Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor gondolkoztatok el azon,...

Mikor gondolkoztatok el azon, hogy most már jöhetne a második baba?

Figyelt kérdés
Nekem most 11 hónapos a kislányom és megfordult a fejemben, hogy felőlem jöhetne már hamarosan a kistesó. A párom azt mondta, hogy várjunk még vele 1-2 évet. Nálatok hogy volt?

2012. máj. 22. 15:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
15 hónapos a gyerekünk, de még nem. Bár eredetileg is nagyobb korkülönbséget terveztünk
2012. máj. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
7 hónapos volt a "nagy" amikor éreztem ,hogy felőlem jöhet a tesó. Mondtam a páromnak, ő pedig közölte, hogy felőle is jöhet bármikor. 1 hónappal később már úton is volt, nem bántuk meg egy percig sem.
2012. máj. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Most másfél éves a lányom, és most jutottam el oda, hogy pár év múlva szeretnék kistesót neki.

Legalább 4-5 év lesz köztük, egyrészt mert nekem nincs rossz tapasztalom a nagyobb korkülönbséggel, másrészt ismerem magam és tudom, hogy nem akarok kis korkülönbséget, vagyis "egyik fejem itt, másik kezem ott". :)

Te mint anya, aki a nagyobb terhet viseli szerintem, mivel te vagy otthon, te szülsz, neked kell megítélned, hogy mit mersz bevállalni, de a döntés egyértelműen közös kell hogy legyen. Ha párod még nem akar, biztos annak is oka van, beszéljétek át.

A korkülönbség meg nem számít. Akár kicsi, akár nagy, lehet szép! Csak egyezzetek meg a pároddal.

2012. máj. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Annyi idős a lányom, mint a tied és én már régebb óta mondom, hogy lehetne majd tesó.

Nyilván, ha üvölt egész nap, akkor közlöm este a férjemnek, hogy elfelejtheti a második gyereket, de...

Nagyon jó lányunk van, egy igazi angyal.. nincs vele túl sok gond, csak akkor, ha esetleg új dolog jön be nála. pl. 1× alszik napközben és még nem tudjuk kezelni.


Szeretnék még egy gyermeket, de ez nagyon sok mindentől függ. Leginkább a szívemtől, hogy kibírna -e még egy 9 hónapnyi non-stop terhelést.

2012. máj. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

A párom a kislányunkkal is úgy volt, hogy nagyon félt a gyerekvállalástól, neki nincs testvére sem, és a környezetében sem volt soha kisbaba, így nem tudta, hogy milyen babázni. Mióta megszületett imádja, mondta is, hogy jó volt rájönni milyen szuper dolog ha az embernek gyereke van.

Eredetileg azt beszéltük, hogy legyen 2-3 év korkülönbség a gyerkőcök között, nem gond az. Csak érdeklődök, hogy kinél mikor alakult a kistesó érkezése.

2012. máj. 22. 16:08
 6/13 anonim ***** válasza:
3 évet terveztünk a két gyerkőc között, aztán közbeszólt az élet (főnököm) és most bízom benne hogy összejön és mire vissza kellene mennem gyed után, megszületik majd a kistestvér. Most nagyobb a nyomás az időtényező miatt, de belül ujjongok, készen állok rá, férjem kicsit parásabb hogy hogy fogjuk bírni, de meggyőztem hogy menni fog és ő hisz nekem:-)
2012. máj. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
mikor 5 hónapos volt a fiam,de várnom kell még kb 1 évet,most 13 hónapos
2012. máj. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem attól függ milyen napom van a kicsivel, ha értitek. :)
2012. máj. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Egyéves volt a kisfiam, mikor megbeszéltük, hogy jöhet a tesó. 22 hónap van közöttük. A kicsi most 20 hónapos. Szívünk szerint jöhetne a harmadik baba, de építkezünk, költözünk, a nagynak ovi váltás emiatt, a kicsi asztmás, van hogy befulladás miatt napokig kórházban vagyok vele, így valószínűleg a harmadik baba vagy nem lesz, vagy majd 4-5 év múlva. Azzal viszont az a bajom, hogy szerintem nagy lesz a korkülönbség az első kettővel. Azt meg hogy még kicsivel utána negyedik is legyen, idegileg, érzelmileg és anyagilag sem tudnánk vállalni.
2012. máj. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A szívemmel már akkor újra terhes AKARTAM lenni, amikor a Kisfiam kibújt a hasamból, ahogy pedig múlt az újszülöttkora, egyre jobban vágytam a következő babára.

Az eszem viszont azt mondja, ráérnénk 1-2 év múlva.

Most 14 hónapos a Fiam, a szívem uralja az agyamat, mert semmit nem teszünk a Kistestvér ellen, pedig tudom, hogy bele fogok szakadni, pláne, ha a következő baba is hasonló temperamentumú lesz, mint a Fiam ...

2012. máj. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!