Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hetes babámnak csipás a bal...

1 hetes babámnak csipás a bal szeme, mit tegyek vele?

Figyelt kérdés
Kórházban is az volt, azt mondták huzatot kapott, ott adtak neki szemcseppet, viszont felírni nem írtak fel, szóval most tanácstalan vagyok..

2012. máj. 25. 10:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Kamilla teával mosd le. De egyébként is előfordul, nem csak ha huzatot kap.
2012. máj. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Egy kis gézlapot márts kamilla teába és töröld meg vele a szemét. Kívülről befele. Hamar el fog múlni.
2012. máj. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%

Kamillát ne!!! anyatjet csepegtess a szemébe és helyrehozza

egy hetesenél kamillát ne!!!!

2012. máj. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nálunk nem segített a kamilla tea. Fél éves koráig csipás volt. Végul is a doktornonk írt fel Framikoin krémet receptre, az azonnal segített. Kulfoldon lakok, nem tudom, hogy nálatok lehet -e ilyet kapni vagy valami hasonlot. Esetleg ha nem javul a kamilla teátol, említsd meg az orvosotoknak.
2012. máj. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
54%
allergizálhat !!!csak anyatejet! egy két csepp reggelente és szépen rendbe hozza
2012. máj. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%

Szia!

Nekünk is születésétől kezdve majdnem 2 hónapos koráig csipásodott az egyik szeme. Néha, ébredés vagy sírás után nagyon csúnyán össze is ragadt. Pár napig kamillával törölgettem, de én is utánaolvastam, hogy allergizálhat. Aztán csak sima forralt-lehűtött vízzel naponta 1-2 alkalommal kitöröltem neki, és egyszer csak azt vettük észre, hogy elmúlt:) Már majdnem bejelentkeztünk könnycsatorna átmosásra, amikor elmúlt, úgyhogy szerintem simán vízzel töröld le neki, legalábbis nálunk szerencsére segített.

2012. máj. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Levittem a védőnőhöz, szemcseppet ajánlott, meglátjuk! :-)
2012. máj. 25. 12:23
 8/12 anonim ***** válasza:
Én sima forralt vízzel törölgettem neki, bevált.
2012. máj. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 betta55 ***** válasza:
Az én babámnak is csipásodott a szeme,de én elvittem szemészhez.Adott rá cseppet,de 8 hetesen átmosták a könnycsatornáit és azóta nincsen ilyen problémánk (9 hónapos).Szerintem ne kísérletezgess,hanem írány az orvos,ha több napig fennáll!
2012. máj. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi szemcseppet kaptunk a doktornőtől. Mindenre felkészülve már a kezdő csomagban kiírta.
2012. máj. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!