Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elsősegély félrenyeléskor -...

Elsősegély félrenyeléskor - hogyan is tegyük?

Figyelt kérdés
Hál istennek már nem olyan félrenyelős, mint volt az első időkben, de kívülről fújtam, mit tegyek ha félrenyel, és nem tudja felöklendezni, és én sem tudom kiszedni belőle. Csak azt nem értem, ha a légutakat úgy elzárja valami, hogy nem kap levegőt, akkor mégis hogyan működik a mesterséges, befúvásos lélegeztetés, míg ki nem ér a mentő?.. Hisz akkor az akadály miatt befújni se lehet a levegőt, nem? Mégis mindenhol ezt írják, pedig józan ésszel sajnos csak egy gyors gégemetszés tűnik jó, bár radikális megoldásnak, amit viszont csak orvos tud megtenni...
2012. máj. 21. 14:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nekem 5 hónapos lehetett a lányom, amikor egyik este olyan mohó volt (talán a fáradság miatt), hogy félre nyelte a tápszerét. Azonnal fuldokolni kezdett, nem is kicsit.

Én sosem foglalkoztam elsősegéllyel. Persze néhány alap szituációt tudok, de akkor, abban a pillanatban az anyai ösztön előtört.

Kikaptam a gyereket az etetőszékből, arccal felém volt, majd megfordítottam. A lábánál fogva elkezdtem rázni, majd 2-3-at sóztam a hátára. Abban a pillanatban felsírt (majdnem olyan volt, mint amikor megszületett) és megfordítottam.

Ekkor magamhoz szorítottam és iszonyatosan kapaszkodott belém.


Volt régebben is egy eset, amikor unokaöcsém ciffet nyelt le. 2 liter tejet öntöttem belé.. ne kérdezd, hogy jött a tej.. valamikor még mondták nekem, hogy ilyenkor azt kell adni nekik, nem vizet.

Kimosták a gyomrát a kórházban.

Nővérem hánytatni akarta, de azt meg tilos..

2012. máj. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom, ha még elbírod a babát, akkor fejjel lefelé kell rázni (brutálisan hangzik, de nem az, rosszabbul néz ki...)

Ha meg nagyobb, akkor egy székre kell ülni Neked, térdeden keresztbe tenni úgy, hogy a feje lejjebb legyen (hassal lefelé persze), és ütögetni a hátát.


Bár ha már ül, akkor a sima ütögetés is elég lehet.


Kislányom egyszer nyelt nagyon csúnyán félre, pizzát ettünk, és egy kukoricaszem akadt meg a torkán, ami ugye meg is volt sülve, és kicsit kemény volt. Ütögettük talán fél percig, akkor kiugrott a szájából.

Nem volt túl kellemes, de túléltük.

2012. máj. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Olvasd el! Mentőorvos írta kifejezetten erről:


[link]

2012. máj. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linket, mindenkinek ismernie kellene. De itt is csak azt látom, amit nem értek... ha köhög, eszméleténél van, oké ütögessük, öklendezze ki. Viszonylag gyakori dolog. Folyékony dolgokat is könnyen föl lehet köhögni, nem szokott vele gond lenni, bár ijesztő lehet.

De ha teljesen elzárja a légutakat valami - mint a sajnos későn újraélesztett 2 éves kisfiúnál egy szőlőszem, ami nem jött ki, egy riport volt róluk -, akkor ugye 1 percen belül eszméletlen lesz, és marad az újraélesztés. De elzárt légutaknál ez hogy járható út??... Orvosok erre mit mondanak, van itt esetleg?

Tudom, ez tényleg a legrosszabb lehetőség, ami létezhet, de akkor is megeshet. Ütögetni-műfogást alkalmazni csak eszméleténél lévő babánál-gyereknél lehet, ez pedig csak részleges elzáródásnál, vagy az első percben járható út.

Remélem, soha nem esik meg itt senkivel ilyesmi.

2012. máj. 21. 15:27
 5/12 anonim ***** válasza:

ez pár napja "keringett"a facebookon,belinkelem,hátha sokaknak segit,mint pl nekem is,de soha ne kelljen alkalmazni....a szöveget is bemásolom:


Tegnap szemtanúja voltam, amint a miskolci plázában egy másfél éves kisfiú majdnem megfulladt. Evés közben félrenyelt és a szülei nem tudták hogyan segítsenek. Szerencsére nem történt baj, volt aki a segítségükre sietett. Ti tudjátok mit kell tenni, ha a kisgyermek fulladozni kezd? Kérlek osszátok meg ezt a képet, mert életet menthet!


[link]

2012. máj. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
most nézem,valamiért nem nyitja meg,nem tudom miért,megpróbálom mégegyszer.
2012. máj. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
2012. máj. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
na jó,nem kisérletezgetek tovább,sajnálom hogy nem jó,nem tudom miért,ha valaki tudja esetleg mi a baj,irja meg és megpróbálom!
2012. máj. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A 3-as válaszban található linken kérdezhetsz is az említett mentőorvostól. Nagyon kedves, szívesen válaszol. Az oldalon van külön orvos válaszol rovat, azt rendszeresen figyelik. ;)


Egyébként úgy tudom, a szőlőszemes kisfiúnál az vezetett tragédiához, hogy nem próbálkoztak a mentő kiérkezéséig, mivel nem ismerték a módszereket. :(

2012. máj. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A hát ütögetését ill. a hasi lökéseket pont a légutak elzáródásának megoldására találták ki! Ennél többet otthon - laikusként - eszköz nélkül nem tudsz tenni


Ha be tudsz nyúlni és eléred a falatot - akkor szerencsés estben kiszedhető. Szerencsétlen esetben beljebb tolható. Szakellátásban van erre egy speciális fogó - otthon meg marad a szemöldökcsipesz - én végső elkeseredésemben biztos azzal is próbálkoznék. - de ehhez is helyesen kell pozicionálni a fejet.


...és valóban: ha teljesen elzáródott a légút, akkor nem lehet levegőt fújni a tüdőbe :(

2012. máj. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!