Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akik hétvégi házban/t...

Anyukák, akik hétvégi házban/tanyán/farmon/külterületen élnek: hozzátok is kiment a doktornő/védőnő, miután haza engedtek a babával a kórházból?

Figyelt kérdés

Fizetni kellett-e érte külön?Mi nem belterületen lakunk,nem is szándékozunk oda költözni,de már a felnőtt orvosomtól is hallottam negatívumot a lakhelyünkkel kapcsolatban.Jó helyen lakunk(út mellett,vannak szomszédaink,csak annyi,hogy ahova körzetileg tartozunk falu az messze van egy városhoz vagyunk sokkal közelebb,orvoshoz viszont a faluba kell járnunk)szeretünk itt,de valaki eddig mindig bele kötött,hogy mi lesz,ha gyerekünk lesz,mi lesz,ha beteg lesz,hogy fog iskolába járni,komolyan,mintha a világ végétől 2 kilométerre laknánk.

Gyerekünk még nincs,de szeretnénk majd.


2012. máj. 20. 16:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha be vagy jelentkezve állandóra, és az orvosnál is bejelentkeztél, akkor semmi jelentősége, hogy hol élsz.

Ugyanez igaz a gyerekorvosra, védőnőre is.

2012. máj. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Be vagyunk jelentkezve persze.

Csak nem tudom,hogy fizetni kell-e külön érte,hogy ha a kórházból haza jövünk a babával,akkor ugye ki kell,hogy jöjjenek.

Annyi mindenért kell fizetni,meg azért is érdekel,hogy mivel külterület,más-e a besorolás,mintha belterületen élnénk?

2012. máj. 20. 16:07
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem kell fizetni érte ha van tb-tek. Ez a szokás hogy kimennek ellenőrizni a környezetet hogy megfelelő-e, és jól bántok-e a babával. Meg hát pár nappal szülés után sokan meg sem bírnak moccanni, örülnek hogy élnek, ezért magától értetődő hogy házhoz mennek.
2012. máj. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
15%
Hát fizetni nem kötelező, de azért ilyenkor "szokás" borítékot adni...
2012. máj. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó,nem ezért nem szokás borítékot adni,mivel ez a látogatás kötelező az orvos és a védőnő részéről.Akkor kell fizetni,ha te kihívod az orvost házhoz.
2012. máj. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszönöm!

Igen,pont erre gondoltam én is.

A kötelezőért nem fogok fizetni,ha nem muszáj,majd ha én hívom őket,akkor természetesen.(ki is van írva,azt hiszem 3 ezerért jön házhoz)

Egyébként így előre a hátam közepére se fogom kívánni,hogy bárki jöjjön hozzánk,rokonokhoz is inkább mi megyünk,mert sokaknak nem tetszik,ahol élünk(nagyon szép nagy ház,extrákkal,de nem belterület és úgy kérdezősködnek,mintha másik bolygóról jöttünk volna,vagy mintha teljesen elzártan élnénk)

Ezért kérdeztem előre is.

Nagyon köszönöm,mentek a zöld kezek minden válaszolónak!

2012. máj. 20. 18:08
 7/7 anonim ***** válasza:
Én kicsit késve kapcsolódom be,de felháborítónak tartom,hogy "szokás" borítékot adni orvosnak azért,ami kötelező neki!!! :( .Semmiképpen nem kell adnod neki semmit,ha hozzá van leadva a TB kártyátok/hozzá tartoztok,akkor kutya kötelessége letolnia hozzátok a hátsóját.Mi városban lakunk,igaz kis városban,és hozzánk 3 hét(!!!!!) után jött le a körzeti gyerekorvos az újszülött fiamhoz,mondván hideg volt és nem volt kedve legyalogoni (kb. 10 perc a rendelő hozzánk gyalog).Természetesen ott véget is ért a pályafutása a családunkban-most áthordom egy közeli településre,ahol egy remek orvos van és szívesen elvállalt minket is (BORÍTÉK ÉS EGYÉB JUTTATÁS NÉLKÜL!!).
2012. máj. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!