Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan anyuka aki nem...

Van olyan anyuka aki nem engedte beadni babájának az MMR-oltást?

Figyelt kérdés
Milyen következményei vannak ha megtagadjuk?
2012. máj. 31. 08:54
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
54%

miért akarod megtagadni ?????

Felelötlen tett lenne. mi is beadattok semmi baja nem lett anno te is megkaptad s semmi bajod nem lett ne karj gondott magadnak!!!

2012. máj. 31. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
57%
Mindig nagy a félsz a védőoltások okozta szövődmények lehetőségétől.De én sokkal jobban félnék,ha nem kapná meg a gyerekem az oltásokat!A legdrasztikusabb következményt szerintem te is ismered!
2012. máj. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Én nem kaptam, mivel 35 éves vagyok és akkor még nem volt ez. Átestem a mumpsz és a rózsahimlő betegségeken, a kanyaróban nem vagyok biztos. Szerintem elég lenne ha rubeola ellen beoltanák a leendő anyukákat vagy a lánygyermekeket, hogy ne okozzon rendellenességet a magzatnál.
2012. máj. 31. 09:04
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyen következménye nincs. De érdekes, hogy pont ezt tagadja meg mindenki, pedig ebben még tiomerzál sincs, a laikus anyukák óriási réme. Ráadásul mind a mumpsz, mind a rubeola, mind a kanyaró meglévő betegségek, azaz nem egy gyermekbénulás, amelyet az átoltottság miatt már nagy valószínűséggel nem kap el gyerek. Ezeket elkaphatja. Hálás lesz, ha terhesen, vagy amennyiben fiú, a felesége terhessége alatt kapja el a rubeolát.


Senkit nem akarok bántani, de őszintén érdekelne, hogy miért is nem akarod beadatni?


Egy orvos.

2012. máj. 31. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted elég lenne, csak az a baj, hogy nem értesz hozzá, így ez a "szerinted" sajnos nem sokat ér.
2012. máj. 31. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Egyelőre nem gondoltam rá, hogy megtagadnám, csak érdekelne hogy van-e egyáltalán ilyen eset. A TV-ben láttam már a házaspárt aki mindet megtagadta de nem ilyen szélsőséges esetek érdekelnek.
2012. máj. 31. 09:17
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igaza van az orvos válaszolónak! Én még annyiban egészíteném ki, hogy a kanyaró is sajnos meglévő betegség, nagyon nagyon súlyos szövődménye lehet, ha valaki elkapja! Annak idején te is be lettél ellene oltva, csak akkor máshogyan hívták!

Sajnos azt kell mondanom, hogy laikus embernek nincsen meg a tudása ahhoz, hogy dönteni tudjon ilyen kérdésben! Az, hogy olvastál valami ökörséget a neten, sajnos nem pótolja azt a sok sok évet, amit az orvosin és utána szereznél ahhoz, hogy objektív döntéseket tudjál hozni.

2012. máj. 31. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Tudom hogy a rubeola veszélyes a terhes nőkre, éppen ezért azt az oltást mindenképp szükségesnek tartom, de csak fiatal nőknek beadni. Sajnos én nem vagyok 100% biztos hogy voltam rubeolás így mindkét terhességem alatt paráztam, és az volt a furcsa hogy hiába köztudott hogy a mi időnkben még nem volt ez az oltás, nem akarták megcsinálni a tesztet rajtam. Pedig azt füllentettem hogy majdnem biztos hogy nem voltam még rubeolás. Érdekes hogy az nem olyan fontos, csak hogy a csecsemőnek beadassuk az oltóanyagot!!
2012. máj. 31. 09:22
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Oltani nem feltétlenül a saját érdekünkben oltunk. Azért oltunk, hogy adott betegségek lényegében eltűntnek lehessenek nyilvánítva. Ezzel egyfajta társadalmi célnak vetjük alá magunkat. Az oltás a gyermekre veszélytelen, de ha kanyarós lesz, és pont ő lesz az, akinek sajnos élettel nem összeegyeztethető szövődményekkel jár a betegség - akkor lehet a fejet a falba verni. Bocsánat, hogy nyers vagyok, de ez az oltás téma mindig így érint. Ettől több ostobaság talán semmivel kapcsolatban nem kering.
2012. máj. 31. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Akkor furcsa helyen jártál, nálunk alapból mindenkit szűrünk rubeolára aki 1970 előtt született.
2012. máj. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!