Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akkor most írhat fel receptre...

Akkor most írhat fel receptre tápszert a doktornő vagy sem?

Figyelt kérdés
kislányom 7 hónapos és pótlásnak 2 hete tápszert kell adnom naponta kétszer.
2012. máj. 29. 13:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem, mert csak 6 hónapos korig támogatott a tápszer.

Csak az A.R. és HA tápszereket írják fel tovább

2012. máj. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen írhat fel, de csak speciálisat! A lányomnak a Humana baby fit-et írta fel, az refluxos babáknak való.
2012. máj. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
kislányom nem bukós,viszont székrekedéses.
2012. máj. 29. 13:59
 4/8 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

A lányom sem bukós. Ezt azért adják a refluxos babáknak, mert sűrűbb, mint a sima tápszerek, így nehezebben jön vissza. A kicsinek is fogja a hasát, de nem vészes. Sokat kell itatni, attól lazább lesz kissé a széklet.

Ha nagyon szorulásos a lányod, próbálj adni neki szilvát, paradicsomos bébiételt, barackos dolgokat. A kecskemétinek van barackos bébiitala, az is jó a szorulásra.

2012. máj. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
kap szilvát,barackot,Milumil Sinemilt és szopizik is mellette igény szerint.csak kevesebb lett a tejem az igényéhez képest és ezért kell tápszert adnom,de ezek szerint akkor feleslegesen megyek a doktornőhöz.
2012. máj. 29. 14:13
 6/8 krisztivan ***** válasza:
Szerintem irathatsz föl Sinlacot is.Ha még van tejcsi és már csak kiegészítés lenne a tápszer akkor nem olyan fontos hogy "rendes"tápszer legyen:-))
2012. máj. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

kérjél sinlacot, ha van még azért tejed csak nem elég neki akkor azzal ki tudod pótolni és a doki felírhatja.

ez egy gyógytáp, tápszernek és pépnek is elkészítheted.


enyémnek is kevés volt a tejem ennyi idős korában, sinlacot kaptunk és felpörgettük a hozzátáplálást, bevezettem az ebédet is, uzsira meg sinlacot kapott, így elég volt a tejem. aztán 8 hónapos korában kaptunk tápszert, hogy pótolja reggel és este, pár nap alatt elapadt a tejem. persze ez nem jelenti azt, hogy veled is így lesz, lehet te ügyesebb vagy de én ha újra kezdeném nem nyúlnék egyből tápszerhez :S

2012. máj. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
HA-s tápszert írhat fel 6 hós kor után is, nekünk is 8 hós korig írta fel. Ha megissza a babád kérheted azt, egyébként nálunk a doki alapból azt írja fel még 1 év alatti babáknak, ha pótlás kell.
2012. máj. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!