Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos baba miket ehet már...

9 hónapos baba miket ehet már amit mi is eszünk? Kész ételekre gondoltam. Ehetne mondjuk, töltött paprikát, paprikás krumplit, csirkepörköltet?

Figyelt kérdés
2010. okt. 15. 18:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Ami már kora alapján is ehet, azt nyugodtan add neki.Kisfiam 10 hónapos korára mindent evett, kivéve tej, és méz. Akkor már nem főztem neki külön.
2010. okt. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi. Írnál konkrét ötleteket. Nem tudom mit főzzek.
2010. okt. 15. 18:50
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

A töltött paprikából adtam én is neki (persze csak a húsgombóc és a paradicsomszósz), meg a levesekből szerintem adhastsz neki,(amiket ehet belőle)Én 10 hósan már a borsót is rendesen adtam!Főzelékek (a bab meg lencse kivételével),én paprikás kaját még nem adtam (pirospaprikás)mert nem nagyon javasolják,de a védőnő szerint már adhatnék!Szóval paprikás krumpli is!Meg én még vadast szoktam,meg a rakott krumopliból amit ehet!

Mondjuk a lánym most csak a darabosat eszi meg,semmi pépest!

De ezeknek a nagy részét pépesíteni is lehet,ha a te babád úgy szereti!

Én tárkonyos csirkeragulevesből is adok neki,borsólevesből is, húslevesből!

Halat szoktam kis olivaolajon pirítani,és a kedvenc (brokkoli)zöldségével adom!Vagy olivás tonhalat!Meg reggelire már péksütit csipkedek neki,vagy natúr jogi zabpehellyel,vagy kifli sonkával (direkt babasonka)

A rakott ételekből is kap,karfiol, brokkoli cukkini!Bármi rakott!:)

Van hogy én is bébiételt bontok!

Vagy meggyszószos krumpli valamilyen husival (csirke pulyka)

Lioni csirkemáj krumplipürével!

Mosst hirtelen ennyi jutott eszembe!Remélem segítettem!

a lányom 10,5 hós! Én már tojássárgáját adok neki néha afőzibe de azt csak 10 hó után!

Ja bolognai spagetti sajttal!Neki tovább főzöm a tésztát,és kb 2 cm-s darabokra vágom! :)

De tejszínes sonkás tészta is mehet már 9 hósnak!

2010. okt. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
bors nélkül helyette borsikafüvet használj így főzve bármit megehet amit ti mi reggelire kalácsot ettünk teavajjal ő tápszert ivott hozzá ebéd töltött káposzta vacsi bundáskenyér
2010. okt. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!