Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy etetitek 14-18 hónapos...

Hogy etetitek 14-18 hónapos kisfiatokat, kislányotokat? Nekem nem eszik mindenféle figyelemelterelés, mondókázás nélkül.

Figyelt kérdés
Végigégigbohóckodom az evést,így eszik is szépen.Most két hétig beteg voltam,mesét vagy zenét kapcsoltam neki,mert megszólalni is alig bírtam.Valaki csinál még így,vagy csak én rontom el a gyereket?
2011. márc. 16. 20:27
 1/7 anonim ***** válasza:

én direkt nem csináltam ilyesmit, az evés az evés. másfél évesen már igyekeztem, hogy egyedül próbáljon enni, vagy legalább ő is próbáljon enni,miközben tőlem iskapott egy-egy adagot.

Ja és mindíg asztalnál,legalább a vacsora a családdal.

2011. márc. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szia! hát ha ez elrontás akkor az enyém is "elromlott" mert csak a tv reklámokra hajlandó enni. nem gyözöm kapcsolgatni a tv-t hogy valahol legyen reklám még eszik. tuom hogy nem jo igy de ez van. lassan megprobálom majd valahogy leszoktatni róla.
2011. márc. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Háát, nálunk a Baby TV megy. Nem mindig, van, hogy van kedve enni, akkor egyedül tömi, de ha nem akar enni, akkor be kell kapcsolnom a TVt és én adogatom a szájába. 15 hós.
2011. márc. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hat nem vagyok biztos benne hogy helyesen tesszuk, de en is ugyanezt teszem mint te kedves kerdezo. Ezek nelkul a trukkok nelkul kuzdelem az eves es altalaban sirasba torkollik. En egyebkent ugy gondolom, hogy ha idosebb lesz akkor majd ertelmesen meg lehet vele beszelni mindent. Most igy tud belefolyni a csaladi kommunikacioba, majd elnovi, szerintem. Igy voltam az olben tartassal es az altatassal is. Mindenki mondta hogy elrontom, aztan mostanra nem akar olben lenni mindig es magatol elalszik. Egyszeruen mar nincs szuksege ra hogy folyton olbe legyen, vagy hogy altassam. Egyebkent 13 honapos a fiam. Lehet azt mondjak hogy otletszeruen nevelem a fiam, en inkabb ugy gondolom az osztoneimre hallgatok.
2011. márc. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én néha még tótágast is állok, csak egyen a gyerekem. Olyan keveset eszik, hogy úgy imádkozok bele pár falatot.

Szóval szerintem nem gáz, ha mondókázol közben, nekem ez még bőven belefér :)

A lényeg, hogy egyen, de úgy, hogy mindenki nyugodt maradjon közben, ne kiabálás, erőlködés legyen az evés.

2011. márc. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is csatlakozom hozzátok,nem egy nagy étkü a 18hónapos kisfiam,neki is vagy énekelek,vagy mondókázok,vagy Bebe tv-t kapcsolok,mert igy legalább eszik,ha ezeket nem csinálnám,akkor akár nem is enni szerintem,és enni meg azért muszáj neki,én is ugy gondolom,h ha nagyobb lesz,akkor majd elmagyarázom neki a dolgokat,és biztosan megérti majd,és ugy is fog enni,egyenlöre meg örülök neki,h igy legalább megtudom öt etetni!:)
2011. márc. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek!Reggelit meg uzsonnát megeszi simán,csak a többi étkezésnél kell trükkökhöz folyamodnom.Apósom szólt be hétvégén,hogy az ételek ízéért kellene,hogy egyen,de nem tudok mit csinálni,ha csak így eszik,így legalább tényleg nyugodt az étkezés,nem vagyok merő ideg,hogy nem eszik.Előbb-utóbb,ahogy okosodik,csak le tudom majd szoktatni róla.(Az altatásnál is beszólt régen,hogy miért nem hagyom sírni kicsit.Nem hagytam,most már elalszik magától a kiságyban,szerintem ahhoz is meg kellett érnie)15 hónapos kisfiú
2011. márc. 16. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!