Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom (9 hónapos) állandóa...

Kislányom (9 hónapos) állandóan beteg. Hol az orra folyik, megfázik, mindig van valami. Tudnátok valami immunerősítőt? Sajnos korán tápszeres lett, emiatt kap el mindig valami vackot?

Figyelt kérdés
2012. máj. 21. 15:31
 1/10 anonim ***** válasza:
a mai tápszerekben már bőven van annyi vitamin amennyire szükségük van, nem hiszem h ez az oka, anyatejes babám kétszer volt beteg amíg szopizott, ebből egy hörghurut volt, pedig anyatejes... Az is lehet hogy ilyen immunrendszert örökölt, biztos vannak csodaszerek, pl G3 ital, de amit extra anyagi ráfordítás nélkül is tehetsz: C-D vitamin, sok zöldség, sok gyümölcs, friss levegő és ha nagyobb lesz, valami sport. Én tápszeres voltam, viszont falun nőttem fel, náthák néha voltak, minden más elkerült, 18éves koromig aktívan sportoltam, amint abbahagytam minden nyavalya előjött. Orrfolyás, nátha fogzástól is lehet mert begyullad az íny és legyengíti a szervezetet.
2012. máj. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az én lányom majdnem 17 hós, eddig kétszer volt komolyabban beteg, mikor lázas is volt, néha könnyebb nátha előfordul, de én ezt a "ma hűvös, holnap kánikula" időjárásnak tudom be.

A lányom 8 hetes kora óta tápszeres és nem gondolom, hogy folyton beteg lenne, szerintem egészséges mint a makk.Ellenben egy nem sokkal idősebb rokon kisfiú 11 hós koráig szopizott és állandóan taknya nyála (bocs a kifejezésért) egyben van.Mondjuk ő már bölcsis, de akkor sem normális, hogy nonstop köhög.

Az én lányom szeptemberben kezdi a bölcsit de előtte kikérem a gyerekorvosunk véleményét egy immunerősítő kúrával kapcsolatban.Persze van gyerek, akinek az sem használ.

Egy szó mint száz:valószínű, hogy a lányod betegeskedéseinek semmi köze az anyatej/tápszer kérdéshez.Kérd ki a gyerekorvos véleményét és akkor se tömd antibiotikummal amikor beteg!

2012. máj. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Hónapok óta kap este Cebion cseppet, és persze a Vigantolt is. Főzök neki, mindent eszik, és jó evő is. De ez a taknyolás....

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Nor-oil-ra gondoltam neki, de hátha van valakinek más ötlete.

2012. máj. 21. 16:00
 4/10 anonim ***** válasza:
Orvosnál voltál vele? Fül-orr gégészetre vinném el, mert az orrfolyás, megfázás okozója az is lehet, ha túl nagy a mandulája. Gyerekkoromban én is állandóan taknyos voltam, és ez volt a ludas. Kivették az orrmandulámat, azóta kb 2* voltam megfázva.
2012. máj. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen már voltunk, mert korábban középfülgyulladása volt... :(
2012. máj. 22. 07:44
 6/10 anonim ***** válasza:

Homeopátiás gyermekorvos találhat neki alkati szert.

Flavon kids lekvár (fél kávéskanál) (ez antioxidáns).

Folyákony vitaminok (babának valót). Nagyon sokféle van (mi a lenkeit szedjük).

Ha még van picit tejed, azt is add mindig.

2012. máj. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
.... halolaj (babáknak való) az omega3 miatt
2012. máj. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ja, bocsánat még valami, teszteltessétek, hogy nem gluténérzékeny -e véletlenül (rejtett módon is lehet, bár még úgy is hogy a teszt nem mutatja ki)

Egyedül úgy lehet igazán jól megállapítani, hogy nem adsz neki glutént egy ideig, hogy akkor hogy reagál, erősödik -e az immunrendszere.

2012. máj. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nor-oil szűz lazacolajat kap, meg Cebiont. A gluténtől is lehet ilyesmi???
2012. máj. 30. 08:45
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen sajnos nagyon sok embernél rejtett gluténérzékenység van, erre csak mostanában kezdtek rájönni. Javaslom, hogy ebben az irányban is kellene vizsgálni a babát. CSak a legmodernebb nagyon érzékeny tesztek mutatják ki, de ha nem mutatja, akkor is meg kell próbálni a gluténmentes táplálkozást egy ideig, megnézni, hogy javul.

A glutént tartalmazó gabonákat el kellene hagyni akkor.

A magyarázata az, hogy a bélfal ezeket az anyagokat átereszti (nem részletezve),ami pedig különféle betegségeket indít el.

Orvosunk véleményét mondtam el, bár sajnos még nálunk ez a fajta irány gyerekcipőben jár.

A tejjel szintén problémák vannak, és ez vonatkozik a tápszerre is, természetesen a fentiek erre is vonatkoznak.

Mivel még kicsi a baba, megértem ,hogy adod neki. Az én babám már 1 éves elmúlt, úgyhogy mi lassan elhagyjuk és kísérletezni fogunk a zabtejjel. Lehet, hogy a te babádnak is lehetne, ennek utána kellene nézni. Ha betölti az 1 évet, akkor bátran!

2012. máj. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!