Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A Vibucrol kúpnál egy doboz...

A Vibucrol kúpnál egy doboz (12 db) számít egy kúrának? És mikor érdemes beadni? Közvetlenül lefekvés előtt, vagy kicsit korábban?

Figyelt kérdés
Nyugtalanul alszik.Próbáltam már pár napig,de rosszabb lett és abbahagytam.Lehet hogy nem kellett volna?Amúgy mocorognak a fogacskái :))
2009. jún. 28. 11:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 11 darabot adtam be a kisfiamnak,egyet megtartottam vésztartaléknak.

Mindig fürdés után adtam be neki,evés,alvás előtt.

Nekünk annyiban változtak tőle az éjszakáink,hogy

lefekvés után hajnali 1ig nem kel fel,és utána is csak kb 3x,előtte volt olyan éjszakánk,hogy 16x fent volt.

De a borostyánlánc is segíthetett valamennyit:)

a kisfiam 7 hónapos

2009. jún. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az én fiam is 7 hónapos:)Este leteszem 8-fél 9 körül aludni és 1 óra múlva már ébred is és nincs megállás hajnalig :(Óránkét kel :(((

És utána nem kellett már adni,vagy elég csak pár naponta?

2009. jún. 28. 11:22
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is azt vettem észre, hogy az éjszaka első felében "kiüti", viszont hajnaltájt sokszor kel ha kúpozom. Akkor adok csak neki, ha este nyugtalan.

Nálunk az együttalvás vált be és másképpen nem bírtam, ha hozzád bújhat, csak felnyögdécsel, de visszaalszik, nincs hangoskodás, kúszás-mászás, sírás.

Én egy kúrával kezdtem egyébként, majd alkalomszerűen kapja.

2009. jún. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
És ő is 7 hós kisfiú :-D
2009. jún. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi!De nekünk sajnos nem vált be az sem,ha mellettem alszik :((Amikor már nem bírok a kiságyhoz ugrálni,akkor magam mellé teszem,de sajnos ugyanúgy dobálja magát:(((
2009. jún. 28. 11:38
 6/7 anonim ***** válasza:

az első vagyok


akkor úgy látszik ezek a 7 hós kisfiúk ilyenek :):):)


utána olvasgattam a dolognak és arra jutottam,hogy talán azért ilyen izgő-mozgó az én fiam,mert ha fent van egész nap kúszik,rugózik és álmában is ezt csinálhatja,túl van pörögve:)


tegnap hajnali 3kor arra ébredtem,hogy beszélget,átmenetem a gyerekszobába és azt látom,hogy négykézláb rugózott,és közben mesélt:)

egy barátnőm azt is mondta,hogy ebben a korban jön elő

az anyahiány

az én fiam is,ha látja,hogy megyek ki a szobából máris sír

2009. jún. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
83%

Ezt találtam,megosztom veletek is:



Mozgásfejlődési szakaszok előtt illetve amíg az új mozgásformát teljesen el nem sajátította a baba, általában meg szokott jelenni a rosszabb alvás, ami utána egyik napról a másikra meg is szűnik, sőt általában még jobb lesz a helyzet, mint előtte volt, mert az új mozgásformától jobban kifárad a baba. Ez vonatkozik a kúszásra

(5-7 hónapos kor között), mászásra (8-11 hónapos korban), járásra (11-14 hónapos kor között) és bizony még a beszédfejlődés is hasonló módon megviselheti a babát (az az időszak, amikor elkezd teljes szavakban, mondatokban beszélni). Az alvászavarok általában 3-4 hétig tartanak, utána alábbhagynak.



Fél éves kor után gyakran még a korábban jól alvó babák alvása is elromlik. Az elsődleges ok a fogzás, de ennél sokkal nehezebben megfogható a mozgásfejlődés miatti éjszakai felkelések, amik általában a mászás megjelenésével jelentkeznek.



Mi szülők hajlamosak vagyunk azt hinni, hogy a babának nagyon jó a dolga, nincs semmi gondja a világon, egész nap játszhat kedvére, mindenki szereti. Pedig a kicsi számára az egész világ egy nagy ismeretlen, tele ijesztő dolgokkal, hangokkal, zajokkal, látvánnyal, amiről nem tudja, hogy micsoda, hogyan működik. Mindez szorongást válthat ki benne.


A szorongás másik oka az új nagymozgások megjelenése. Képzeld el, hogy eddig csak egyhelyben ültél vagy feküdtél, és ha el akartál menni valahová, akkor nem tudtad megtenni, most meg hirtelen mindenhova elmehetsz csak úgy magadtól. Ez hihetetlen élmény a babának, és mindemellett félelmet is kelt benne.

2009. jún. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!