Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a különbség?

Mi a különbség?

Figyelt kérdés
Nem értem.. nem ugyanaz a KENGURU és a CSATTOS KENGURU?

2012. máj. 18. 13:16
 1/9 anonim ***** válasza:
57%

A kenguruk csatosak. Belerakod a gyereket, majd azzal együtt felveszed az egész cuccot, mint egy hátizsákot. Ez a legrosszabb hordozóeszköz, amit valaha is kitaláltak.


Vannak a csatos hordozók (ssc, manduca, csatos meitai), ezekben a gyerek hozzáér a testével a mamája testéhez, és úgy van felcsatolva.


És vannak a kötözős hordozók: meitai, kendő.... itt nincs csat, csak az összeérő baba-mama test és a kötések.

2012. máj. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én sem tudok különbségről a kenguruk között (ami nem jelenti azt,hogy ne lehetne, csak én még erről nem hallottam)

Nekünk BabyBjörn kengurunk volt, előbb felvettem (értsd: belebújtam, mintegy előre fordított hátizsák szíjaiba), az egyik oldalon már be volt csatolva, belecsúsztattam a gyereket és becsatoltam a másik oldalon is.

A fiam ebben legalább rövid ideig hajlandó volt megmaradni. Volt Liliputi me-tai-unk is, na azt viszont egy percig nem tűrte meg! Szóval babafüggő, hogy kinek mi jön be...

2012. máj. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Elsőnek: egyébként vannak gyűrűs kendők, meg csatos hordozók is, sok féle van, nem csak ez a 3 kategória amit te mondtál.
2012. máj. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok, tudom, hogy van még ezerféle hordozóeszköz, de most nem akartam részletezni, mivel most a kenguru volt a lényeg :) :) De köszi :)
2012. máj. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%
A kenguru olyan eszköz, amiben az ágyékán ül a baba, nincs felhúzva a térde terpeszben, sokszor van egy réteg a hordozó személy és a bab között, a csatos kenguruként emlegetett csatos hordozó(SSC= soft structured carrier) pedig csattal záródó övrésszel és vállpántokkal rendelkezik, ám megvalósul benne a terpesztartás és térdhajlattól. térdhajlatig alá van támasztva benne a baba, nem ül.
2012. máj. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
oh köszönöm a válaszokat, most már értem! :)
2012. máj. 18. 14:28
 7/9 anonim ***** válasza:
63%

Hoztam még Neked képeket, szépen látszik a különbség:). A kenguruba lóg a baba lába és a babával együtt az egész eszköz csípőmagasságban(nem jó se a babának, se a hordozó személynek). A csatosban pedig látszik a megfelelő alátámasztottság, a megfelelő magasság. Ja, és nem utolsó sorban a csatosban lehet háton hordozni, ami a babának azért jó mert nézelődhet mikor már szeretne, a hordozó személynek pedig kíméli a hátáh, gátját, derekát:).

[link]

[link]

2012. máj. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
63%
Na bocsánat, nem láttam, hogy azóta írtál:).
2012. máj. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ahogy írták előttem:

a kenguruk (általában) nem támasztják alá a babát megfelelően, nincs meg a térdhajlattól térdhajlatig tartó alátámasztás és nem is biztosítják a gerinc megfelelő görbületét, hanem kiegyenesítik azt vagy éppen túl lazán tartják.

2012. máj. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!