Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet e a babákat oldalt altatni?

Lehet e a babákat oldalt altatni?

Figyelt kérdés
ugy hallottam a csípőjüknek nem tesz jót és nem szabad.
2012. máj. 30. 11:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet. Úgy nem deformálódik a kis feje sem ha forgatva van.
2012. máj. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Érdekes dolog,mert amikor a nagyobbikat szültem akkor a kórházban állandóan oldalt altatták őket, amikor a kicsit akkor meg hagyták, hogy úgy aludjon ahogy jól esik neki. Így én a nagyot miután hazahoztuk kb 1 hétig oldalt altattam, de állandóan kicsúszott a háta mögül a pléd így feladtam (akkor még nem hallottam az elfordulásgátlóról). Végül mind a kettő hason aludt (egyébként egyiknek sem deformálódott el a feje, pedig nem forgattam őket, forgatták maguknak pár napos koruktól)
2012. máj. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Az én kislányom csak úgy aludt az elején.Már a kórházban is.Hason nem szeretett,háton meg nem altattam ne hogy megfulladjon ha visszajönne valami.Elmúlott 2 éves semmi baja.
2012. máj. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem a kórházban a csecsemősök és a védőnő is úgy mutatta, hogy az biztonságos póz neki. Oldalt fektettem és a hátához kellett egy plédet/pelust tekerni, hogy kitámassza. Azt mondták, hogy ez azért jó, mert ha bukik, biztosan kifolyik a szájából, nem folyik vissza, nem fordul bele. A fiam rengeteget aludt így, hason pedig utált lenni. :)
2012. máj. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az én fiam 4 hónapos és CSAK oldalt alszik a kezdetektől.Háton nem merem altatni,mert rengeteget bukik és félek,hogy megfullad.Hason nem marad meg,ordít,mint akit ölnek.Oldalt nagyon jól alszik,soha nem volt gond emiatt.Esténként,mikor felkel enni,mindig a másik oldalára teszem vissza.Voltunk csípőszűrésen is,nem rég és ott megdicsérte a doktornő!
2012. máj. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a védőnő, hogy a babákban olyan életösztön van, hogy el sem hinnénk. Persze mindenki (én is) aggódtam nehogy visszajöjjön valami és megfulladjon, de láttam párszor, hogy olyan "messze" büffentette ki a tejet, hogy na.
2012. máj. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Sehogyan nem lehet. Oldalt a csípőjük miatt, hason a bölcsőhalál miatt, háton az esetleges aspiráció és koponyadeformitások miatt. Gyakorlatilag viszont bárhogy, a csecsemők igen strapabíró szerkezetek. :) Úgy altasd, ahogyan ő jól érzi magát.
2012. máj. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem mindenki (kórházban, gyerekorvos, védőnő) azt mondta, hogy az oldalt alvás jó és biztonságos a babának. Csak a gyerekem picinek nem tudott még oldalt megmaradni, hacsak nem támaszottam ki egy kis takaróval, akkor pár másodperc múlva eldőlt.
2012. máj. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Kislányom 6 hónapos és mindig oldalt aludt igaz 2hónapos koráig pólyába,és forgattam őt 4hónapos koráig azóta nem mert forog magától,a papalant ami az ágyneműjéhez van feltekertem és azt tettem a kiságyba annak támasztottam őt a mai napig ott van mert megszokta hogy olyan kis helyen alszik és ha elveszem nyugtalan.:)
2012. máj. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az én fiamat is oldalt altattam, szeretett úgy aludni. Csak hol egyik, hol másik oldalára tedd, máskor a hátára, így nem nyomódik meg a kis feje.
2012. máj. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!