általában.

2012. máj. 15. 22:40
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Először is apával kell egységre jutnotok.

Amíg az egyik szülőnél szabad ezt meg azt, a másiknál meg mást, addig a gyerek ezt jól ki is használja, szemmel láthatólag okos kis feje van.


Ez még szerintem sem dac korszak kifejezetten.


Az, hogy nem bírod pelenkázni, meg menne, az minden 8-10 hónaposra jellemző. Ekkorra unja meg, hogy közben csak fekszik és a kezével matat valami játékon, életkori sajátosság, mert inkább menne/kúszna/mászna.

2012. máj. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ugymond normalis, hogy ilyen a gyermeked, az enyem szinte ugyanezt csinalja.

Most kezd kigyogyulni a hisztibol, es kezd atmenni teljes dacba...nagyon szep atmenet, majd meglatod:D

Sokszor kaptam a csaladomtol, hogy nem tudom megnevelni a gyerekem.

Egy pillanatra nem figyelunk oda es mar fenn van az emeleten es onnan loki le a cserepes viragot, tonkrevagva a parkettat, vagy bezuzza a nem eppen olcso laptopom kepernyojet....meg hasonlo finomsagok. Ezt a ket esetet 13 honaposan csinalta:D Hiaba mondom el neki ezerszer, hogy nem szabad, azert is, figyel, lesi a reakcioink...ez termeszetes.

Igy utolag ezeken jot mosolygok es arra gondolok, ha nem lenne ilyen kis rosscsont, nem lenne mit meselni neki nagykoraban:D Egy angyalborbe bujt kisordog.

Rettento nyilt, szeret mindenkit, nem fel semmitol, jo szivu, arangyos kiscsaj.:D

Megvaltas soha nem jon, mire ezt kinovi jon a dac korszak, aztan ott van a kiskamasz majd a kamasz kor, s aztan mikor kirepulnek azt kivanjuk, barcsak ne nottek volna olyan gyorsan:D

2012. máj. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Utolsó, hát tényleg durva. :D Bocsi, de nevettem rajta...

Én is félek előre már ettől, akkor ezután jön még csak a java...

2012. máj. 15. 23:10
 10/11 anonim ***** válasza:

Nálunk a hisztikorszak 11 hónaposan kezdődött. 15 hónapos kora után volt egy kis pihenő, aztán másfél éves korától indult a dackorszak. Most 21 hónapos a kisfiam. A dackorszak szerintem annyiban más, mint a sima hiszti, hogy már sokkal tudatosabban manipulál, és nyíltan szembeszegül a szülővel olyan esetekben is, amikor elvileg semmi sem indokolja. Pl. ki szeretne menni az udvarra, de nem akar cipőt húzni, pedig tudja, hogy anélkül fázni fog a lába és vizes lesz a zoknija. Vagy a kedvenc ételét nem eszi meg csak úgy, dacból.

Egy kicsit megnyugtatlak: a dackorszakban vannak hullámok, néha szörnyű, néha ugyanaz a kis tündér, mint régen. Nekem néha olyan érzésem van, hogy a kisfiam ugyanúgy szenved a hisztijétől, a benne kavargó indulatoktól, mint én. Következetesnek lenni pedig nagyon nehéz, mert annyi részletet kell mindenkivel egyeztetni... Én arra törekszem, hogy ahol csak lehet, szembesítsem a kisfiamat a rosszasága következményeivel, mert szerintem ebből tanul a legjobban. Ha valamit megtiltok neki, csakazértis csinálja... Pl. kiszaladt a teraszra zokniban az esőbe. Jól meglepődött, amikor átázott a zoknija, de azután már nem szaladgált ki cipő nélkül :)

Nálunk régebben volt olyan, hogy a fejét a földbe vagy a falba verte, én teljes nyugalommal hagytam, rá is jött, hogy az neki nem jó, és eredményt sem ér el :)

2012. máj. 15. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!