Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónaposan mindennap egy...

8 hónaposan mindennap egy szelet kenyér belseje, nem korai?

Figyelt kérdés
Velem szült az anyuka de naponta uzsira vajaskenyeret ad a babának, eltátottam a szám, nem korai? Én még csak kóstoltatom és kap egy héját amit rágicskál, heti 2x talán. Már kellene én is adnom, lemaradtam valamiről?
2012. máj. 21. 12:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem korai. A lányunk is 8 hós, és ő is kenyér héját rágcsálja alkalmanként. Viszont barátnőm is felvágottat meg kenyeret ad a 7 hónapos lányuknak... Sőt, a másik ismerősöm pedig egy fél banánt adott a 2,5 hónapos picinek, mert a védőnő szerint lehet!
2012. máj. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A lányom még mindig nem képes megenni egy fél banánt! Szerintem nagyon korai, de vannak akik nem úgy vélik és tényleg semmi baja nem lesz a kicsinek. Akkor nem értem...idővel jönnek a gondok? Vagy mi nem csináljuk jól?
2012. máj. 21. 12:48
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ki így-ki úgy. tudod az az érdekes, h arról is megy vita, h 1 éves kortól lehet-e tejtermékeket már adni, vagy várni kell vele?

Sok esetben úgy gondolom, hogy amit a baba megeszik jóízűen,(és hasfájás nélkül!) azt lehet már adni. Amikor arról van szó, h mert a nagymama, meg a szomszéd is ezt mondta, meg még ez is, az is, hogy lehet adni.... meg akkor vágjunk fel , h miket eszik már a mi gyerekünk....na, az úgy nem jó. Szerintem.

2012. máj. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Áh, szerintem ez nem verseny, ez a legrosszabb amikor így vetekednek az emberek, mire való? Nem a baba a lényeg?? Az ő egészsége és pocija?
2012. máj. 21. 13:04
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem korai...kisfiam 8 hónaposan úgy rá volt cuppanva a kenyérre, hogy reggelire, estére megevett 1 szeletet és nem tudtam vele mit csinálni, mert csak azt ette!Paradicsommal,vajjal.

Nap közben szó szerint el kellett dugni a kenyeret,mert ha ebédidőben meglátta,akkor ebédet sem volt hajlandó enni.

Totál kivoltam tőle,mert mindenki mondta hogy nem jó a túl sok szénhidrát....na mondom kössz,és akkor mit csináljak?

Aztán belenyugodtam,nem tudtam mit csinálni és csak pár hónapig tartott a dolog, lekattant róla.

Most 19 hónapos,egy picit sem kövér,mindent megeszik és ha választani kell,akkor inkább egy nagy tál párolt baba vagy borsó mint bármilyen pékáru:)

2012. máj. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem sem korai, de te sem maradtál le semmiről!

Minden attól függ, mikor kezdik a hozzátáplálást, mennyire fogékony a gyerek az új ízekre, milyen az étvágya, stb. Írok, hogy a tiéd még nem eszik meg egy fél banánt. Ez a másik baba biztosan nagyobb étvágyú, mi felnőttek sem vagyunk egyformák. A glutén már be van vezetve, olajat/vajat kaphatnak, szóval szerintem nem gond.

Az én kislányom is 8 hónapos. De nem kap vajas kenyeret/belsőt. A kenyér belsőt nem tudom turmixolni. :-) Ő még nem érett a darabosra, öklendezik, de én is adok neki néha 1-1 babapiskótát, ha a dédinél van, kenyérhéjat, most vettem bulátát, azzal "gyakorol".

Szóval szerintem így is, úgy is jó. Ahogy a gyerekek igénylik.

2012. máj. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 xStefix ***** válasza:

Nem lehet, hogy ő korán / nálatok korábban kezdte a hozzátáplálást? Mert akkor (a kezdéshez képest) nem biztos, hogy korai.

De egyébként sem feltétlenül. A glutént újabban amúgy is az első ételek között érdemes adni (vagyis 6 hótól), bár a mennyiségét fokozatosan szabad csak emelni. Szóval nem lehet ennyiből azt mondani, hogy rossz, de azt se, hogy ez az etalon.

2012. máj. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

egyáltalán nem korai. ha a baba szereti, akkor jól teszi anyuka, hogy adja neki.

ha a te kicsit nem fogadja el, akkor jól teszedm, hogy nem adod neki.

ennyi. nem értem, miért versengene a másik anyuka ha kenyeret ad neki???

én inkább benned érzem a rosszindulatot! egyáltalán nem fog később gondot okozni a picinek, ha még körömpörköltről beszélnénk....

2012. máj. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ne haragudj utolsó, de semmi rosszindulat nem volt bennem, amikor feltettem a kérdést, hiszen a versenyszellem nálam kizárva már csak azért is, mert nem joevő a babám, tehát még a gyanuja sem merülhet fel benned. Nem hiszem, hogy a kérdést valaki is rosszindulatúan értelmezné rajtad kívül, mert nem volt ilyen szándékom, egyszerüen mi nem úgy haladunk az evésben és azt hittem sietnem vagy siettetnem kellene.

Szerintem valamit félreértettél

2012. máj. 21. 13:47
 10/11 anonim ***** válasza:
Ki így ki úgy..kinek az kinek nem, nekem nem korai, ugyanis az én fiam 8 hónaposan úgy döntött, hogy nem rágcsikálja ő a kenyérhaját, hanem begyűri úgy ahogy van. Azóta is szénhidrát függő a gyerek, nap nem telhet el kenyérke nélkül. Most 11 hónapos.
2012. máj. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!