Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Erre a helyzetre hogyan...

Erre a helyzetre hogyan kellett volna reagálni?

Figyelt kérdés
kisfiam ket eves es meg cumizik. Ma vartuk a buszt, mar almos volt es kerte a cumijat. Erre jott egy 60 ev koruli asszony, lehajolt hozza, simogatta a kezet es a fejet es magyarazott neki. Nem szeretem, ha idegenek fogdossak a gyerekem, de rahagytam. Elkezdi mondani, hogy minrk neked ez a cumi, olyan nagy vagy mar. Otthon add oda majd anyanak, hogy nem kered. Erre se mondtam semmit, nem az o dolga, de remeltem, jon a busz gyorsan es megyunk is. Erre megfogja a gyerek szajaban a cumit, hogy kiveszem, jo? Es majd eldobom en. Raszoltam, hogy nem, nem jo! en sem veszem ki a maga szajabol a fagyit, mert szerintem egeszsegtelen. Erre ramripakodott, hogy mifele szulo az ilyen es sarkon fordult karomkodva. Mit kellett volna tennem, magyarazkodni vagy nem tudom. Annyira bunkonak ereztem a not, hogy borzalom...
2012. máj. 18. 17:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos szoktak ilyet csinálni. Az enyém még picike, 10 hónapos, és ki szokták venni a cumit a szájából, hogy lássák a gyönyörű szájacskáját, mosolyát -ezt szokták mondani, de nem fogdossák össze a cumit.

A néni szerintem "segíteni" akart neked, gondolta, biztos szeretnéd, ha elhagyná már a cumit, ezért próbált magyarázni a kisfiadnak,,,de az, hogy ő majd eldobja, enyhén szólva is túlzás!

2012. máj. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Hű, te még szolid voltál :)

Legrosszabb, ha bele akarnak szólni a nevelésbe,ez meg hogy kiveszi a szájából a cumit?? Döbbenet...

De ezen már ne görcsölj, lekoptattad és ez a lényeg. Ilyen emberek vannak és lesznek is mindig.

2012. máj. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Szerintem jól reagáltál,magamat ismerve én még durvább lettem volna.Vannak nem normális emberek,próbálj meg ne foglalkozni velük.Minden jót!
2012. máj. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Úristen, én ennyi ideig se bírtam volna mint te. :D Én bizony nem engedem, hogy idegenek hajolgassanak be a babakocsiba, azt meg főleg nem, hogy a kezét fogják meg, amit a gyerek a szájába vesz!

Hihetetlen milyen emberek vannak, borzasztó mennyire tapintatlanok és bunkók...(Tisztelet a kivételnek persze.)

2012. máj. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
En csak azert halalkodtam, hogy nem egy ilyen anyossal aldott meg a sors. Szegeny menye helyeben nem lennek. :-)
2012. máj. 18. 17:29
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Én sem bírtam volna ilyen sokáig, mint te, tuti, hogy jóval hamarabb (kb. a második mondatnál) elhajtottam volna. :)
2012. máj. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Szerintem tök jól reagáltál, az ilyen nénik nem értenek a szép szóból.


Nekem két éves a fiam, 5 hónapos a lányom. Vettem nekik testvérkocsit, de nekem is folyton beszólnak, hogy ekkora gyereknek minek kocsi. Minek, minek, nmert nem a szomszédban van a posta, a bolt, a védőnő, és nem bír a gyerek egy órát egyhuzamban gyalogolni, illetve időnként kiszédeleg az autóút felé,engem meg a szívbaj kerülget. De ha vennék rá hámot, hogy ne szaladjon el,amiatt kapnám az ívet.

2012. máj. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Az hogy még ő káromkodott, csak is őt jellemzi. Jó kis nevelés lenne ebből, ne cumizzon a gyerek, de káromkodni azt szabad, ha valami nem úgy alakul ahogy a nénike akarja...

Jól csináltad, lényeg hogy lekopott.

2012. máj. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Tök jól csináltad! Én felkentem volna a falra! :-S Amúgy létezik egy újfajta tanulmány a cumik előnyeiről...
2012. máj. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

jól csináltad. Mi az, hogy elveszi a cumit? Vegye ki a cigarettát a dohányosok szájából, ha ennyire beleszólós. Ja, ha neki szólnak be, az már nem tetszik??? Enyém is sokáig cumizott, aztán egyszercsak elvesztek és nem kereste. Viszont mindig komplett játékarzenállal alszik.


Babakocsi. Enyém 2 éves, és vitetné magát, ha nem kocsiznánk. Szerencsére a tesója 20 hónappal idősebb, de ő jött gyalog mindig és nem cipeltette magát. Nála meg az volt a baj, hogy többórás séta után is rohangált a lakásban, a szomszéd meg dörömbölt, hogy fut a gyerek.


Mindig találnak indokot a beszólós emberek, mintha közük lenne hozzá...

2012. máj. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!