Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Üveges babaétel?

Üveges babaétel?

Figyelt kérdés

Kaptunk egy pár üveges babaételt ajándékba. Ha olyan zöldséget vagy gyümölcsöt tartalmaz amit még nem kóstolt a babám,akkor mi a teendő? Kóstoltassam vele 1-2 napig? Sőt az egyik fajta tartalmaz epret, de az én hozzátáplálási táblázatom szerint epret csak 15hónapos korától ehetnek a kicsik.

Kislányom 7és fél hónapos


2012. máj. 26. 13:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Nézd meg, hogy mennyi olyan zöldséget tartalmaz amit még nem kóstolt. Ha kevés a %, akkor odaadhatod az egész üveggel, csak másnap azért kicsit nagyobb adagban adj abból a zöldségből, hogy rendesen bevezesd.

Epres bébiételt nyugodtan adhatsz, nem allergizál. De először ezt is csak kóstoltasd, ha sok benne az eper.

2012. máj. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én az epreset nem ajánlom mert allergizál, de igazából abból már ki van vonva az allergizáló része, és az üvegre rá van írva mennyi idős kortól ajánlott bevezetni azokat a gyümölcsöket, és zöldségeket.

Kóstoltasd vele nyugodtan, lehet hogy annyira tetszik neki hogy azonnal rákap az új ízekre, ha nem, akkor szép lassan szoktasd az új ízhez, mindennap kapjon 1-2 kanállal

2012. máj. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 xStefix ***** válasza:

Ha csak egy olyan összetevője van, amit még nem ismer, akkor szerintem is adhatod. Bár ha ez fő összetevő, nagy mennyiségben, akkor azért ne az egészet rögtön. Az ördög nem alszik.. De ha többféle is van benne, akkor mindenképp csak kóstoltatva, sőt, inkább külön-külön adva először.

Én mondjuk nem bízom ennyire az üveges ételekben és a cégekben se, úgyhogy én se vettem az enyémnek 1 éves kora előtt epres kajcsit, akármi is volt ráírva. Igaz, ő ekcémás is, úgyhogy emiatt pláne körültekintő voltam.

Nem tudom, a 7,5 hónap nekem még korainak tűnik, szerintem várj még az eperrel inkább. Nem késtek le semmiről.

2012. máj. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Epret gondosan megtisztítva a magoktól,apró szőrszálaktól (ezek allergizálnak!),alaposan átpasszírozva (vagy turmixolva)lehet adni! Egészben csak 2 éves kortól.

Az üveges bébiételre rá van írva,mikortól adható,azokban nincs mag,illetve "eperszőr".


Ahogy előttem írták: ha a bébiétel kis arányban tartalmaz olyat,amit nem evett még a Kicsi,akkor egyik nap kóstoltasd meg Vele, másnap ha nincs reakció,akkor nyugodtan oda adhatod a többit is.

Vagy veszel olyan gyümölcsöt / zöldséget,amit nem evett még,bevezeted Nála azt is,majd amikor már ismeri,felbontod az üveges bébi ételt,és nyugodt szívvel adhatod Neki oda.

A bébi ételre rá van írva a szavideje,gondolom nem mostanában fog lejárni,így van időd meg kóstoltatni a Kislányoddal az eddig ismeretlen zöldségeket és gyümölcsöket!


Jó babázást!!


Üdv: 3 lányos

2012. máj. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!