Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babákat tényleg alapzajban...

A babákat tényleg alapzajban kell altatni? TV, rádió stb mellett? Nem kell csendben lenni altatáskor?

Figyelt kérdés
2010. szept. 19. 12:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
95%

Hát ha arra gondolsz, hogy a pocakodban is ugyan úgy el tudott aludni attól függetlenül, hogy te mondjuk beszélgettél, zenét hallgattál, jöttél mentél bárhol, akkor újszülöttként is el tud aludni ugyan ilyen hanghatások mellett. A babakocsiban is elalszik a legtöbb kisbaba akkor is, ha a legnagyobb forgalmi zajok közepette tologatják őket. Őket még nem zavarja a (monoton) zaj, persze a hirtelen hangos zajokra felébrednek, de amúgy el tudnak aludni mindenféle hangok mellett.

Ez nagyjából azért jó, mert ha így szokják meg, akkor később sem lesz az, hogy mindenkinek lábujjhegyen kell járni, ha a pici alszik.

2010. szept. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
93%

Én mindig alapzajban altattam,tudatosan.Barátnőmnél láttam,hogy lábujjhegyen járnak és pisszenni sem lehet ha alszik a babájuk,na én ezt nem akartam,mert egy kicsit reccsen a padló alattad és már felkel.

Ez nem jó.

Nálunk megy a tv halkan beszélgetünk.A kiegyensúlyozott baba tud aludni ilyenkor is,és gondolj bele ha lent sétálsz vele,akkor is előny,hogy nem zavarják a kocsik,buszok stb.

2010. szept. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
70%
Nem kell lábujjhegyen járni, de azt már többször bebizonyították, hogy sokkal pihentetőbb az alvás, és a gyerek fejlődése szempontjából is sokkal jobb, ha csendben alhat. A tévé, rádió meg különösen ártalmas, pláne a manapság szokásos néphülyítő műsorokkal. Ahogy nő a baba, egyre több baromság vésődik be ilyen módon a kis agyába. Ha mindenáron háttérzajt akarsz (bár ez a felnőttek kényelmi szempontja, hogy utána ne kelljen csendben lenni, nem a baba érdeke), inkább halk zenét tegyél be neki.
2010. szept. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
87%
az enyémek porszívó mellett alszanak a legjobban. mindig volt alapzaj. a méhben is hallja a szívverésed, a véráramod, a kinti zajokat, a magzatvizet, szóval nincs csendben. sok orvosnak az a véleménye, hogy nagyon sok baba azért rossz alvó, mert teljes csendben altatják, ami számára idegen, ezért nyugtalan, zavart a baba.
2010. szept. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
53%
Nem kell direkt zajt csinálni, de direkt csendben lenni sem. Éljetek mellette, ahogyan szoktatok. A tévét meg manapság értelmes ember még magának sem nagyon kapcsolja be, nemhogy a babájának.
2010. szept. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Nap közben lehet zaj, nem kell lábujjhegyen járkálni, de este már ne zajban aludjon el. Akkor már jobb, ha csend van.
2010. szept. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
84%

Azért a "zajban" való alvás soha nem olyan nyugodt és pihentető, mint a csendben és sötétben történő.

Nem kell persze lábujjhegyen járni és megállni az életnek (pláne nappal), de ha alszik a baba, akkor nyugalom legyen.

2010. szept. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

nÁLUNK NAPKÖZBEN megy a rádió (halkan),de nem az ő szobájában.

Este is úgy alszik el, h mi nézzük apával a tv-t, de azt sem az ő szobájában, ott nincsen semmilyen kütyü.

viszont ha pl hirtelen zaj van a lakásban (pl. tel), akkor arra megébred, pedig születésétől fogva hozzászoktattuk a halkabb, viszonylag monoton zajhoz.

2010. szept. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Sokáig próbáltam én is alapza96

jban altatni, mégis mindenre felkelt. Mivel elég rossz alvó (2*fél óra)én napközben igyekszem csendben lenni mikor alszik, hiszen én is szeretek csendben aludni.

Este is csend van, mikor elalszik, de utána mi is nézzük a tv-t és nem suttogunk, nem járunk lábujjhegyen.

Szerintem minden gyerek más.

2010. szept. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
58%
kislányom közbeszólt :) utolsó
2010. szept. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!