Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Philips avent via etetőrendsze...

Philips avent via etetőrendszerrel lenne kérdésem, milyen?

Figyelt kérdés

[link]


Azt nézem, hogy ez végülis egy cumisüveget is alkot. Nem csöpög stb. Tényleg a lefejt tejet nem kell átönteni cumisüvegbe, hanem ezzel is lehet cumisüveget varázsolni :) ?


Nézem amúgy külön edényeket is, azokból 180ml-t vennék, még csak most fog megszületni a baba, így elég akkora is nem? Meg ha nem tejet, akkor mást is fogok tudni fagyasztani benne, néztem a bébiételek is hasonló ml-sek.

Köszi


2012. máj. 21. 13:49
1 2
 1/20 xStefix ***** válasza:
100%

Igen, ahogy írod. Ha leszeded a fejő tetejét, csak rá kell csavarni a cumit és kész.


De, ha adhatok neked tanácsot (úgy látom, első babás vagy): annak is olvass utána közben, hogy az üvegezésnek milyen hátulütői lehetnek!

Ezzel nem azt mondom, hogy ne vegyél ilyen készletet, mert pl. ha több babát is szeretnél, akkor érdemes lehet beruházni rá. (Akár a fejőre, akár az ételtároló készletre.)

De. A szoptatás és az üvegezés sokszor gondban van egymással, úgyhogy megeshet, hogy ha sikerül majd simán szoptatnod, nem is lesz szükséged az üvegre. Vagy, a másik esetben, nehogy úgy járj, hogy üveget is fogtok használni, de a babád pl. cumizavaros lesz miatta.


Mindezzel nem ijesztgetni akarlak, csak jelezném neked, hogy nem biztos, hogy feltétlenül szükség van erre, főleg előre. Ha valamiért muszáj leszel üveget használni, akkor úgyis kelleni fog - de mivel nem olcsó mulatság, nem biztos, hogy előre be kell szerezni, mert lehet, hogy nem fogod kihasználni.


És mondom, olvasgass sokat a szoptatásról is, ha eddig nem tetted, ott is sok szó esik az üveges dolgokról.

2012. máj. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Igazából úgy gondoltam, hogy ha fogok tudni szoptetni, nyilván előre nem tudhatom, akkor is lehet esetleg tejet néha lefejni, bár azt sem tudhatom mennyi lesz :) és ha szükséges akkor tud tejet kapni a fagyasztóból. pl valamiért nem szoptathatok, mert pl gyógyszert kell szednem, akkor egy két napra elegendő hátha összegyűlik. Aztán a kis tárolók meg jók lennének majd főzeléknek a hozzátáplálásnál, hátha gazdaságosabb megfőzni nagyobb adagot, mint minden nap keveset, bár ezt sem tudom.

Igen első babás vagyok :)

2012. máj. 21. 14:20
 3/20 A kérdező kommentje:
Szóval tapasztalatok kellenek, hamár nekem nincs :D még.
2012. máj. 21. 14:20
 4/20 xStefix ***** válasza:
100%

Ezért nem is baj, ha kérdezel. ;)


A hozzátápnál tényleg jól jöhetnek ezek a tárolók, bár mivel elég nagyok az üvegek, ezekben inkább komplett adagokat fogsz majd fagyasztani és inkább később, mint hamarabb. (Jó időbe fog telni, míg másfél-2 decit hamit megeszik egy baba..) Az elején lehet, hogy többre mész majd pl. kis fehér műa. poharakkal (bár ezek egyszerhasználatosak) vagy jégkockatartóval (pl. husikockákat eltenni).


A szopizáshoz annyit mondanék neked most, hogy a fejés-része teljesen rendben van; nem árt és időnként indokolt is lehet, de tartósan csak akkor szükséges, ha valamiért nem tudsz szoptatni. (Bár túl sok tejet nem biztos, hogy megéri elrakni, mert nem minden baba szereti felengedve; jellegzetes szaga és íze van.)

A szoptatás melletti üvegezés viszont kockázatos dolog, mert vannak babák, akik nagyon érzékenyek rá, könnyen összezavarodnak. A cumit másképp kell szívni, használni, mint a mellet és az üvegből könnyebben is jön a folyadék, emiatt egyes babák ellustulhatnak és akár le is szokhatnak a szopizásról. Ez már külön téma, de ha átolvasol a Szoptatás témakörbe, sok hasonló problémával találkozhatsz, úgyhogy nem ritka sajnos és nem könnyű megoldani sem.

Vagyis, ezért javasolják azt a szakemberek, hogy lehetőleg kerüljük az üveg használatát, illetve minél később kapja csak a baba. De ezen kívül más, szoptatásbarát pótlási módok is léteznek, amik nem járnak ilyen veszéllyel; ezeket is ajánlom figyelmedbe. :)


Csak azért irkálok neked ilyenekről, mert szopis segítőként gyakran találkozom a témával és azt vallom, hogy jobb a gondokat megelőzni, mint utólag kínlódni vele.

2012. máj. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget, hasznos volt.

Végülis nem muszáj mindent azonnal beszerezni, így akkor elnapolom ezt a cumisüveg meg tároló egyben dolgot.

Ha tudni fogok szoptatni akkor valóban fölösleges a cumisüveg. Bár mivel a kórházba mondták, hogy vigyünk, így vettünk egyet azért, az MAM márkájú.

2012. máj. 21. 15:29
 6/20 anonim ***** válasza:

Bekapcsolódhatok a témába? : )


Én is a Philips Avent termékeket néztem ki, mert én is úgy olvastam, hogy minden tartozék összeilleszthető a másikkal.


Egy csomagban találtam így:

mellszívó

2x125ml cumisüveg

2x260ml cumisüveg

mikrós sterilizáló

10db 180ml-es pohárka tetővel

2db összekötő, ami a poharat köti össze a cumival

Így a legkedvezményesebb, és arra gondoltam, mivel eleinte a hozzátáplálásnál egy üveg bébiétel egyszerre úgyis sok lesz, ilyen poharakba fagyasztanám le.


Van, aki használja ezeket a termékeket, és leírná a tapasztalatait?

2012. máj. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

szoptatós párna mennyire hasznos?

még nem vettem, de sokan dícsérik, egyelőre alváshoz használnám, magamnak, aztán meg szoptatáshoz próbálnám

2012. máj. 21. 15:33
 8/20 A kérdező kommentje:
Én egy ismerősömnél láttam, hogy ilyen aventes tégelyekbe fagyasztotta le pl a spenótot, bár az ő lánya 1-1,5 év körüli már.
2012. máj. 21. 15:35
 9/20 anonim ***** válasza:
Én a szoptatós párnám nélkül nem mentem sehova. A legjobb dolog, amit vettem a terhesség alatt és még a szoptatásnál is tudtam használni.
2012. máj. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
mikrogyöngyös vagy tönkölyös volt?
2012. máj. 21. 16:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!