Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akik nincsenek jóban...

Anyukák, akik nincsenek jóban az anyósukkal, adnátok tanácsot? Többi lent

Figyelt kérdés

Hogy miért, most nem lényeges, de nagyon nem kedvelem őt. Amikor terhes lettem, sőt már előtte is, elhatároztam, hogy megpróbálok vele megbarátkozni, mert ez mindkettőnk érdeke, és a lányomé is, főleg hosszú távon, de sajnos nem ment, sőt! A kérdésem az lenne, hogy mit mondjak a babámnak, hogy viselkedjek? Ő imádja, és ez így van jól, engem viszont konkrétan kiver tőle a víz ( a férjemet talán még jobban, ők nagyon nincsenek jóban, még én voltam közöttük mindig a villámhárító), görcsbe rándul a gyomrom, ha bejelentkezik, de nem szeretném, ha a lányom ezt érezné rajtam, hátha jóban tudnak majd lenni. Az nem jön össze, hogy elmegyek, és vigyázzon rá, mert nem is tud, és nem is akar, szóval végig velük kell lennem.

Volt valaki hasonló cipőben? Érdemes próbálkozni, vagy a gyerek úgyis érzi, ill. idővel ő is át fogja látni, miért is nem kedveljük,és megoldódik magától, és ne is görcsöljek ezen?

Bocsánat, ha kicsit hosszú volt, de olyan tanácstalan vagyok, és szomorú, emiatt az egész miatt! Köszönöm előre is!


2012. máj. 24. 12:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

Erre a kérdésre most biztos fogsz kapni hideget-meleget is. Én is tettem fel hasonlót pár napja egy valaki jol ki is osztott, hogy nem ide kellene jönni panaszkodni. Igazábol ezt a hejzetet csak te/ti tudjátok megoldani. Én sem vagyok od a az anyósomért de nem is utáljuk egymást. Az én kisfiam most 2 hónapos és nálunk is volt pár vita, meg megsértődés mert forgatja, kapkodja a gyereket és szóvá tettük. Tegnap én kértem meg anyóst, hogy jöjjön már átt, mert az egész lakást elusztatták. Pont nyügösködött a kicsi is. Jött is anyósom és madarat lehett volna vele fogatni meg a gyerekkel is. Ugy beszéltek egymásnak. Én sem akarom eltiltani a gyereket de ha nagyobb lesz nekünk is oda kell majd figyelni, hogy mit mondunk mert a gyerekek minden kifecsegnek.

Azt meg te tudod, hogy egyálltalán lehet -e valamilyen szinten beszélni anyósoddal erröl. Nektek kellene megbeszélni. Tudom nem könnyü, mert én sem tudom az enyémnek elmondani, hogy mi a bajom, mert teljsen másként reagál mint amire én számitok.

2012. máj. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
37%
"hejzetet" :'(
2012. máj. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Igaz! Helyzet!

(A lénygen ez már nem változtat! )

2012. máj. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia!hasonlo a helyzet nalunk is!most mar odaig fajult a dolog h hozzank 3 honapja nem jonnek mi megyunk 2 hetente 2 ora hosszara! En leulok nyomkodom a telefonom v a Parommal dumcsizunk mig ok " unokaznak" nem tudom meddig fog menni ez az egesz de ha egyszer kiborul a bili akkor latta sztem utoljara az unokajat! Jobb nalunk tuti h nem lesz mert mar probaltuk megbeszelni es nem h jobb rosszabb lett pedig mi csak annyit kertunk h telefonaljanak mielott jonnenek es ez volt oly nagy keres! Es besokaltunk abbol h hetente tobbszor este fel 8- kor beallitanak stb stb! Szoval annyit tanacsolnek h marad mindig hatterben! Sajnos idovel a gyerkoc is erzeni fogja h vmi nincs rendben! En nem fogom titkolozni elotte ha mar az enyem is erteni fogja a dolgokat!!!nehez nagyon nehez .....
2012. máj. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy a probléma nem a gyerek miatt van, már jóval régebbről, ez csak elmélyítette, beszélni vele nem lehet sajnos. Én kértem már meg többször is, hogy segítsen, de azt mondta, majd ha nagyobb lesz ( most másfél éves), mert ő nem tud rá vigyázni. Egyszer kivasalt, amikor megszületett a gyerek, de azóta semmi ilyesmi. Szóval nem könnyű, és én tényleg nem szeretném tiltani a gyerektől.

Amúgy meg miért is ne itt panaszkodnánk, hát nem erre is van ez az oldal:)?

2012. máj. 24. 13:26
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok! Nalunk sem a gyerkoc miatt van! 7 eve vagyok benne a csaladba ő 7 eve nem bír elviselni! Már kerdeztem szamtalanszor szepen es csunyan de nem tudja megmondan! Sztem ő maga sem tudja! Igaz alkoholista a pian es a cigin kivul semmi nem erdekli de attol meg nem kene a csaladot szetrombolni csak a pihent agyaval ezt nem fogja fel! Szoval ha azt mondod h nem lehet vele megbeszelni hat nem akkor hagyd magara!mutasd meg h tudsz nelkule is boldogulni! En soha nem kertem a segitseget de o sem ajanlotta fel sott!!!esetleg hagyd gigyelmen kivul hatha eszre veszi magat et rakerdez h mi a baj!
2012. máj. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Jól értem, hogy sem te, sem a párod nem jön ki vele? Én ebben a helyzetben nem próbálkoztam volna. Ha van másik mama akkor tök jó, mert ő is tud vele foglalkozni. Ha nincs akkor se olyan nagy a gond, mások is felneveltek már gyereket segítség nélkül. Később meg szerintem rosszabb lesz a helyzet amikor a gyerkőc megtanul beszélni. Előbb-utóbb meg érezni fogja a feszültséget.
2012. máj. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne erőltesd! Ha nagyszülők látni akarják az unokát, törődnek vele, annak örülni kell, a gyereknek is jót tesz. De ha nem így van, akkor kár erőltetni, mert ti is szenvedtek, és a kicsi is érzi, hogy valami nem stimmel.

Az én anyósom is fura figura: egyszer sem jött el unokázni, nem jött vigyázni rá, nem jött fürdetésre, babakocsit tologatni, semmi (egy városban lakunk, bár elég messze egymástól) csak a szülinapját jött ünnepelni.

Nagyon fájt, hiányzott is (anyukám sincs jelen az életünkben, de ő apu betegsége miatt), vártam sokáig. Na a slusszpoén, hogy 1-2 hónapja közölte velem, hogy ne zárkózzak el tőlük, vigyem a gyereket, mert mégis milyen dolog ez. :) Majdnem lehidaltam. Hozzáteszem, hogy korababánk van, tehát hónapokig csak az orvosokhoz vittük betegen, meg vizsgálatokra, emberek közé nem nagyon. Ezért vártam én, hogy jöjjön eleinte.

Mindegy, én viszem majd a mamához ezután, nem akarom megfosztani tőle. De ez az én példám. :)

2012. máj. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Valami hasonló a szitu nálunk is. Én általában színészkedem addig. Mondjuk újabban el-elejtek egy-egy epésebb megjegyzést, ha beszól, de próbálom visszafogni magam.

Hogy mennyire sikerült...nem tudom. A nagyobbiknál nincs gond, de a pici, 11 hós, sír ha odamegyünk, vagy ha megfogja. És nem félős, akárkivel találkozunk, rögtön vigyorog, szóval nem vele van a baj :)

2012. máj. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! Igen, sem ő nem jön ki vele, sem én, valószínűleg tényleg nem kéne erőltetnem, és az idő megoldja. Amúgy a lányom szereti, de mindig figyeli, hogy ott vagyok -e, amúgy meg más simán vigyázhat rá, szóval nyilván érzi, hogy valami nem stimmel. Másik mama sajnos nincs, ezért is próbáltam/próbálom erőltetni a dolgot, de azt hiszem fölösleges!

Köszi még egyszer!

2012. máj. 25. 08:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!