Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan csináljam, hogy sikerül...

Hogyan csináljam, hogy sikerüljön megtanítanom kúszni-mászni? Mi a jó neki?

Figyelt kérdés
Kislányom június 6-án 9 hónapos lesz. Tudom nem kell siettetni a dolgokat, de a védőnő is azt mondta vigyük el gyógytornászhoz a picit. A gond az, hogy nem akar kúszni-mászni. Nagyon erős baba, olyanokat rúg. hason forgolódva "bejárja" a szobát. Hamar hasra tudott fordulni. Ülni szépen megül, persze nem hagyom sokáig. A védőnő megmutatta, hogy próbálkozzunk, de nem nagyon sikerül. Ha hanyatt fekszik nagyon jár keze-lába. Már kúsznia kellene, mert erős, csak egy kicsi kellene. Szőnyegen próbálkozzunk vagy padlón? Hogyan csináljam? Tudnátok valamit tanácsolni? Vettünk neki rugós hintát és abba úgy rugózik, hogy majd elrepül.
2012. máj. 25. 10:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Először is sokat legyen hason. Tegyél a látókörébe olyan tárgyakat, amiket szeret, de úgy, hogy picit haladnia kelljen érte. Nem muszáj, hogy játék legyen, pl a távkapcsoló nekem mind a két nagyobbik gyerekemnél favorit volt, na azért elkezdtek kúszni :) Meg a reklámújságokért is :D A padló, parketta, sokkal jobb, mint a szőnyeg, nekem a parkettán sokkal jobban szerettek kúszni mászni.

Egyébként 9 hósan én már sokat nem várnék, ha pár héten belül nem indul meg, tényleg érdemes lenne egy gyógytornásszal ránézetni, lehet csak picit kötöttek az izmai, és egy kis torna segíthet.

A rugós hinta pedig egyáltalán nem hat fejlesztően a gyerekre, én biztos nem tenném bele, csak rövid időre.

2012. máj. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. A rugós hinta nem jó? A bébikompról tudom, hogy nem jó, azt nem is vettünk. De a rugós hintát ajánlották.
2012. máj. 25. 10:53
 3/14 anonim ***** válasza:

Számára érdekes dolgot kellene elé tenni. Megpróbál nyújtózkodni érte? Rúgja magát előre a lábaival?

Hintában ült már?

Ha van nagyméretű strandlabdátok, akkor fektesd rajta hasra, és a térdeit megfogva lökd előre, majd vissza. Persze csak annyira, hogy a feje ne érje a földet. Labdán hintáztatás, sokat segít.

2012. máj. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
A legnagyobb gondom az, hogy hasra fektetem és elé teszek egy érdekes tárgyat, de rögtön hasra oldalra vágja magát és forogva akarja elérni. Próbálom visszafordítani hasra, de erősen rúgkapál és a vége hiszti. Valahogy megtanulta, hogy forogva is el lehet érni amit akar és nem akar változtatni ezen. Már azt is kipróbáltuk, hogy apával mutattuk neki. Kúsztunk a szobába, de ő meg csak kacarászott rajtunk. Ezt egyébként a védőnő tanácsolta.
2012. máj. 25. 11:03
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

nem tudod megtanítani. a gyógytornász sem megtanítja, hanem felkészíti az izomzatát rám stimulációval.

9 hónapos ha nem is mászik de kúsznia tényyleg kéne, én biztos elvinném gyógytornászhoz a helyedben. lehet kicsit hypoton akkor meg minden nap számít

2012. máj. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

[link]

Ajánlom figyelmedbe ezt a könyvet.Hidd el nagyon jó.Szakember segíti a babák fejlesztését kimondottan játékokkal!Én megvettem/vaterán olcsón/ és nagyon szuper könyv!!!!

A rugós hintáról még nem hallottam rosszat,sőt nekünk ajánlották is....

2012. máj. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A rugós hinta azért nem jó, mert nem "hagyja" önállóan mozogni a babát. Ahogy a pihenőszékeket sem nagyon javasolják az orvosok, mert nem ösztönzi a gyereket arra, hogy mozogni kezdjen. Nem káros kimondottan, de elmaradhat a baba fejlődése, ha túl sok időt tölt benne.
2012. máj. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Lefekteted a földre hason, csúszósabb felületre. Leülsz vele szemben, majd megfogod mindkét csuklóját. Te elkezdesz tolatni hátra, ezzel egy időben meghúzod magad felé az egyik karját, mintha ő nyújtaná előre. Utána a másikat és így tovább, ütemesen. Mintha ő húzná magát előre a saját kezeivel. Ha ügyes vagy, még a tenyerét is le tudod fordítani, hogy azzal húzza magát.

A másik: Ugyanez a póz, de mögötte vagy, a bokáját fogod és ugyanígy tolod magad előtt ütemesen. Lehet, hogy az is elég lesz, ha csak megtámasztod a talpát és ő rúgja magát előre.

Ha szerencséd van, ráérez magától, de elképzelhető, hogy nem fog kúszni, mert gurulva tökéletesen közlekedik.


Majd ha felhúzza magát kutya pózba, a mászás inkább menni fog.

2012. máj. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok hasznos választ. A rugós hintában nem minden nap van a baba és max 20 percet szeret benne tölteni. A könyvet mindenképp meg fogom venni, hátha segít. Ártani nem árt ha van itthon ilyen könyv az biztos. Férjem kért jövőhétre időpontot és elvisszük a babát szakorvosi vizsgálatra. nagyon el vagyok keseredve. Amúgy időre született 4kg 5dkg-mal. Mindenben nagyon ügyes. Egész nap be nem áll a szája, magától alszik el a saját ágyában... Csak ez a kúszás dolog nem akar sikerülni. Amit az utolsó válaszoló írt feltétlenül ki fogom próbálni. Ilyesmit próbálgattam már csak itt is az a gond, hogy hasról rögtön oldalra akar fordulni. Egyébként nagyon sokat van hason, szeret is úgy lenni, de ha el akar érni valamit akkor csak forog. Addig forgolódik míg végül csak oda tud érte nyúlni. Próbálom úgy csinálni, hogy ne így tegyen, de nem akarok abba a hibába sem esni, hogy kudarcként élje meg a dolgot és úgy érezze, hogy lehetetlen megszerezni amit akar.
2012. máj. 25. 12:24
 10/14 alaszka ***** válasza:
Az én kislányom 10 hónaposan kezdett kúszni, egy hónapra rá mászni, nemrég múlt 11 hónapos, és egy hét alatt akkorát fejlődött, hogy úgy mászik mint a villám, fel is áll, és bútorba kapaszkodva oldalaz is. Én is kérdeztem a védőnőt, hogy nem baj-e, mikor 9 hónapos volt, és azt mondta nem. Egyébként "hivatalosan" 10 hónaposan "elvárás" a mászás, a kúszást valamelyik baba ki is hagyja, vagy csak néhány napig csinálja.
2012. máj. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!