Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akik 2. babátokat...

Anyukák, akik 2. babátokat várjátok, emelgetitek a kisfiatokat/kislányotokat? Vagy hogyan oldjátok meg?

Figyelt kérdés
Kislányom 12kg, én pedig 15 hetes kismama vagyok. Gyakran akar az ölembe jönni, viszont a nögyógyászom szerint nem nagyon kellene,mert bajt okozhat. Én felemeltem és picit belenyilalt a hasam oldalába, most aggódom, lehet baj? Ti hogy oldjátok meg?
2012. máj. 18. 16:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Segítség nélkül sehogy. Én is emelgetem, játszótéren van, hogy percenként.

Pelenkázásnál, kocsiba tevésnél, ha elesik, stb.....

Én is félek.

Ő lenne a 3. babánk.

A nagyfiúnkat (3év) már szerencsére nem kell emelgetni, de elég lefáraszt egész nap:)

2012. máj. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Normális a terhességed? Mert ha igen, akkor semmi bajod nem lehet attól, hogy fölemeled a nagyobbat!!! A nőgyógyászod kissé hülye. :-( Ha valamiért veszélyeztetett vagy, akkor értem, de nem írtál ilyesmit.

Egyébként én 36 hetes kismama vagyok és napirenden emelgetem a csaknem négyéves lányomat és a 21 hónapos fiamat. Köszönjük, jól vagyunk. :-)

2012. máj. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az utolsó pillanatig emelgettem a fiamat, sőt cipeltem is sokat, igaz, nem is volt gond a terhességemmel. Nem is lógott annyira a pocakom szülés után...
2012. máj. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha nincs konkrét oka annak,hogy ellenzi az emelgetést,akkor nyugodtan felemelheted! Én is emeltem amikor csak kellett.. Az első trimeszterben igyekeztem a lehető legkevesebbet emelni- korábbi vetélés miatt-,de utána már rendesen emeltem. A harmadiknál is így volt, akkor a nagyokat a kádba,a középsőt az etető székébe,vagy ha le akarta kapcsolni a villanyt...


Nem biztos,hogy a nyilalás a lányod felemelésétől volt!!


Boldog babavárást és egészséges kisbabát!!


Üdv:3 lányos

2012. máj. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A kisfiam 11 hónapos volt, mikor pozitív lett a teszt, és 20 hónapos, mikor megszületett a tesó.Mivel nem voltam veszélyeztetett terhes, végig emelgettem. (ő akkor szintén ilyen 12 kg körül volt)

Én mindkettőt túl is hordtam, szóval előbb sem lett meg a baba emiatt.

2012. máj. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem meg azt mondta a dokim, hogy egy egészséges terhesség simán kibírja. Én emelgettem, amikor muszáj volt, persze azért igyekeztem minél kevesebbszer. Nem lett semmi gond.
2012. máj. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Első 12.hétben nem nagyon emelgettem a kislányaimat(kettő). Nemcsak a vetélés veszélye miatt,hanem mert elszédültem és rosszul lettem.Onnantól kezdve viszont természetesen emeltem őket.A nagyobb már 5,5 éves,őt nem igazán,de a kicsi 2,5 évest viszont igen.36 hetes kismama vagyok most és szerencsére nincs gond,lekopogom.
2012. máj. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Lányunk 2 éves lesz júniusban, 11 kg. A kisöccse jövő héten születik, 38 hetes terhes vagyok most. Én is emelgetem a kislányt, szinte végig a terhesség alatt emelgettem. Persze amikor a Párom nem dolgozik, mindenben segít, de 3 műszakra jár, így sokat vagyok kettesben a kislánnyal. Játszótér, fürdés, etetés, ha felmászik az asztalra :) Szóval sokat emelgetem. Én veszélyeztetett terhes vagyok (autoimmun betegség miatt), de nekem az orvos nem mondta hogy ne emeljem. Persze ha érezném hogy emeléskor bármi rossz érzés van, akkor jobban vigyáznék.

Kitartást Neked és boldog babavárást!

2012. máj. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem is kb 12 kg a nagy, a pocaklakó meg 5 hónapos, muszáj emelgetnem, mert egyedül vagyok vele nonstop. Már 3 hete jár, így ha már megszokásból emelném és vinném magammal, inkább mondom neki hogy gyere most megyünk ide-oda, és ki kell várni míg oda totyog de ennyivel is kevesebbszer kell emelni. Pelenkázóra, kádba ki-be, babkocsiba ki-be pedig muszáj. Inkább játék közben segítem mászni fel-le, hogy ne én emeljem, vagy felhúzza magát vagy én kicsit tolom a popsiját, de nem emelek rajta. Nekem az elsőnél nyitva volt a méhszájam, de még se paráztat a doki, hogy ne emeljek, mindig ellenőrzi a méhszájat és eddig rendben van szerencsére, remélem kibirjuk még ameddig kell.
2012. máj. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kisfiam 9 kiló,emelgetem mert még nem tud járni stb,10 hónapos,én 9 hetes vagyok.Sehogy nem tudom megoldani,hogy ne emeljem.Kiságyból ki ,kiságyba be jó mélyre is kell hajolnom ahoz,hogy berakjam.Segítségem nincs Apa este 8-9 körül ér haza.Nekem is nyilal a hasam,védőnőm szerint nem kellene annyit emelnem és cipelnem.Mért Ő majd helyettem cipeli?
2012. máj. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!