Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik a tapasztalatok? Akinél a...

Mik a tapasztalatok? Akinél a családban előfordult tej, tojás vagy valamilyen allergia, ott a baba is az? Minden választ várok, a fordított helyzetre is.

Figyelt kérdés
Eddig csak tejterméket eszünk,tojássárgát, lisztes habarást már kap, még nincs gond eddig. A családban sincs allergiás. Csak érdekel, hogy van-e valami összefüggés.
2009. dec. 13. 10:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem biztos hogy mindig pont akkor alakul ki az allergia mikor épp adod neki a tojást, lehet h csak évekkel később mutatkozik meg másmilyen allergiában.

Nálunk a férjemnek tojás allergiája volt kiskorában, nekem meg macskaszőr-poratka-penész allergiám van.

A fiunkat csak szoptattam 6 hóig és utána is mindent betartottunk ami allergia szempontból túl korai lehet neki.

Neki semmi baja szerencsére.

Van egy barátnőm, akiknél szintén volt ételallergia, és az ő lánya kapott már mindenfélét idő előtt, ők most járnak a 2 évessel allergia vizsgálatra, mert ekcémás és megy a hasa.

Aztán van olyan ismerősöm is, aki meg szintén nem annyira tartotta be az ilyesmit (tejszelet meg ilyesmiket evett a baba olyan 6-7 hónaposan már), és semmi baja a kisfiúnak.

Sajnos nem egyértelműen látszik a táplálás jelentősége allergia megelőzés szempontjából, így sokan azt hiszik, hogy butaság az egész. :(

2009. dec. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
10 hósak vagyunk.
2009. dec. 13. 11:08
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem volt tejérzékenységem,meg valakinek a családban súlyos formában is kijött. Anyukám szerint ez azonnal látszik, mert nem gyarapodtam és olyan volt a székeletm mintha hánytam volna. Mondjuk ez súlyosabb forma anyagcsere zavar.

A gyerekeimnél ilyet nem tapasztaltam. A tojásra a nagyobb allergiás volt sokáig, úgy jött ki, ha tojást vett akkor a szája felett volt egy piros pötty ami úgy tűnt viszket neki, aztán délutánra mire elmentünk az orovshoz az egész szája tele volt hólyaggal, kapott rá egy jó kis ecsetelőt, azóta is használjuk (én is beecseteltem vele most rettenetes, de ő soha nem szólt pedig már két éve használjuk) ha megsérti a száját valamivel vagy elharapja.

aztán elmúlt most már kap tojást de talán két éves is elmúlt. a tejet meg egyszerűen el sem fogadta semmilyen formában csak mostanában. néha néha.

tejterméket eszünk rendszeresen.

2009. dec. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk apa úgy jött rá, hogy érzékeny a tejre, hogy az első gyerek bőre ekcéma-gyanús lett és kiderült, hogy tejallergiás. Akkor olvasgattunk utána, mi az a tejérzékenység. Apának hasmenése van tejivás után, de nem tudtuk, hogy ezt tejérzénykeség okozza... Most már tudjuk, 3 babánkból 2 tejérzékeny.
2009. dec. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!