Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy teltek az első napok/hete...

Hogy teltek az első napok/hetek a babákkal miután hazajöttetek a kórházból?

Figyelt kérdés
Másfél hetes a babánk, még szokjuk minden egyes kis pillanatát, imádjuk nagyon ! El tudnám nézegetni egész nap. Igaz kevesebbet alszom a megszokottnál, és elég hulla is vagyok nap végére. Minden egyes nap egy kicsit könnyebb lesz, azt mondják. Szerintetek is így van?

2012. máj. 29. 15:52
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Nekem tényleg könnyebb volt napról napra, bár az tény, hogy egy jó 1 év eltelt mire tényleg könnyű lett. :)

Nekem nagyon sírós, hasfájós, refluxos babám volt, úgyhogy míg ki nem nőtte, addig sokat szenvedett ő is, mi is.

De tényleg jobb idővel, hiszen megismered a szokásit, összeszoktok, és idővel már el sem lehet nélküle képzelni az életet, el is felejted ki voltál előtte, mert rájössz gyerkőccel vagy teljes.


Gratulálok a babádhoz és sok kitartást, türelmet kívánok nektek a gyereknevelés szép és aggodalmas útján!

2012. máj. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%
Szia! Nekünk 12 napos a csöppünk. Elég fárasztóak a napok, mert van egy 6 évesem, aki a mult héten hétfő óta (mikor hazajöttünk a kórházból) azóta beteg, igy itthon van, nem tudok igazán sokat pihenni! Szerencsére a fiam nagyon jó baba, 23-kor, 01-kor és 04-kor kel fel enni, utána alcsi vissza! Talán azért könnyebb, mert már össze szoktunk, bár a nagynak még meg kell szoknia, hogy picur van! :) Ettől függetlenül imádom mindkettőt, és mikor tehetem, ölelem őket! :)) Boldog babázást!!
2012. máj. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%
Nekem az első 6 hét nagyon kemény volt. A szoptatással is gondok voltak, alig volt tejem, meg hasfájós is volt a pici, 1órát aludt csak egyhuzamban. Én meg egyedül voltam, mosni, főzni, takarítani ugyanúgy kellett, mint baba előtt. Keveset aludtam éjszaka is, ezért nagyon nehezen bírtam a nappali strapát, pedig a párom is segített munka után, amiben csak tudott. 6 hét után jött a fordulat, amikoris a kisasszony elkezdte átaludni az éjszakát. Egyik reggel 6kor arra riadtam, hogy Úristen, most vagy nem emlékszem, hogy fent voltam a gyerekhez, vagy nem hallottam meg a sírását, és ezért aludtam reggelig. Mert előtte legalább 3-4x kellett kelni hozzá éjszaka. Második éjszaka szintén reggel 6-kor keltett a drágám, és attól kezdve már sokkal könnyebb volt, mivel többet tudtam ténylegesen pihenni, azaz aludni.
2012. máj. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
91%
Én nagyon rosszul viseltem. Soha nem láttam még ilyen pici emberkét (3300 gramm 54 cm volt, utólag könnyű okosnak lenni), egyedül voltam vele, anyukám és anyósom nagyon régen meghaltak, barátnők cserben hagytak. Párom akkoriban az ország másik végén dolgozott. Depressziós lettem, rengeteget sírtam, pánik rohamaim voltak, ha hazajött párom ordítottam vele. Én is ezzel nyugtattam magam, napról napra jobb lesz. És így is lett. Pedig nekem egy áldott jó lányom volt, és van is. 2-3 alkalommal kért enni kezdetben éjszaka, még ma is ébred 1szer. Már 10 hónapos és a világ legnyugodtabb, legbarátságosabb, legmosolygósabb babája. A tél elmúltával elmúltak a rosszul léteim, szorongásaim is. Úgy gondolom még idén télen visszatérnek, de már sokkal könnyebb lesz egy másfél évessel. Ha minden jól megy 2014-ben szeretnék újra szülni.
2012. máj. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
56%
Szia! Nekünk is pont másfél hetes a kislányunk, aki ugyan jó baba, de persze még mi is ismerkedünk az érzéssel! A Férjem egy áldás, rengeteget segít, a házimunkában is, a kutyázásban is, és a baba körül is, na meg érzelmileg is nagyon mellettem van! Ennek ellenére úgy érzem, nagyon erős vagyok és kitartó, mert tegnap pl sütit sütöttem, kutyát sétáltattam a barátnőmmel, míg a kicsi aludt, vendégeket fogadtunk, és már a Páromat is kényeztettem, hiszen Ő is nagyon megérdemli. Ezenkívül igyekszem igényesen kinézni, (szemceruza, ápoltság, nem felfogott haj 0-24-ben, normális ruha, stb) Szóval engem agyon riogattak, hogy semmire nem lesz energiám, időm és gondoltaom, a fent említetteket is egyenként kiemelték, de szerencsére nem lett igazuk és mindenki el van ájulva, hogy hogy csinálom... Szóval a lehetőségekhez képest rend és tisztaság van a lakásban is és minden rendben, nem érzem a szétszórtság érzését és nem is akarom a továbbiakban sem! Szervezés és ember kérdése, hogy ki hogy oldja meg, hogy ne legyen káosz! Sok boldogságot és jó babázást!
2012. máj. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!