Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csirkepörköltet, makarónit...

Csirkepörköltet, makarónit mikortól lehet adni a babáknak?

Figyelt kérdés
Már lassan kifogyok az ötletekből, nem akar húst enni.
2012. máj. 31. 12:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hát én 1-1,5 éves kor alatt biztos nem adnék neki ilyet, de ez én vagyok.
2012. máj. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Pörköltet én 1 éves kora után adtam, de a pl. milánói, és egyéb tésztás ételeket már előtte is. 10-11 hónaposan biztos. Üveges babaételek között is vannak hasonlóak (húsos tészták), azokra az van írva, hogy 8, 10 hónaposoknak már lehet adni.
2012. máj. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én már 1 éves kora körül adtam neki csirkepörköltet tésztával, vagy nokedlivel. Mi nem szertejük túl fűszeresen a pörköltet így mertem neki adni, és a csirkehúst jól átnéztem nehogy legyen benne egy kicsi csontszilánk is.
2012. máj. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
én ezeket már 10 hónaposan adtam...
2012. máj. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
53%
Azért mondtam, hogy ez én vagyok, nagyon fontosnak tartom egy gyermek táplálását, itt alapozol meg neki mindent. Nem azt kell olvasgatni, melyik tápszerre meg kajára mi van írva, érdemes egy gyermekorvossal konzultálni erről, mikor mit egyen a kicsi, akkor betegségek miatt ritkábban kell majd később meglátogatni:)
2012. máj. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak! Erről a saját gyerekorvosom a következőt mondta:

a mai társadalom nagyon ellentmondásos ebben a tekintetben. Vannak tények, bizonyos élelmiszerek valóban nagyobb számban okoznak allergiát. Jobb velük csínján bánni. DE!!! A mai kor bölcsődéiben is ugyan azt a főzeléket adják a 6 hónapos babának is, mint a 2 éves kisgyereknek, max. összetörik. Miért? Miért nem babakaját rendelnek el föntről? Ő saját tapasztalatáról számolt be, mi szerint azoknál a gyerekeknél kevesebb allergiás reakcióról szerzett tudomást, akik korán bölcsődébe kerültek, hiába nem a bio és hiper-szuper mindentől mentes ételeket ették. A túlzott és itt kihangsúlyozta, hogy túlzott (tehát az alap szabályok betartása kell) óvás pont a viszályát érte el. Én az első gyerekemnél még a húslevest is mérgezőnek véltem 8 hónaposan. A másodiknál annyira szoptatni akartam, hogy 8 hónaposan mást el sem akart fogadni, 16 hónaposan a bölcsődében sikerült az első szilárd ételt normálisan (öklendezés, hányás) nélkül megennie. A harmadiknál pedig boldog voltam, hogy turmixolás nélkül elfogadta a csirkepörkölt húsát. És végre jóízűen eszik!!!

2012. máj. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Kisfiam 22 hónapos, de én még nem adtam neki soha csirkepörköltet (én magam sem szem meg). Nagyon jó étvágyú gyermek, szinte mindent megeszik, kivéve a nokedlit és a tésztaféléket, így még makarónik sem adtam neki! A húsféléket egyébként kedveli!

1,5-2 éves korig szerintem nem ajánlott pörkölt félét adni egy kisgyermeknek, pláne ha fűszeres (pl bors van benne).

2012. máj. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hát kedves anyukák, akkor nem tudom, hogy mit adtok a gyereknek, mert az enyém már unja, vagy nem szereti a hust, vagy nem tudom mi a baja, de mikor olvasom hogy 2 évesen eszik pörköltet, nekem az azért túlzás. Nem úgy értem a pörköltet, hogy bors és paradicsom, paparika, hanem pici pirospaprikás hagymán sütném, párolnám, de ezekszerint még nem, ok, majd 5 évesen újrapróbálkozom. Köszike
2012. máj. 31. 14:31
 9/13 anonim ***** válasza:

Ezt anyámnak az egyik gyerekorvos mondta: "ház lesz a vályogból, a téglából és a betonból is"

Persze, beadod a bölcsibe, ott meg kap valamit, ami neked mind1, csak meg legyen etetve?

Akkor inkább nem megy korán bölcsibe és eszik olyat, ami neki való.

2012. máj. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

kérdező! nyugodtan adj neki ha nem csinálod fűszeresre, én csak sót, vegetát szoktam rakni bele,meg jó sok hagymát. Az enyém imádja.

Valamelyik válaszoló voltam már nem tudom hanyadik.

És mennyi idős a babád?

2012. máj. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!