Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Ismeritek László...

Anyukák! Ismeritek László Magda és Péterné Dr. Pikler Emmi Anyák könyve című könyvét? Van aki már olvasta, vagy olvasott/olvasgat belőle?

Figyelt kérdés

Szerintetek vannak benne hasznos dolgok?

Én első babás anyuka vagyok,belelapoztam mert már 100 éve megvan,de nekem olyan régimódinak tűnik,bár lehet tévedek.

Nincs még nagy tapasztalatom,nem vagyok még olyan gyakorlott anyuka.

Mégis mi a véleményetek a könyvről?


2012. máj. 17. 08:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Én olvastam, elhoztam a szüleim padlásáról. :)

A hozzátáplálásos része egyértelműen túlhaladott, ma már nem adunk 4 hetesen almalevet, és természetesen máshogy is pelenkázunk, mint anyáink.

A könyv alapfeltevése, hogy a kisbabát az önálló játék fejleszti a legjobban (ez valószínűleg így van), ezért nem szabad felkapkodni, mert azzal csak elrontjuk, és - ez a nagy tévedés - a baba alapból nem is igényli a karban létet. Ma már azonban tudjuk, hogy kb. 6 hónapos korig a testközelség éppen olyan alapvető fizikai (!) igénye a csecsemőnek, mint az evés és az alvás, ezért ha azt kielégítjük, éppúgy nem rontjuk el, mintha pl. rendesen fel öltöztetjük. Ezen kívül az én gyerekeim soha nem aludtak annyit, mint a könyv szerint kellett volna nekik.++

Ami pozitív benne: megjelenik benne csíráiban az igény szerinti szoptatás, a szobatisztaságra szoktatásos része is nagyon szimpatikus.

Szerintem érdekes könyv, de azért fenntartásokkal kell kezelni.

2012. máj. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Abban a könyvben állami gondozásban lévő gyerekekről írtak, őket hozták fel példának ahol azért nagyon más minden, azért tanították meg nekik minél hamarabb az önálló játékot pl. Amúgy is nagyon sokat változott a világ, hozzátáplálásban, nevelésben, más a pelenkázás, más minden, szóval érdekes az a könyv, de ma már nem állja meg a helyét. Rengeteg új könyv van, vagy ott az örök klasszikus dr. Spock, azokból többet megtudhatsz!
2012. máj. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek a válaszokat!
2012. máj. 17. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!