Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem eszi a tápszert, mit tegyek?

Nem eszi a tápszert, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A kisfiam 4 és fél hónapos, amióta elkezdtem adni neki a gyümölcsöt(alma, banán) és napi egy alkalommal milupa vaníliás tejpépet egyáltalalán nem hajlandó megenni. Állandóan kilöki a nyelvével és elkezd sírni, inkább iszik vizet. Már nagyon elvagyok keseredve.Ma még 100ml-t sem evett meg. Jelenleg úgy néz ki a napja, hogy éjszaka csak vizet iszik, de 4x kelek hozzá. Reggel gondolván, hogy éhes próbálkozok a tápival (beba proha start), de max 70-et eszik meg. Tízóraira kb 100g gyümi. Ebédre tejpép, uzsonnát sem hajlandó enni, csak este sinlacot.

Minden ötletnek nagyon örülnék.


2012. máj. 19. 19:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem éhes? Nekem a 2. fiam nem ette a tejpépet, egyáltalán semmilyet, a nagy meg 2 éves koráig minden áldott este azt ette vacsorára. Próbáltál másfélét? Vagy eddig megette?

Amikor a kicsinek jött a foga, semmi szilárdat nem evett egy hónapig, le is fogyott.

Aztán lehet közelgő betegség jele is, figyeld a gyereket. De néha van, hogy kevesebbet esznek csak úgy poénból, aztán máskor meg falnak, nincs benne logika.

2012. máj. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

ez is egyfajta cumizavar. nincs más mint próbálkozni, általában 1-2 hét és rájön, azért mert eszik üvegből is, nem fog eltűnni a kanál a fini gyümivel ;)


tudom, visszaüthet de most pár napig éjjel mikor kel adj neki tápit, félálomban könnyebben elfogadják!

2012. máj. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nem éhes, de hogy bír ki napi 5 órát evés nélkül? eddig is ugyanezt a tápszert kapta és az elején falta, szopi mellett is. Még nem próbáltam mást, de tettem bele almalét és úgy se kellett. Ma éjjel próbáltam amit mondtál, de elkezdett keservesen sírni, amíg nem kapta a vizet..:-((.
2012. máj. 19. 19:52
 4/13 anonim ***** válasza:
kanállal próbáltad adni vagy pohárból? A kisebbik fiam nem tudott cumisüvegből inni, nem zárta rá a száját, úgyhogy kénytelen voltam kétdecis pohárból itatni a kezdetektől...
2012. máj. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Cumis üvegből szoktam vele etetni. Szeret kanalazni de ezt úgy se kéri.
2012. máj. 19. 20:11
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekem 2 hós koráig ette ezt a tápszert, utána nem volt hajlandó. Volt hogy 2-szer evett egész nap csak, úgyhogy tápszert váltottunk, elég sokfélét kipróbáltunk, először HA-t, de nem ette, akkor váltottunk simára, és azt most megeszi.
2012. máj. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. A védőnők nagyon ragaszkodnak a ha-s hoz. Azt mondta a tejpépet se adná neki 6 hónapos kora elött. És várjak még a hozzátáplálással is addig amíg ki nem jön.De akkor mit egyen? Olvastam a Humana baby fit banánosról, szerintetek kipróbáljam azt? Vagy hagyjam a tápszert és egyen helyette tejpépet?
2012. máj. 19. 20:47
 8/13 anonim ***** válasza:
a humana baby fit sem HA (remélem jól tudom)
2012. máj. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Igen, igaza van az utolsó válaszolónak az sem ha-s. Az én 3 hónapos lányom is azt kapja. Elvileg ha a családban nincs allergia, asztma, akkor kaphatja (nekem ezt mondta a gyerekorvos). Elvileg a ha-s tápszerben össze vannak törve a fehérjék, ettől keserű az íze, míg a simábban nincs,az édeskés. Ebben a Humanaban meg rendes banánpor az izesitő. Ja, és sokkal olcsóbb, mint a többi (630forint receptre, nélküle 1400).

Nekünk amúgy ez volt a 3. féle tápszer, amit hajlandó megenni a babám.

2012. máj. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
a baby fittet felírhatja a gyerekorvos? Nem kell szakorvosi javaslat? Mert úgy tudom az spec.tápszer.
2012. máj. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!