Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos babátok miket eszik...

8 hónapos babátok miket eszik már /reggelire-tízóraira-ebédre-uzsonnára-vacsorára/?

Figyelt kérdés

2012. máj. 29. 14:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Nàlunk a reggeli mindíg tàpszer; tízórai kenyér sajttal, körözöttel, vajjal, màjkrémmel, tojàskrémmel, avokàdókrémmel, vagy valami ilyesmivel (ezeket - a vajon és sajton kívül - én készítem). Ebéd husi + főzelék. Husi: hal, csirke, pulyka, marha, nyúl, sovàny sertés, màj. Zöldség: kâposztàn és babon kívül szinte minden.

Uzsi: tejpép vagy joghurt vagy keksz gyümölccsel. Vacsora: tàpszer.

8,5 hónapos.

Ti.miket esztek?

2012. máj. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
hát az én kislányos is ennyi idős és sajnos nem nagyon haladunk a hozzátáplálással mert a zöldségeket nem nagyon akarja enni.Szereti a banánt,barackot,almát,zöldség keveréket(üvegeset)hússal és anélkül, paradicsomos krumplit is.Az a baj hogy a zöldséges hamikból csak pár falatot eszik (kb 4-5 kiskanál) és többet nem sikerült vele megetetni.Már olvastam itt olyan tippet hogy tegyek a zöldséges hamihoz olyan gyümit amit szeret,meg annyi receptet találtam ma, hogy a bőség zavarában azt sem tudom hogyan is kezdjek hozzá.Jókat írtál te is ,azt szeretném megkérdezni hogy a különböző kenyereket hogy adod a babának?pici darabokra téped és úgy adod vagy hagyod hogy a baba harapjon?Köszönöm a válaszodat!:D
2012. máj. 29. 17:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Mi csak teljes kiőrlésű kenyeret eszünk, ő is azt kap. Pici darabokra szoktam neki tépkedni, vagy elvágom késsel kis kockákra, és úgy kapja.. De van, hogy úgy nem tetszik neki, és egy egész darabot elcsócsál egyedül. Mikor-hogy! :)

A főzelékekkel eleinte nekünk is voltak gondjaink, a dokinéni viszont szépen eligazított, hogy mi sem eszünk ízetlenül, a gyereket se akarjam úgy etetni. Azóta kap zöldfűszereket, babérlevelet, esetleg pici borsot, fokhagymát, sót, és így megeszi. + tápszert, joghurtot vagy tejfölt is teszek már bele neki habarásként.

Mondjuk tény, hogy akkor a biztos az ebédünk, hogy megeszi, ha eléggé éhes. Általában a tízórai és az ebéd között hagyok 3,5-4 órát, hogy tuti megegye, mert egyébként a felét otthagyja. :)

Sok sikert hozzá! :)

2012. máj. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sikerült :D

ma összekevertem egy kis banánt-reszelt kekszet-zöldségkeverék csirkehússal(üveges) és mind megette :D

köszönöm a tanácsokat-ötleteket :D

2012. máj. 30. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!