Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen lehet pár napos nyaralá...

Milyen lehet pár napos nyaralás 16 hónapos gyerekkel?

Figyelt kérdés
Még nem mentünk el hármasban a picivel nyaralni és aki volt a babájával az biztos tud pár dolgot írni róla.
2012. máj. 20. 23:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Legeloszor 10 honapos volt a kislanyom mikor nyaralni mentunk, es atszeltuk a vilagot. Melbourne(Ausztralia) - Magyarorszag, Singapori, Dubai, becsi atszalasokkal. A kislanyomat nem zavarta a repulo, vegig aludta az utat. Igaz mar Becs Budpaest szakaszra elege lett a dologbol. Mikor 20 honapos volt megint hazamentunk, akkor mar nehezebb volt mert mozgasigenye tobb volt, de megszalltunk Dubai-ban es az jo volt.

Amire figyelni kell, alapgyogyszer legyen nalad, tehat fogzasra, panadol ha netan lazas lenne, kohogesre gyogyszer. Legyen boven pelusod, tobb valtas ruha az utra, nem tudom h repulo vagy autos ut, de mi 3 darab extra valtas ruhat felvittunk a gepre. Legyen boven sterilizalt cumisuveg. En nem hasznalom ujra amit mar hasznaltunk, h kilotykolom a mosdoban. mi vittunk boven eleg uveget h mindig frisset tudjunk hasznalni. Bebikaja, gyumi, ragcsa neki, jatekok, konyvek. Kb ugy mentunk mint a malhasak de igy tudtam h minden rendben van.

2012. máj. 21. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azt hiszem az én kislányom is beutazta már a fél világot.

Mi 3 hósan kezdtük, akkor csak mamákhoz haza repcsivel, de sokszor csak kettesben. Majd hosszabb autóútra 1 évesen mentünk (elötte a rövidebb 500km-ek voltak, a hosszabb ekkor 1000km).

14 hósan voltunk maldív szigeteken átszálással.


Amit az elsö írt, gyógyszerek legyenek soha nem tudhatod. Èn kikérdeztem a dokimat. Ö fájdalom-lázcsillapító kúpot mondott, orrcseppet, hogy az szabad legyen, és egy bélflóra vissza állító természetes port(ezt Magyarországon nem lehet sajna kapni). Mivel érzékeny a szeme én kértem szem antibiotikumot.


kaját én vittem neki hipp menüket (mo-n a müllerben lehet müanyag dobozost venni), de a végén találtam neki kaját amit tudott enni, szuper konyha volt. én túlzásba cumisüveg kifözést nem tettem, föleg hogy már kb 10 hós kora óta nem fözök ki cumisüveget, mert rendes poharát, tányérját sem fözöm el.


Ami azért nehéz volt, hogy régebben is voltunk trópusi országban kettesben a férjemmel, de most sokkal nehezebb volt. Pl együtt nem tudtunk vízbe menni búvárkodni, a bárban is mindig meglépett a lányom, ahol több lépcsö is volt (azt hittem egy maldív szigeteken nincs egy darab lépcsö sem). ìgy elég sokat rohangáltunk utánna, és kicsit fárasztó volt.


Idén nem megyünk sehova mert tesót várjuk, de jövöre 1 és 2,5 évesek lesznek, akkor úgy akarom hogy ha anyósék bele mennek, hogy ök is félhetet velünk nyaraljanak, így lesz kis lélegzet vétel is.

2012. máj. 21. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én azért azt sosem értettem meg, hogyha valakinek ilyen pici babája van, akkor miért nem lehet otthon maradni?

Én Angliában voltam babysitter, 3 gyerekük volt, 6, 3 és fél évesek. Ezek minden évben 3-szor mentek nyaralni külföldre. Tiszta stressz volt az egész, senki nem aludt még annyit sem mint otthon. Pihenésnek éppen nem volt nevezhető a dolog.

A kicsit nem zavarta egyáltalán, a nagy már élvezte, a 3 éves viszont eléggé ki volt borulva tőle. Főleg ő volt fent éjszakánként.


Mi csak a nagynéném nyaralójába mentünk, amikor a lányom 1,5 éves volt. Ő nagyon élvezte, bár az altatás elég nehéz volt. Ellenben itt szoktattam le a ciciről, a más környezet, más napirend teljesen el is felejtette vele a dolgot. Bébiételt persze vettem neki itthon. Sok programot nem tudtunk csinálni, mert a délutáni alvást nála még nem lehetett kihagyni. Csak a közeli strandig mentünk. Ezt nagyon élvezte.

A következő évben viszont nagyon ki volt borulva, egész nap mondogatta, hogy menjünk haza, ő nem akar itt lenni. Szóval szerintem olyan 2,5-3 éves kor körül gond ez, kisebbeknek semmi baja, ha az anyja ott van mellette.

2012. máj. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell ezt túlizgulni. Ha Te laza vagy, gyerek sem stresszel. Mi utazósok vagyunk. Van egy 6 éves és egy 7 hós babánk. De rendszeresen utazunk. Már 3 hósan vittük. Minden a hozzáálláson múlik.
2012. máj. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom miert kellene otthon ulni azert mert baba szuletett. A mi kislanyunkat sosem zavarta, h megyunk ide oda, sot o ezt elvezi. Amikor otthon voltunk Mo-n es lazabb napot akartunk, akkor is menni kellett vele vhova, villamost, buszt nezni. Imadja. A kislanyom imad autozni. Kicsi baba kora ota imadja az autozast, es mmikor egeszen picike volt volt mikor pizsibe ultunk be a kocsiba ejjel es mentunk vezetni celtalanul h elaludjon. Az autoban siman elaludt, mikor hazaertunk es leallitottuk a motort, akkor abban a pillanatban felebredt. Ma mar nem alszik ebed utan 2.5 eves, egyszeruen hiaba rakom be a kis agyaba nem alszik el, sokoszr el van benne fel orat de vmikor bele sem akar menni. Ugyanakkor ha megyunk vhova, a kocsiban ebedido kornyeken siman elalszik.

Nalunk az utazas sosem volt problema. Tehat nem ertem miert kellene otthon kuksolni. Egy gyermeknek kell h vmi stimulalja az agyat, es mennel tobbet lat annal tobbet fedez fel a korulotte levo vilagbol. Biztos vannak olyan gyerekek akik nehezen viselik, akkor nem eroltetnem, de ha jol vielik akkor miert nem? Egyebkent a szulo szokott utazasnal stresszelni es rohanas a pakolas, meg az egesz, es ezt ragasztja at a gyerekre.

2012. máj. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!