Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos fiam nem eszi meg a...

6 hónapos fiam nem eszi meg a tápszert, sem a tejpépet, akkor mit egyen?

Figyelt kérdés
Kb. egy hete a fiam nem eszi meg a tápszert, sem a tejpépet, tápszer 4 féle van itthon, tejpép 3 féle van itthon. A tápszer,ahogy a szájához ér, elkezd orditani, vonaglani az ölemben, mind a 4 félével. Tejpépet, nem tudom berakni a szájába, kiköpi, ordit. Eddig imádta mindig. Igy kap gyümit, főzeléket husival, gyümis joghurtot, gyümis túrót(kecskemétis mindkettő). Azt mondta a doktornő, hogy nem baj, mert úgyis van súlya. 6 hósan volt 10,2 kg és 70 cm. De kell neki a napi 500 ml tejalap, ezt miből fedezzem neki? Igaz most beteg volt, de eszik rendesen, csak a tápszer, tejpép nem kell neki. Próbáltam cumisüvegből, tanulóüvegből pohárból, kanálból, sehogysem akarja. Március 4.-én lesz 7 hónapos
2012. febr. 15. 21:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Sinlac esetleg? 6 hós kortól receptre is fel lehet íratni, kb annyi az ára arányaiban mint a tejépének.
2012. febr. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
18%
Adj neki tehéntejet,tejtermékeket. Nem lesz tőle allergiás.
2012. febr. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak átmeneti időszakról van szó és egyszer csak újra elfogadja majd a tápszert/tejpépet. Az én kisfiamnak volt egy időszaka, amikor öklendezett a tápszertől, pedig ugyanazt kapta, mint máskor. Az volt az érdekes, hogy csak ébren nem kellett neki. Ha félálomban dugtam a szájába a cumisüveget, akkor simán megitta az egészet. Kb egy hónapig félálomban itta meg a tápszert este és reggel is. Igaz akkor Ő már 12 hónapos volt. A Te babád még nagyon kicsi, de talán egy próbát megér. Ha csak reggel meg este siker, az is több mint a semmi.
2012. febr. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Eddig is csak reggel meg este kapott tápszert, mert már 4 hós kora óta hozzátáplálunk. Ma megkóstoltattam vele a Danonino-t, bezzeg az kell neki. Félálomban nem tudom neki adni, felébred arra, észreveszi ám
2012. febr. 15. 21:49
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én babám 6,5 hónapos. Éppen náthás, beteg. Ilyenkor ő sem eszi meg a tejpépeket, nem esik jól a gyomrának. Ilyenkor Sinlacot adok neki (receptre felírható pép) és beleszámít az 500 ml tejalapú tápba, annak ellenére, hogy tejmentes. És zöldséget (főként krumplit hússal), mert ez esik jól neki! Sinlacot 2x adok neki, reggel és este. Este keverek neki bele banánt is. Nagyon laktató és tele van fehérjével. Nálunk a folyékony táp egyáltalán nem folyik le. Fölösleges megvennem. Ezért irattam fel a sinlacot.


reggel: sinlac pép

tízórai: gyümölcs babapikótával

ebéd: főzelék hússal

uzsi: tejpép

vacsi: sinlac + zöldség vagy gyümölcs

2012. febr. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Semmilyen pépet nem eszik meg most, biztos a betegsége miatt. Ma reggel almagrizt csináltam neki, azt sem ette meg. De a gyümis túró lecsúszott egész üveggel. DÉlben husilevest csinálok, abból szedek ki neki, s összeturmixolom, uzisra kap Danoninot, vacsira meg valamilyen főzit, van bekészitve üvegbe neki. Ha elmúlik a betegsége, talán újból eszik pépet, pedig eddig imádta.
2012. febr. 16. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!